Weź Kangura na wakacje...

Pomysły dotyczące działania Klubu

Postprzez joanna wtorek, 5 września 2006, 21:47

torbacze upolowane:
z duszą artystyczną na Montmartre
Obrazek

w Wersalu:
z niebieskim kogucikiem
Obrazek

służb porządkowych
Obrazek

pilnujący fontanny Apollona
Obrazek

ukrywający się w alejce
Obrazek

"z drogi jedzie król!" ;)
Obrazek

no i ja w jednym z wielu miejsc pięknych a dokładnie na podwórzu Palais Royal (i jakby się tak dokładnie przyglądnąć to mam na sobie moją kangoorkowatą koszulkę :D )
Obrazek
no niestety aktualnie w rodzinie kangurów brak (a szkoda, szkoda...)
Masaccio, pogłaszcz ją od czasu do czasu ode mnie ;)
Avatar użytkownika
joanna
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 336
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez akagi wtorek, 5 września 2006, 22:04

jak dobrze zauważyłem to ONI w tej francji mają same 4na4
Avatar użytkownika
akagi
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 15 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: sinsiti

Postprzez joanna wtorek, 5 września 2006, 22:15

wiesz bo po tych 850 hektarach tego malutkiego "ogródka za domkiem" gdzie oczywiście nie ma asfaltu ani takich tam to chyba im się wygodniej jeździ... szczególnie, że teren nie jest równy...
no niestety aktualnie w rodzinie kangurów brak (a szkoda, szkoda...)
Masaccio, pogłaszcz ją od czasu do czasu ode mnie ;)
Avatar użytkownika
joanna
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 336
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KiK wtorek, 5 września 2006, 22:18

ten piereszy wygląda mi na normalnego ... reszta to faktycznie 4x4

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucass środa, 6 września 2006, 05:09

No proszę a ja myślałem, że żeby zapolować sobie na kangury to Australię trzeba odwiedzić :wink:
Ale fotki super 8) :!:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez kavka środa, 6 września 2006, 15:35

Trzeba sprowadzać 4x4 z Francji :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez sw środa, 6 września 2006, 16:59

Nadaje z UBUNTU 6.06 jest fenomenalny (TO TAKI SZYFR MARABUTA :) :) :) :) )


Dla uzytkownika desktopowego jest ok, ale jak sprobujesz na nim postawic serwer to zobaczysz, że jest sporo niedoróbek. Zabrakło im czasu na wykończenia. :)
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez sw środa, 6 września 2006, 17:00

KiK napisał(a):Sławek super zdjęcia ... szkoda, że my nigdzie nie wyjechaliśmy w te wakacje :(

Kuba


W przyszłym roku siedze na działce, zapinam pług i brony do Kangura i robie trawę, sadze drzewa i takie tam.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez sw środa, 6 września 2006, 17:01

akagi napisał(a):wjechałeś kangurem na plażę :?: bomba

Tam mozna bylo wjechac. Nawet do morza mógłbym wjechać, bo 20 metrów było ok. 30-40cm głębokości. Tylko ta sól...
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez sw środa, 6 września 2006, 19:35

Dla tych co planowaliby Grecję Kangurem kilka uwag:

1) potrzebny zmiennik (nocleg to gorsze rozwiązanie, bo musiałby być w Serbii, a tam nie bardzo jest gdzie stanąć).

2) Autostrady płatne: Węgry nalepka za 1520 forintów (1,5zł=100for), Serbia 5 punktów poboru: razem 2210 dinarów (1E=80din), Macedonia 3 punkty poboru: razem 190 denarów (1E = 60den), Grecja 2 euro.
Odradzam płacenie w Euro - zedrą z Was 50% więcej. Na granicy można zmienić po podanym przeliczniku.
Z ciekawostek: Podana cena w Serbii jest dla aut do 1.70m wysokości, a Kangur ma... Ale się nie czepiali.

3) Autostrady są od Budapesztu do Serbii, potem 160km jednopasmówki w Serbii (płatnej), następnie 300km autostrady i 160km jednopasmówki (tu już ruch jest mały więc jeden pas nie przeszkadza). Dalej - prawie cała Macedonia to autostrada. Grecja - 3h autostrady, potem kawałkami (ale ostro budują, więc za rok będzie więcej).

4) Policja - w Serbii jechać za zającem i nigdy nie przejeżdżać ciągłej linii. W Macedonii za zającem. Jadąc w piątek/sobotę (tradycyjna zmiana turnusów wakacyjnych) uważać, bo stoją gęściej. Ja jechałem na tygodniu, więc prawie nie było problemu. Na Słowacji i w Czechach też trzeba uważać. Przydaje się CB kanał 28 - sporo Polaków aż do Węgier. Potem cisza.

5) Jeśli Wasze dzieci nie jeżdżą dużo lub mają problemy żołądkowe w aucie, to w Grecji będziecie potrzebować dużo woreczków foliowych. Grecy uwielbiają jazdę serpentynami przez szczyty gór. Jazda dolinami jest dla nich nieinteresująca (szczególnie w Epirze).

6) polecam sklep wolnocłowy na granicy Macedonia-Grecja - Metaxa 0.7l 7* 11Euro, Ouzo 0,7l 4-6E (zależnie od producenta). Węgrzy na granicy patrzą do bagażnika (wjazd na teren UE), więc towar trzeba trochę pochować. Schowki lotnicze są tu rewelacyjne (celnik nawet nie spojrzał w górę, tylko od razu pchał się w dół bagażnika).

7) Drogi przyzwoite, jedzie sie szybko poza górzystą częścią Grecji, Słowacją i Polską. W tych dwu ostatnich przypadkach pomaga CB.

8) Czas przejazdu z Corfu do Krakowa 26h (ok. 1800km) - od 6 rano do 8 rano. Przejazd w innych godzinach może być dłuższy, np. znajomi wracali od 20 do 24 następnego dnia (2 godziny dłużej, bo Belgrad i Budapeszt mijali w dzień, a serpentyny w Grecji nocą).

Corfu i prom 3h (prom 43Euro za auto i 2 osoby, dzieci gratis)
Igoumenitsa-Grevena (górski odcinek) - 3h
Grevena-Granica (autostrada) - 3h + przerwa na zakupy
Macedonia - 3h
Serbia - 7h
Węgry - 3h
Słowacja - 3h
Polska (do Krakowa) - 1h

9) Miałem kanister 10l, aby nie tankować w Serbii i Macedonii. ZUpełnie wystarczył. Odradzam stację na Węgrzech w Szeged - mają takie sobie paliwo. Lepiej wcześniej przy autostradzie w Kecksemet (potem już nie ma stacji przy autostradzie, bo to nowy odcinek). W Grecji paliwo jest dobre.
Wszędzie drożej niż w Polsce.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości