Inicjatywa

Pomysły dotyczące działania Klubu

Re: Inicjatywa

Postprzez PanKot poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 09:27

loocky napisał(a):
Wpadłem na pomysł. Możnaby nadać naszemu klubowi osobowośc prawną na zasadzie stowarzyszenia. Wtedy możnaby znaleść sponsorów i niektóre gadżety były by za darmo. Co wy na to?


pomysł superancki.

xyz
- a może wiesz również jakie są koszty rejestracji?

podyskutujemy o tym, może warto założyć stowarzyszenie?

co byśmy zyskali?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez loocky poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 12:48


Przedewszystkim zyskalibyśmy możliwość legalnego pozyskiwania sponsorów (np. Renault).

Biore się za szukanie ile kosztuje rejestracja. xyz moze mi pomozesz?
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Postprzez xyz poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 13:58

Ja napisałam maile z zapytaniami o koszty, gdyż sama nie wiem jak to jest ze stowarzyszeniami i jak tylko będę miała jakieś wieści to napiszę. Ale jeszcze gdzieś poszukam. :)
Co do korzyści to przyznam się, że nie wiem jakie można by czerpać z tego tytułu.
Renault Kangoo -> Stworzony by cieszyć. :D
Avatar użytkownika
xyz
KangooróFka
KangooróFka
 
Posty: 548
Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez PanKot poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 15:35

z takich drobnostek, to może by udalo się zdobyć koszulki na jakiś zlot z logo sponsora i naszym za free, może rabaty w warsztacie w zamian za reklamę na zlotach. Może Kangoorki mogły by uczestniczyć jako żywa reklama dni otwartych w Renault wzamian za diagnostykę naszych pupilków w ASO.
To może być niezła reklama dla Renault jak na "dniach otwartych" zjawia się 15 zadowolonych kangooromaniaków i opowiada potencjalnym klientom o walorach tegoż autka i to w kazdym roczniku od 1998 do najnowszych modeli.
Jako zarejestrowana organizacja łatwiej jest rozmawiać.
Jak dobrze się obmyśli cele i zadania statutowe to mozna mieć zloty za darmo z noclegami i wyżywieniem.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 16:07

PanKot napisał(a):w zamian za reklamę na zlotach.
Tja, Renault chyba by się pos... ze szczęścia jak byśmy postawili maszt Renault koło Kangoorów w Grotnickim lesie :wink: Nie wiem czy Renault byłoby zainteresowane, bo w końcu jesteśmy jeżdżącymi reklamami Renault. Niemniej pomysł z dniami otwartymi jest niezły, choć chyba nas do tego za mało. Coś może z tego wyjść, ale nie wiem ile czasu i zaangażowania trzeba będzie w to włożyć :wink: Sabina - wszystkie oczy skupiają się na Tobie :wink:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Wiz poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 17:22

xyz napisał(a):Co do korzyści to przyznam się, że nie wiem jakie można by czerpać z tego tytułu.


Tak jak napisal Pan Kot wszystko zalezy od statutu i celu stowarzyszenia. Czy mozna zarobic oczywiscie ze tak, jest najlepszy sposob na wypranie kasy, lub wyciagniecie jej z budzetu panstwa :)
W naszym przypadku tez sie da tylko trzeba miec dobry statut i duzo czasu by ganiac w poszukiwaniu pieniedzy.
Zuwik moglbys sie zdziwic z ta flaga Renault na naszym zlocie, fakt moze nie w srodku lasu w Grotnikach ale ........... kiedys kto wie :)
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Postprzez zuwik poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 17:50

Kiedyś to kiedyś, ale musisz przyznać, że jakbyśmy obkleili cały płot tego ośrodka sloganami reklamowymi Renówek i ktoś by to zobaczył, chyba by padł ze śmiechu :) Ale i tak nikt by tego nie zobaczył.... :wink: :lol:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 18:31

ale gdybyśmy przejechali pod Sejmem, każdy z choragiewką Renaulta i drugą z naszym znaczkiem klubowym to napewno jakaś ekipa filmowa zwrociłaby na nas uwagę a zawsze możemy postulować o porawę dróg w Polsce.
ŻĄDAMY AUTOSTRADY Z GDAŃSKA DO ZAKOPANEGO
ŻĄDAMY AUTOSTRADY Z POZNANIA DO BRZEŚCIA
ŻĄDAMY AUTOSTRADY ZE SZCZECINA DO USTRZYK DOLNYCH
ŻĄDAMY AUTOSTRADY Z WROCŁAWIA DO BIAŁEGOSTOKU
ŻĄDAMY GŁADKICH NAWIERZCHNI DRÓG
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PanKot poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 18:35

a z drugiej strony:
- każdy z nas ma antenkę radiową na której można zawiesić małą chorągiewkę z naszym logo
(lub napis: to jest miejsce na twoją reklamę - w domyśle Renault)
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez loocky poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 19:34

Oto co znalazłem. Dla tych co się nie orientują w kodeksach, pod koniec postu jest streszczenie wraz z podsumowaniem.

Od dnia 29 czerwca 2003 r. postępowanie w sprawach o wpis stowarzyszeń do KRS jest zwolnione z opłat sądowych, z wyjątkiem wpisów do rejestru przedsiębiorców. Oznacza to, że stowarzyszenia nie muszą płacić ani za zarejestrowanie organizacji, ani za dokonanie zmian w rejestrze. Jeżeli jednak wniosek dotyczy jednocześnie wpisu do rejestru przedsiębiorców (załącznik KRS-WM) - za wpis trzeba zapłacić 1000 zł tytułem opłaty sądowej i 500 zł za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Za zmiany, które w przyszłości będziemy zgłaszać do wpisu w rejestrze przedsiębiorców (np. zmiana w składzie Zarządu) trzeba będzie zapłacić 400 zł (150 zł opłaty sądowej + 250 zł za ogłoszenie). Zmiany wpisów w odniesieniu do stowarzyszeń nie prowadzących działalności gospodarczej od 29 czerwca 2003 są bezpłatne.

Ponadto przepisy nakładają obowiązek zgłoszenia numeru REGON (przypominamy, że uzyskujemy go w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym dopiero po uzyskaniu osobowości prawnej, czyli kiedy stowarzyszenie jest już wpisane do KRS). Uzyskanie REGONU zgłaszamy na urzędowym formularzu KRS-Z20 (do pobrania w sądzie, ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości - może warto też pamiętać, żeby wziąć ten formularz przy okazji pierwszej wizyty w sądzie rejestrowym). Zgłoszenie numeru REGON do KRS nie podlega opłacie.

Przebieg rejestracji:

A) Członkowie Komitetu Założycielskiego muszą, w ciągu 7 dni od dnia zamknięcia zebrania założycielskiego, złożyć wniosek o rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym wraz z wymaganymi dokumentami, we właściwym sądzie (art. 22 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym). W razie niezłożenia wniosku lub innych wymaganych dokumentów w terminie sąd rejestrowy wzywa do ich złożenia wyznaczając nowy 7-dniowy termin. Jeżeli osoby obowiązane nie złożą wniosku wraz z dokumentami w tym dodatkowym wyznaczonym terminie sąd rejestrowy może ukarać je karą grzywny. Grzywna taka może być nakładana wielokrotnie, aż do wymuszenia pożądanego działania.

B) Sąd ma 3 miesiące (od dnia złożenia wniosku) na zarejestrowanie stowarzyszenia (art. 13 ust.1) - oczywiście przy założeniu, że nie ma żadnych uchybień formalnych, np. niekompletne dokumenty, źle wypełnione formularze, zastrzeżenia do treści statutu. Wtedy oczekiwanie na zarejestrowanie może się przedłużyć. Sąd, przed wydaniem postanowienia o rejestracji może też zwołać posiedzenie wyjaśniające (z udziałem uczestników postępowania), jeśli uzna za niezbędne złożenie dodatkowych wyjaśnień (art. 15).

Sąd rejestrowy doręcza staroście (organ nadzorujący) odpis wniosku o rejestrację wraz z załącznikami. Starosta ma 14 dni (licząc od dnia doręczenia wniosku) na ustosunkowanie się do złożonego wniosku (art. 13 ust. 2).

Od dnia 1 stycznia 2001 r. stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego. Postanowienie o wpisie jest skuteczne i wykonalne z chwilą wydania, tzn. sąd dokonuje wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym niezwłocznie po wydaniu postanowienia.

Sąd rejestrowy zawiadamia założycieli i organ nadzorujący (przesyła mu też statut) o wpisaniu stowarzyszenia do KRS (art. 17 ust.3).

Dodatkowo:

Od dnia 1 stycznia 2004 r. weszły w życie przepisy ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, na mocy których organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia, będą mogły ubiegać się o status organizacji pożytku publicznego. Status ten stowarzyszenia będą nabywały z chwilą wpisania do KRS informacji o spełnieniu wymagań, o których mowa w art. 20 tej ustawy. Niestety kolejne opłaty się z tym wiążą.


Czyli wychodzi nam, że koszt rejestracji to 1500zł (jeżeli, a myślę, że da się, uzbierać 50 członków to wychodzi po 30zł na głowe). Czas oczekiwania to 3 miesiące. Dodatkowo można ubiegać się o uzyskanie tytułu "działalności pożytku publicznego" i wtedy możemy odpisywać od podatku 1% naszego dochodu, który byśmy wpłacili na stowarzyszenie.
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości