Jak wam się to podoba??

Pomysły dotyczące działania Klubu

jak wam się podoba??

Ankieta wygasła niedziela, 14 września 2008, 18:34

Super
12
60%
Spoko
4
20%
Może być
1
5%
Obleci
2
10%
Siara
0
Brak głosów
Do bani- zerwij to
1
5%
 
Liczba głosów : 20

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez Lucass sobota, 7 czerwca 2008, 19:43

To ja na początek odwołam sie do kilku akcji, które w tym temacie już były i zapraszam do lektury:
viewtopic.php?f=13&t=1633
viewtopic.php?f=13&t=3257&st=0&sk=t&sd=a
viewtopic.php?f=13&t=4793

Wniosek ogólny jest taki, że kilka razy pojawiały sie pomysły zmiany logo czy uzupełnienia oznakowania skoczków.
Zmianie samego logo byłbym przeciwny, bo logo to coś co powinno być stałe, a przynajmniej nie powinno być zmieniane ot tak bez powodu, dla samej zmiany albo dlatego, że akurat naklejki sie skończyły :P Logo to tylko znak rozpoznawczy. Właściwie nie musi być czytelny dla nikogo poza członkami "grupy". Zauważcie jakimi logo oznakowują swoje samochody strażacy, nurkowie czy inne grupy zawodowe czy hobbystyczne. Osoba postronna tylko się domyśla o co chodzi. A swój wie doskonale z kim ma do czynienia. Myślę, że powinniśmy zostawić tak jak jest (z aktualizacją rzecz jasna). Jedno nad czym można się zastanowić to wyznaczenie "obowiązkowego", dobrze widocznego miejsca naklejenia. Np górny prawy narożnik tylnej szyby i przedniej u góry po stronie pasażera. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem wątpliwości co do naklejek "baby on board". One są po prostu większe i bardziej "zapełnione" treścią.
Pomysł mumina jest o tyle fajny, że rzeczywiście tak oznakowane samochody były by reklamą klubu. Miałem kiedyś podobny ale... się nie przyjął :| :arrow: viewtopic.php?f=13&t=2798&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Ale myślę, że taka reklama na skoczku mogłaby być tylko dla chętnych. Nie każdy chce/może sobie pozwolić na oklejenie w taki sposób skoczka. A jeśli będzie sobie mógł pozwolić tylko na małą naklejeczkę to... wrócimy do punktu wyjścia - nie będzie dostatecznie czytelna :P
Ja np na tylna szybę się nie piszę bo lubię widzieć co mam za ogonem ale boczne są do dyspozycji. Względnie przestrzeń nad nimi :geek:

Sorry za wiadro zimnej wody... ;)

EDIT:
A jeszcze mała kwestia techniczna. Jak się będzie zachowywała naklejka w kontakcie z wycieraczką i vice versa...? :roll:
No chyba, że będziemy kleić od wewnątrz...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez czubcia sobota, 7 czerwca 2008, 20:47

Lucass napisał(a):logo to coś co powinno być stałe, a przynajmniej nie powinno być zmieniane ot tak bez powodu, dla samej zmiany albo dlatego, że akurat naklejki sie skończyły


Tutaj akurat muszę się zgodzić zupełnie.

Lucass napisał(a):Logo to tylko znak rozpoznawczy


Uważam niestety że obecne logo tej podstawowej funkcji nie pełni. Co uważam za jego jedyną ale bardzo dużą wadę. Zbyt wiele jest różnych naklejek w identycznym kształcie i identycznym kolorze. W zasadzie jesli nie zbliżysz się na małą odległość nie wiesz czy to znak dziecka czy kangura czy jeszcze jakiś inny.

Dlatego tak bardzo obstawiam przy jakimś nowym symbolu o bardzo charakterystycznym kształcie rozpoznawalnym z daleka. Ten warunek przedstawiona tutaj naklejka kolegi spełnia z nawiązką.



Lucass napisał(a):Właściwie nie musi być czytelny dla nikogo poza członkami "grupy".


Zgadzam się.
Obecna naklejka jest czytelna dla wszystkich - podpis jest jednoznaczny i czytelny dla każdego. Niestety na trasie często widać żółty romb i tyle. Po podjechaniu bliżej w rombie jest np. dziecko.

Lucass napisał(a):One są po prostu większe i bardziej "zapełnione" treścią.


Po mojemu, naklejka nie musi być nie wiadomo jak duża, nie musi być bardzo zapełniona treścią, nie musi być nawet reklamą klubu, ale, musi być jednoznacznie rozpoznawalna na trasie z odległości np 100 metrów. Przedstawioną tu naklejkę rozpozna każdy z daleka, jej kształt jest bardzo charakterystyczny.


Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Czubcia
--------------
1,9D65; 2001
biały blaszak z gepardem na bokach

Obrazek
Avatar użytkownika
czubcia
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez mumin sobota, 7 czerwca 2008, 20:55

Jak mówiłem zrobiłem sobie to w celu zareklamowania naszego klubu bo tyle widzę skoczków takich szrych, ponurych. Wykonałem to w formie reklamy nie zamierezając zmieniać żadnego loga. Logo w kopniętym kwadracie jest spoko i jak łatwo zauważyć nadal widnieje na prawo od tablicy rejestracyjnej. Mój pomysł nie jest obowiązkowy a komu się podoba to zachęcam mimo wszystko.
Oczywiście, że mogę podesłać projekt dla Masacia tylko nie wiem czy wystarczy w formacie AI lub JPEG ?? Obecna naklejka ma wymiary 200x800. Jeśli jesteś zainteresowany podaj maila na który mam podesłać.
Więc podkreślam jeszcze raz: nie mam zamiaru zmieniać logo klubu ale tak mi się podobało więc tak sobie wykonałem.
Lucas ja nie używam nigdy tylnej wycieraczki :D ale wersja wewnętrzna jest również możliwa.
PoZdRo MuMiN Obrazek


SILESIA Bus4Rent - Wypożyczalnia busów 9-cio osobowych


Szkolenia i doradztwo w zakresie BHP
WYPOŻYCZALNIA BUSÓW 9-CIO OSOBOWYCH
Avatar użytkownika
mumin
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 931
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2007, 23:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez Masaccio niedziela, 8 czerwca 2008, 16:37

Zewnętrzna faktycznie może się zniszczyć od wycieraczki.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez jas niedziela, 8 czerwca 2008, 18:30

mumin napisał(a):...
PS. Dzięki dla JAS-a za podrzucenie wzoru.


nie ma sprawy :mrgreen: ... mialem w archiwum, bo tez kiedys myslalem o czyms takim. Ciesze sie, ze sie przydalo 8-)

pozdrawiam

jas
Avatar użytkownika
jas
II Vice Kangoomistrz 2008
II Vice Kangoomistrz 2008
 
Posty: 985
Dołączył(a): wtorek, 10 maja 2005, 23:00
Lokalizacja: z nienacka ;o)

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez jas niedziela, 8 czerwca 2008, 18:34

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c6ed2.html

rozumiem ze to juz nie zaden virtual tylko real :mrgreen:

GARTULUJE! SUPER!

pozdrawiam

jas
Avatar użytkownika
jas
II Vice Kangoomistrz 2008
II Vice Kangoomistrz 2008
 
Posty: 985
Dołączył(a): wtorek, 10 maja 2005, 23:00
Lokalizacja: z nienacka ;o)

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez mumin poniedziałek, 9 czerwca 2008, 05:10

Dzisiaj reklamę wysłałem do Masaccia. Czekamy teraz na jego opinię na temat wykonania i proponowanych kosztów. W sumie to od razu przyszło mi do głowy, że kolega się tym zajmuje ale nie chciałem się narzucać. Jestem tylko pewien, reklama w wersji Masaccio będzie tańsza niż zamówiona przeze mnie w studiu reklam.
PoZdRo MuMiN Obrazek


SILESIA Bus4Rent - Wypożyczalnia busów 9-cio osobowych


Szkolenia i doradztwo w zakresie BHP
WYPOŻYCZALNIA BUSÓW 9-CIO OSOBOWYCH
Avatar użytkownika
mumin
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 931
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2007, 23:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez Masaccio poniedziałek, 9 czerwca 2008, 15:47

jas napisał(a):http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/69e82176f0dc6ed2.html

rozumiem ze to juz nie zaden virtual tylko real :mrgreen:

GARTULUJE! SUPER!

pozdrawiam

jas

Real, wzbudza zainteresowanie przechodniów, ale o to chodziło :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez czubcia wtorek, 10 czerwca 2008, 11:25

Masaccio napisał(a):Real, wzbudza zainteresowanie przechodniów, ale o to chodziło :)


Mam nadzieję że będziemy mogli podziwiać na najbliższym zlocie ?

A nowe naklejki - bo widzę że już się za nie zabieracie, powinny zostać uzgodnione z "górą" i powinny trafić do sprzedaży jak każdy gadzet.

PS
Zamawiam taką malutką, na małą szybkę tylnich drzwi (ta szyba nie ma wycieraczki), zewnętrzną - o ile będzie czytelna taka mała. Jak będziesz robił pewnie będziesz widział czy to warte roboty takie małe coś.
Pozdrawiam
Czubcia
--------------
1,9D65; 2001
biały blaszak z gepardem na bokach

Obrazek
Avatar użytkownika
czubcia
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam się to podoba??

Postprzez Downunder wtorek, 10 czerwca 2008, 15:55

generalnie nie optuję aż za takim oklejaniem aut , ale jak będzie w innym formacie to kto wie :?:
ale dla mumina 6+ ,
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron