Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Pomysły dotyczące działania Klubu

Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb czwartek, 12 listopada 2009, 21:22

I

Nie to że jestem upierdliwy ale śledząc niektóre nowe wątki zauważyłem, że jak ktoś się nie przedstawi to wszyscy na niego krzyczą, że się ma przedstawić.

Właściwie dlaczego się ma przedstawić ? - mnie to na przykład lata czyjeś przedstawianie (BYLE BY MI PRZY JEGO NICKU WYSKOCZYŁO - SKĄD, JAKIE AUTO, JAKI SILNIK I ROK PRODUKCJI !!!), a już pisanie wszystkim nowym użytkownikom "cześć jak miło że jesteś" - jest dla mnie przejawem braku innych ciekawszych zajęć - a idąc dalej zalatuje spotkaniami AA.

Jak nam tak zależy to proponuje wprowadzić wymóg przedstawiania się przy rejestracji a przede wszystkim (i to pisze całkiem serio) BEZWZGLĘDNY !!! wymóg uzupełnienia podstawowych informacji:

a) skąd delikwent
b) jakie auto
c) jaki silnik
d) rok produkcji

bo jak nie to nie wiadomo z kim i z czym ma się do czynienia i się tylko człowiek zastanawia.


II

Ja wiem, że Lucass ma dużo cierpliwości wskazując nowym użytkownikom odpowiednie linki i działy, ale zaczyna mnie to powoli irytować, że komuś nawet się nie chce poszukać - a już za chwilę jest naprowadzany na interesujące go informacje.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem przestrzegania pewnych zasad - a przede wszystkim takiej - że jak jest szukaj to się najpierw szuka, a potem pyta a nie najpierw się pyta - a jak się nikt "głupi" nie znajdzie co za nas to zrobi no to się trzeba samemu pofatygować i poszukać.

Proponuje nie odpisywać na takie posty bo tylko nagradzacie wygodnictwo i cwaniactwo. Proponuje pisać- użyj szukaj i może się taki człowiek czegoś w życiu nauczy wreszcie - bo inaczej to mu krzywdę robicie.


ANKIETA


Proponuje ankietę - czy jesteś za tym żeby każdy (nie tylko nowy) użytkownik musiał wpisać jakie ma auto, który rok, jaki silnik i ewentualnie jakieś inne dane potrzebne do tego coby było wiadomo kto zacz ?

Myślę, że wprowadzenie takiego wymogu zdecydowanie poprawi logiczność i przejrzystość wątków/wypowiedzi/informacji bo ostatnio pisanie 1.5 dci (65? , 82? 105? ? ) to naprawdę niewiele mówi o aucie.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 12 listopada 2009, 22:32

Ankieta jest dobrym pomysłem, szkoda że można ją zrobić tylko w pierwszym poście.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Szumak piątek, 13 listopada 2009, 08:23

skarb napisał(a):Właściwie dlaczego się ma przedstawić ?

Z tego co widzę to jest taki lokalny folklor ;) na innych forach nie jest to wymagane lub zupełnie pomijane. Mnie to nie przeszkadza a zapewne jest sporo osób, którym się to podoba a może i takich, którzy dzięki temu czują się w centrum uwagi... przez chwilę ;)
skarb napisał(a):wprowadzić wymóg przedstawiania się przy rejestracji a przede wszystkim (i to pisze całkiem serio) BEZWZGLĘDNY !!! wymóg uzupełnienia podstawowych informacji

Byłoby to może dobre, pod warunkiem, że ktoś by weryfikował wprowadzone dane... a jak weryfikować wprowadzone dane w takim przypadku??? I kto by to miał robić???
To idąc za ciosem może trzeba zrobić inaczej? Osobiście nigdy nie czytam regulaminów na forach. Nigdy, jeśli nie muszę. Jeszcze nigdy nie musiałem. :) Może w takim razie każda osoba rejestrująca się na forum powinna najpierw przeczytać regulamin, który dokładnie precyzuje stawiane tej osobie wymagania, sposób poruszania się po forum, itp... No dobrze, taki "wymóg" jest na każdym forum lecz nikt nie weryfikuje czy zadanie faktycznie zostało wykonane. W takim razie elementem koniecznym do przejścia procesu rejestracji będzie prawidłowe rozwiązanie dynamicznej ankiety weryfikacyjnej.
Rozwiązanie będzie gwarantować, że na forum trafią tylko osoby niebywale wytrwałe :D i uświadomione w prawach i obowiązkach.
skarb napisał(a):jak jest szukaj to się najpierw szuka, a potem pyta a nie najpierw się pyta - a jak się nikt "głupi" nie znajdzie co za nas to zrobi no to się trzeba samemu pofatygować i poszukać.Proponuje nie odpisywać na takie posty bo tylko nagradzacie wygodnictwo i cwaniactwo.

To jest bardzo daleko posunięty wniosek i w moim przekonaniu mocno rozmija się z życiem. Na taki postulat się nie zgodzę.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 09:04

Byłoby to może dobre, pod warunkiem, że ktoś by weryfikował wprowadzone dane... a jak weryfikować wprowadzone dane w takim przypadku??? I kto by to miał robić???


No dobra, ale jaki cel miał by ktoś podając nieprawdziwie dane ?

Chodzi o zrobienie porządku i o to, że jak widzę jakiś post to wiem czy dotyczy on auta dci czy na benzyny.

Chciałbym dodatkowo wiedzieć czy to model 2008 czy starsze - bo w obydwu występują silniki 82 dci i nie do końca wiadomo jak ktoś nie napisze.

Ja też nie lubię podawania za dużej ilości danych o sobie przy różnego rodzaju rejestracjach i najczęściej wpisuje np. rok urodzenia 2005, ale jeśli chodzi o model auta i jego rocznik to chyba nie jest to jakaś tajemnica.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez slay piątek, 13 listopada 2009, 09:06

Zgadzam się z wymogiem uzupełniania podpisu o dane samochodu, wreszcie nie będzie takich sytuacji, gdy na prośby dwóch moderatorów o uzupełnienie podpisu zawodnik odpowiada „Ha, wiem! :D ” i dalej robi swoje.

Co do wskazywania linków i działów mam nieco inne zdanie. Jeżeli przychodzi ktoś do nas po informacje to nie traktujmy go jak cwaniaka, który dostanie odpowiedz i więcej nie wróci, dwa strzały w postaci było-szukaj i przedstaw się naprawdę potrafią zniechęcić.
Weźmy pod uwagę to, że nie każdy ma dostęp do linkowni, wertowanie forum przesz szukajke (przy naszym dość swobodnym forum) też nie jest proste.

Koledzy nikt nikogo nie zmusza do czytania wszystkich działów, jeżeli wyznaje zasadę - co mnie to obchodzi, kto się nowy zapisał- to nie czytam tego działu, po co się stresować, jeżeli kogoś nie interesuje dział z kangoo I bo wszystko o nim zostało napisane to, po co się denerwować i czytać ciągle te same odpowiedzi ;)

Podsumowując – nie zmuszajmy, zachęcajmy. :D
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Szumak piątek, 13 listopada 2009, 09:13

skarb napisał(a):No dobra, ale jaki cel miał by ktoś podając nieprawdziwie dane ?
....
Ja też nie lubię podawania za dużej ilości danych o sobie przy różnego rodzaju rejestracjach i najczęściej wpisuje np. rok urodzenia 2005


Ludzie prezentują różne fazy stanów paranoidalnych. Jeżeli ktoś poinformowany o potrzebie i celu uzupełnienia danych podejmuje decyzję, że tego nie zrobi to należy to uszanować.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 09:25

Ludzie prezentują różne fazy stanów paranoidalnych. Jeżeli ktoś poinformowany o potrzebie i celu uzupełnienia danych podejmuje decyzję, że tego nie zrobi to należy to uszanować.


No dobra, ale mnie chodzi o to ,że wiele osób nawet może nie zdawać sobie sprawy z tego, że wpisanie jakie kto ma auto może dużo pomóc i jemu i innym.

Z naszego forum nikt nie wysyła reklam - na zasadzie - jak piszesz, że interesujesz się kuchnią to dostaniesz ofertę na nową patelnie.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez lam3r piątek, 13 listopada 2009, 09:52

Obowiązkowe uzupełnienie danych o informacje dotyczące auta... jak najbardziej jestem za - inne dane do niczego nie są forum potrzebne.
Co do udzielania pomocy... moim zdanie zakazywanie tego komukolwiek jest szkodliwe - uczy jedynie zamykania się w sobie i snobizmu. Bardzo bym nie chciał, aby forum to stało się snobistyczne - na razie brak tej cechy, pozytywnie odróżnia nas od innych. Jak Lukass i inni uznają, że nie maja ochoty udzielać pomocy to sami to zrobią. Dawanie im do zrozumienia, że są naiwni i szkodzą forum jest niegrzeczne.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 10:29

Dawanie im do zrozumienia, że są naiwni i szkodzą forum jest niegrzeczne.


Sorry nie chciałem być niegrzeczny - natomiast wkurza mnie trochę "roszczeniowe podejście do wiedzy: bez jakiegokolwiek zaaaaaangażowania (i tu se bydlak trudne słowo wybrał :lol: ) z własnej strony aby się czegoś dowiedzieć.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Wiz piątek, 13 listopada 2009, 10:52

Szumak napisał(a):
skarb napisał(a):Właściwie dlaczego się ma przedstawić ?

Z tego co widzę to jest taki lokalny folklor ;) na innych forach nie jest to wymagane lub zupełnie pomijane.


Panowie jak wchodzicie na impreze do pomieszczenia gdzie jest 40 osob to nigdy nie mowicie: czesc, witam, siema, hello (niepotrzebne skreslic) :?: Wydaje mi sie ze kazdy z was sie odezwie, to czy was wszyscy uslysza i wszyscy odpowiedza to juz inna bajka, ale obowiazek i wymog kulturalny zostal spelniony.
Mnie osobiscie wqrwia sytuacja: wpada koles nikomu ani be ani me, tylko odrazu mam problem, uzyskuje odpowiedz a pozniej znika. Naprawde mnie zastanawia czy ci wszyscy ludzie podchodzac do pana Frania co im robi samochod nie mowia nawet dziendobry.


skarb napisał(a):
Dawanie im do zrozumienia, że są naiwni i szkodzą forum jest niegrzeczne.


Sorry nie chciałem być niegrzeczny - natomiast wkurza mnie trochę "roszczeniowe podejście do wiedzy: bez jakiegokolwiek zaaaaaangażowania (i tu se bydlak trudne słowo wybrał :lol: ) z własnej strony aby się czegoś dowiedzieć.


Swiere slowa. Amen

Co do podpisow apropo silnika powinny byc, bo wiadomo jak odpowiadac delikwentowi na problem bez zgadywania.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Następna strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości