Rodzaj nadwozia i homologacji

Pomysły dotyczące działania Klubu

Jakie masz nadwozie i homologację swojego Kangoo?

osobowy, zwykła długość nadwozia
24
33%
osobowy, przedłużane nadwozie
0
Brak głosów
ciężarowy (2 rzędy siedzeń), zwykła długość nadwozia
41
56%
ciężarowy (2 rzędy siedzeń), przedłużane nadwozie
0
Brak głosów
ciężarowy (1 rząd siedzeń), zwykła długość nadwozia
7
10%
ciężarowy (1 rząd siedzeń), przedłużane nadwozie
0
Brak głosów
inny
1
1%
 
Liczba głosów : 73

Postprzez dominik poniedziałek, 18 września 2006, 19:46

Co dotyczy OC to zależy od "ubezpieczalni" ,jak opłata za ciężarówkę do 3,5t była większa to płaciłem za ciężarówkę (w dowodzie samochód ciężarowy do 3,5t) na wiosnę kontynuacja ubezpieczenia i bach opłata za samochód osobowy od pojemności 1,9 (bo większa stawka za osobowe)
cała polska :D 8O
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Postprzez PanKot poniedziałek, 18 września 2006, 21:47

Też tak miałem ale tylko na pierwszy rok posiadania Kangoorka gdyż wtedy gdy dostałem miękki dowód i ubezpieczałem to przepisali ze starego:"ciężarowo-osobowy/uniwersalny" - to wybrałem sobie opłatę jako osobowy o pojemności 1,2.
Jak dostałem stały dowód rejestracyjny to miałem już wpisane:"ciężarowy" pojeność 1,2.
W ubezpieczalni nie przyjęli już tłumaczenia, że to pojemność 1,2 uznali, że samochód jest ciężarowy więc OC musi być jak za ciężarowy.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KiK poniedziałek, 18 września 2006, 22:26

No to idzcie do Allianza ... za rok mam 260 zł i auto jako ciężarowe :D Z tym tylko, że tam wyznacznikiem jest sposób wykorzystania auta ;)

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rycho czwartek, 21 września 2006, 10:47

Na firmę czy priv??
_____________________________________________________
Na firmę to pojedziesz na stację diagnostyczną i wbijesz do dowodu przegląd VAT-2 (chyba, że masz 1 rząd siedzeń, to VAT-1). To pozwala odliczyć część kosztów i amortyzacji. Jaką część - ja nie wiem, ale na pewno znajdą się Klubowicze, którzy wiedzą.
_____________________________________________________
Jeżeli priv - koniecznie osobowy, ponieważ:

po pierwsze primo - nie masz kratki - nie masz kłopotów z pakowaniem długich rzeczy, rowerów, składaniem siedzeń, itp. Jeżeli masz ciężarowy i zdejmiesz kratkę sam -> masz kłopot jak Cię złapią niebiecy -> mogą zabrać dowód i ukarać (pojazd niesprawny technicznie, niezgodny z homologacją)

po drugie primo :D - nie jesteś ciężarowy, więc możesz korzystać z przejść granicznych tzw. turystycznych (np. miejskie w Zgorzelcu, Golińsku, miejskie w Franfurcie nad Odrą, inne). Bez kolejek, oszczędzasz czas i nerwy.

po trzecie primo :D - nie dotyczą cię ograniczenia dla sam. ciężarowych w centrach miast, na starówkach, itp.

Uwaga: sprawdź ubezpieczenia. Niech ci twój ubezpieczyciel wyliczy stawki w obu przypadkach - może coś urwiesz...

Pzdr
Rysiek
Żółta samiczka Pampa 1.4 2001
Biketransporter ;-)
Avatar użytkownika
Rycho
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 21 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Postprzez Maciek_K-ce środa, 27 września 2006, 19:33

Rycho - chyba nie powiesz ze jak wjedziesz np do starego miasta kangoorem ciezarowym to cie policaje drapna i mandat wlepia?
A na przejsciu granicznym stoisz na pasie dla ciezarowek??
EEE to jakas przesada :)) :lol:
Kangoo 1.5 DCI 65KM Kaleido 2004r. Niebieskozielony :)
Avatar użytkownika
Maciek_K-ce
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 365
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 23:00
Lokalizacja: wieś zwana Katowicami

Postprzez PanKot czwartek, 28 września 2006, 13:38

Na przejściu granicznym ustawiam się na pasie dla osobowych bo nie przekraczam 3,5 tony. Pytałem w Cieszynie i tak mi zalecili.

Jeśli zatrzymuję się na zakazie dla ciężarowych to nie widać, że jestem ciężarowy bo mam autko z szybami a na dodatek przyciemnionymi z tyłu więc nie widać kraty i nic nie wskazuje na ciężarówkę. Myślę, że policaje też by mi odpuścili z uwagi na te 3,5 tony, których nie przekraczam.

Kratkę w samochodzie mam i nie zdejmuję jej. Trochę ją zmodernizowałem (obciąłem dołem). Nikt też sie nie przyczepi bo mój pojazd ma pierwszą rejestrację w 1998 roku a od 1999 roku weszły przepisy dokładnie określające definicję "kratki". Wcześniejszych się nie czepiają. Na przeglądzie widzieli, że mam tylko górną część kraty i nic nie mówili. Może gdybym miał samochód na firmę to bardziej by się czepiali.

O ubezpieczeniu pisałem wcześniej.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez darecki czwartek, 28 września 2006, 17:54

PanKot napisał(a): Na przeglądzie widzieli, że mam tylko górną część kraty i nic nie mówili. Może gdybym miał samochód na firmę to bardziej by się czepiali.



Teraz to chyba już odpuścili. W sierpniu jak byłem na przeglądzie to zapytali tylko: gdzie kratka? , a ja na to że nie ma i nigdy nie było (stoi w piwnicy) i diagnosta tylko machnął ręką. Policja natomiast przy kontroli pyta: ciężarowy?- tak , kratka? -brak , prywatny czy firmowy?- prywatny , a to ok
i po kontroli :)
było:kangoo 1.4 lpg 2001
jest:kangoo 1.5 dci 2011
darecki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 28 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Postprzez Maciek_K-ce poniedziałek, 2 października 2006, 18:15

No to mnie uspokoiliscie panowie :D
Teraz spokojnie moge sobie smigać.
Kangoo 1.5 DCI 65KM Kaleido 2004r. Niebieskozielony :)
Avatar użytkownika
Maciek_K-ce
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 365
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 23:00
Lokalizacja: wieś zwana Katowicami

Postprzez Rycho poniedziałek, 16 października 2006, 14:08

Maćku, w kolejce TIRów nie stoisz, ponieważ nie masz towaru (oprócz ewentualnych "towarów" :oops: nie podlegających cleniu). Jednak gdy podjedziesz na przejścia tzw. turystyczne (np. Mieroszów/Mezimesti, Frankfurt n. Odrą - miejskie, Zgorzelec - miejskie) mogą Cię odesłać - przejścia te są tylko dla sam. osobowych. Odesłano mnie spod takich dwukrotnie.

Pzdr
Rysiek
Żółta samiczka Pampa 1.4 2001
Biketransporter ;-)
Avatar użytkownika
Rycho
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 21 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Poprzednia strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron