Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez Tomazs sobota, 8 maja 2010, 21:10

A ja się zastanawiam co ma olej do uszkodzonej uszczelki po głowicą i dlaczego tak wysokie koszty naprawy ?
Kangoo 1,5DCI 80KM Privillege, 2003r.
Avatar użytkownika
Tomazs
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 142
Dołączył(a): czwartek, 18 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez agaimariusz sobota, 8 maja 2010, 23:22

ano dużo - olej zapewnia chłodzenie silnikowi, jeśli nie trzyma on swoich parametrów dochodzi do przegrzania. Co do kosztów mogę przedstawić fakturę za części. Naprawy dokonano zgodnie z wytycznymi Renault, czyli wszystkie uszczelki, paski, rozrząd, pompa, wszelkie płyny itd - poza tym sam koszt ani sposób naprawy nie jest kwestionowany przez oprawców.
1.2 litre 8v petrol engine 60bhp & 1 donkey
przygarnięty na emeryturę

wszystkie Panie zapraszamy na naszą stronę http://www.agamar-rajstopy.home.pl

Kupiłem olej Liqui Moly w firmie Oil Center Jacek Wruszak - to był błąd - nie powielajcie mojego błędu!!!!!
Avatar użytkownika
agaimariusz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 27 lutego 2009, 21:15

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez skarb niedziela, 9 maja 2010, 10:08

agaimariusz napisał(a):ano dużo - olej zapewnia chłodzenie silnikowi, jeśli nie trzyma on swoich parametrów dochodzi do przegrzania. Co do kosztów mogę przedstawić fakturę za części. Naprawy dokonano zgodnie z wytycznymi Renault, czyli wszystkie uszczelki, paski, rozrząd, pompa, wszelkie płyny itd - poza tym sam koszt ani sposób naprawy nie jest kwestionowany przez oprawców.


Wiesz co, nie obraź się, ale ja gdybym pozwolił sobie tyle zapłacić za taką naprawę to bym sam stwierdził, że mnie Bozia rozum odebrała - nie użyje słów brzydszych.

Po co wymieniać rozrząd + pompa wodna przy wymianie uszczelki pod głowicą ? Chyba, że rozrząd i tak był do wymiany z racji kilometrów. Ale nie ma to żadnego związku z uszczelką pod głowicą.

W kilku autach wymieniałem uszczelkę pod głowicą i z reguły był to koszt uszczelki, oleju, filtra, płynu, plus montaż i demontaż głowicy + jakieś pierdoły. Ani razu przy wymianie uszczelki nikt nie zalecał wymiany rozrządu.

Rozumiem że w ASO Renault wycenili Ci tą naprawę na taką kwotę - ale nie wierzę, że ktoś może być tak naiwny i tyle za to zapłacić.

Swoją drogą który rocznik to Kangoo ? Bo jak rozumiem to gwarancja już się skończyła. Sprawdzałeś może co ile km Renault zaleca wymianę uszczelki pod głowicą ? Może akurat to był ten kilometraż i olej nie miał tu dużego znaczenia ?
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez agaimariusz wtorek, 11 maja 2010, 20:30

Ja chciałem oszczędzić wybierając olej i to już jest dla mnie kara i dość kosztowna nauczka a to że z olejem było coś nie tak potwierdza krętactwo jakie prezentują obie firmy. . A co do naprawy nie chciałem już oszczędzać - przy rabatach jakie mam w ASO było mi obojętne gdzie zrobię autko a choć wiem że części są dobrej jakości a robota dobrze zrobiona i mam gwarancje na naprawę.
1.2 litre 8v petrol engine 60bhp & 1 donkey
przygarnięty na emeryturę

wszystkie Panie zapraszamy na naszą stronę http://www.agamar-rajstopy.home.pl

Kupiłem olej Liqui Moly w firmie Oil Center Jacek Wruszak - to był błąd - nie powielajcie mojego błędu!!!!!
Avatar użytkownika
agaimariusz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 27 lutego 2009, 21:15

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez lam3r wtorek, 11 maja 2010, 20:42

a ile zapłaciłeś za olej (i za ile literków)?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez skarb wtorek, 11 maja 2010, 21:08

agaimariusz napisał(a):Ja chciałem oszczędzić wybierając olej i to już jest dla mnie kara i dość kosztowna nauczka a to że z olejem było coś nie tak potwierdza krętactwo jakie prezentują obie firmy. . A co do naprawy nie chciałem już oszczędzać - przy rabatach jakie mam w ASO było mi obojętne gdzie zrobię autko a choć wiem że części są dobrej jakości a robota dobrze zrobiona i mam gwarancje na naprawę.


Sorry, ale odpowiadasz dość wymijająco.

1. Nie chodzi o oszczędzanie tylko o nie wyrzucanie pieniędzy w ASO (tfu w błoto).
2. Napisz czy robiłeś naprawę w ASO czy tylko Ci ją tam wycenili ?
3. Jaki przebieg auta i czy masz je od nowości ?
4. Jakie są zalecenia R.Polska w sprawie wymiany uszczelki pod głowicą w Twoim modelu ? (po jakim przebiegu?)
5. Możesz mnie oświecić jakież to rabaty daje Twoje ASO ? 5,10,15 % ? (no chyba, że jako klient flotowy masz więcej %)
6. Po co wymieniałeś rozrząd ? Czy miało to jakikolwiek związek z wymianą uszczelki pod głowicą - czy też z uwagi na przebieg ? Czy może w Twoim ASO stwierdzono, że przy wymianie uszczelki wymienia się rozrząd ?

Sorry, nie jestem złośliwy, ale albo jesteś zupełnym ignorantem w dziedzinie motoryzacji, albo naciągasz trochę sytuacje do tego co się stało.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez lam3r wtorek, 11 maja 2010, 21:33

W moim poprzednim Kangoo 1,2 16V miałem przygodę z uszczelką głowicy. Koszt naprawy jest tutaj:
viewtopic.php?f=78&t=4912&hilit=uszczelka&start=40
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez MiGo środa, 12 maja 2010, 11:55

skarb napisał(a):
agaimariusz napisał(a):J
6. Po co wymieniałeś rozrząd ? Czy miało to jakikolwiek związek z wymianą uszczelki pod głowicą - czy też z uwagi na przebieg ? Czy może w Twoim ASO stwierdzono, że przy wymianie uszczelki wymienia się rozrząd ?

Tylko się wtrącę. Przeważnie rozrząd (pasek+rolka) wymienia się po zdjęciu głowicy, ze względu na potencjalną możliwość skrócenia żywotności paska (2 razy się go nie naciąga) - praktyka z serwisu Daewoo/Opel. Poza tym jeśli zwala się głowice do wymiany uszczelki, to koszt paska to już ułamek ogólnych kosztów naprawy i na tym się nie oszczędza.

Pozdrawiam

Michał
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez skarb środa, 12 maja 2010, 12:32

MiGo napisał(a):
skarb napisał(a):
agaimariusz napisał(a):J
6. Po co wymieniałeś rozrząd ? Czy miało to jakikolwiek związek z wymianą uszczelki pod głowicą - czy też z uwagi na przebieg ? Czy może w Twoim ASO stwierdzono, że przy wymianie uszczelki wymienia się rozrząd ?

Tylko się wtrącę. Przeważnie rozrząd (pasek+rolka) wymienia się po zdjęciu głowicy, ze względu na potencjalną możliwość skrócenia żywotności paska (2 razy się go nie naciąga) - praktyka z serwisu Daewoo/Opel. Poza tym jeśli zwala się głowice do wymiany uszczelki, to koszt paska to już ułamek ogólnych kosztów naprawy i na tym się nie oszczędza.

Pozdrawiam

Michał

OK, jak kto lubi, natomiast moim zdaniem podążając tą drogą to nam za chwilę wyjdzie, że przy wymianie uszczelki pod głowicą to można pół samochodu wymienić.

Z mojej praktyki wynika, że jak idzie uszczelka to należy sprawdzić głowicę czy nie trzeba jej splanować i wymienić kpl. uszczelek plus płyny. Ale jak kto woli.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Liqui Moly & Oil Center - ku przestrodze

Postprzez lam3r środa, 12 maja 2010, 15:58

A czy kolega agaimariusz, nie zaparkował dzisiaj Kangoorka na parkingu Nawrota?;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolnośląskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość