WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez mullann sobota, 15 stycznia 2011, 16:18

skarb napisał(a):
Minęły 4 miesiące i przestało grzać znowu.


Na każdą wymienioną część na nową podczas gwarancji należy Ci się 12mc dodatkowej gwarancji na samą część.
Pewno za wymianę będziesz musiał zapłacić chodź nie koniecznie...

Ta informacja jest od konsultanta RP (jak zmieniali mi tablice rejestracyjną 2 raz to pytałem się co będzie po gwarancji 2 letniej)
...powiedziała przemiła Pani, że na każdą wymienioną część jest dodatkowa gwarancja...
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb poniedziałek, 17 stycznia 2011, 13:17

mullann napisał(a):
skarb napisał(a):
Minęły 4 miesiące i przestało grzać znowu.


Na każdą wymienioną część na nową podczas gwarancji należy Ci się 12mc dodatkowej gwarancji na samą część.
Pewno za wymianę będziesz musiał zapłacić chodź nie koniecznie...

Ta informacja jest od konsultanta RP (jak zmieniali mi tablice rejestracyjną 2 raz to pytałem się co będzie po gwarancji 2 letniej)
...powiedziała przemiła Pani, że na każdą wymienioną część jest dodatkowa gwarancja...



Właśnie dzwoniłem do R POLSKA i pani z biura obsługi poinformowała mnie, że na wymienianą część jest gwarancja tylko do końca trwania gwarancji i nic jej nie wiadomo o tym, że jeszcze rok od wymiany.

Oczywiście mogę prosić ASO o partycypację w kosztach naprawy ale znając życie to będzie 2000 zł a w normalnym zakładzie 200 zł, więc nawet jak mi udzielą rabatu w wysokości 30% to i tak lipa.


Więc zacytuje jednego mojego kolegę "No i k....s panno Basiu"
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez lam3r poniedziałek, 17 stycznia 2011, 16:05

E tam...

DZIAŁ III. GWARANCJA JAKOŚCI(176)

Art. 577. § 1. (177) W wypadku gdy kupujący otrzymał od sprzedawcy dokument gwarancyjny co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że wystawca dokumentu (gwarant) jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji.

§ 2. Jeżeli w gwarancji nie zastrzeżono innego terminu, termin wynosi jeden rok licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.

orzeczenia sądów

tezy z piśmiennictwa

Art. 578. (178) Jeżeli w gwarancji inaczej nie zastrzeżono, odpowiedzialność z tytułu gwarancji obejmuje tylko wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanej rzeczy.

Art. 579. (179) Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

orzeczenia sądów

tezy z piśmiennictwa

Art. 580. (180) § 1. Kto wykonuje uprawnienia wynikające z gwarancji, powinien dostarczyć rzecz na koszt gwaranta do miejsca wskazanego w gwarancji lub do miejsca, w którym rzecz została wydana przy udzieleniu gwarancji, chyba że z okoliczności wynika, iż wada powinna być usunięta w miejscu, w którym rzecz znajdowała się w chwili ujawnienia wady.

§ 2. Gwarant jest obowiązany wykonać obowiązki wynikające z gwarancji w odpowiednim terminie i dostarczyć uprawnionemu z gwarancji rzecz na swój koszt do miejsca wskazanego w paragrafie poprzedzającym.

§ 3. Niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy w czasie od wydania jej gwarantowi do jej odebrania przez uprawnionego z gwarancji ponosi gwarant.

orzeczenia sądów

Art. 581. (181) § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

orzeczenia sądów

tezy z piśmiennictwa

Art. 582. (182) (skreślony).

<<powrót


Źródełko: http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/kon ... deks-3.htm
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb poniedziałek, 17 stycznia 2011, 17:29

No to może coś się mnie uda.

Apropos klimy - to u mnie tyka (było dzisiaj 5C) - tylko nie wiem czy to tyka przekaźnik czy załącza się sprężarka.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez lam3r poniedziałek, 17 stycznia 2011, 17:56

skarb napisał(a):No to może coś się mnie uda.

Apropos klimy - to u mnie tyka (było dzisiaj 5C) - tylko nie wiem czy to tyka przekaźnik czy załącza się sprężarka.


U mnie też jest reakcja, jakby się włączała... dzięki za sprawdzenie.

A co do czasy gwarancji, to z tego przepisu wynika chyba, że masz na dany element gwarancję od nowa. Ergo, jeśłi gwarancja była na np. 3 lata... to masz 3 lata od nowa;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez RapallaPL czwartek, 20 stycznia 2011, 18:45

skarb napisał(a):A mnie się znowu zepsuło podgrzewanie fotela.
Auto ma jednak zalety - ma 4 koła, doskonały dostęp do bezpieczników (pod akumulatorem), jeździ, nie wyskakuje ciągle "check engine" jak u kolegi RapallaPL (temat leniwe koniki), jest dużo miejsca i było relatywnie niedrogie.


No cóż SKARBIE masz wiele racji a Kangoo górą i nie ma mocnych na te dziwne zjawisko :o
Avatar użytkownika
RapallaPL
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2010, 13:01

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez panbaryla środa, 2 lutego 2011, 10:26

Dżizas przeczytałem cały wątek i aż się spociłem pod prawą pachą ;). Czy naprawdę jest aż tak źle? Odbieram nowego pod koniec lutego 2011 i trochę się obawiam...
panbaryla
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb środa, 2 lutego 2011, 10:50

Nie napiszę, że tak bo będzie że znowu marudzę - ale na twoim miejscu brałbym przedłużoną gwarancje - masz czas do roku od zakupu na decyzje.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez panbaryla środa, 2 lutego 2011, 16:38

...biore tez ciezarowego Logana moze cos sie uda wytargowac :D
panbaryla
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb środa, 2 lutego 2011, 18:36

Kupuj jako pojazd flotowy.

Masz 11 samochodów marki skoda - czego nie sprawdzą.

Rabat minimum 15,5 % od ceny podstawowej jak dla mnie powinieneś dostać - chyba że większy.

Gwarancje przedłużoną targuj od razu to zapłacisz za nią w cenie auta z rabatem - potem nikt Ci nie policzy taniej.

Powodzenia !
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podlaskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości