WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Szumak poniedziałek, 29 marca 2010, 11:58

A czy obecnie w okresie gwarancyjnym było inaczej? Jeśli serwisowało się samochód poza ASO to traciło się gwarancję o ile się orientuję.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Lucass poniedziałek, 29 marca 2010, 12:08

Ale można było zażyczyć sobie tańsze "nieoryginalne" części.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez mullann poniedziałek, 29 marca 2010, 16:57

Jeżeli auto jest na gwarancji to nie możesz stosować zamienników!!
W Renault są zamienniki firmy MOTRIO i można je zakładać do aut powyżej 4 lat.
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb poniedziałek, 29 marca 2010, 20:55

No ale nie mówcie - że na gwarancji na przeglądzie kupujecie olej i fltry u tych złodziei zamiast te same w sklepie 3 razy taniej.

Nie można się aż tak dawać okradać.

Ostatnio przy wymianie mieszacza zaproponowali mi filtr kabinowy PYROFLEX za 130 zł więc przywiozłem im dokładnie ten sam ze sklepu płacąc 50 zł.

I jeszcze taki tekst "No przecież ta różnica 80 zł to nie są jakieś pieniądze"

Tak sobie pomyślełem - na te 80 zł ..tasie to pewnie zapierdzielasz cały dzień albo półtora więc chyba są to jakieś pieniądze -a przynajmniej dla ciebie.

Jak ja tych kwów nienawidzę.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez lam3r wtorek, 30 marca 2010, 09:59

Ja mam nadzieję, że nie będę musiał kupować materiałów eksploatacyjnych (np. oleju) w ASO. Po prostu nie wierzę, że w tych beczkach mają coś wartego wlania to silnika. Co do części, to wcale mnie nie dziwi konieczność montowania oryginalnych - pomijam tu kwestię niewspółmiernej ceny.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Masaccio wtorek, 30 marca 2010, 11:10

Przecież oryginalne części też można kupić taniej po za ASO. Kwestia, czy je dopuszczą, czy też będzie konieczność montowania części zakupionych u nich.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Lucass wtorek, 30 marca 2010, 14:32

Kwestia "oryginalności" moim zdaniem jest czysto umowna.
Czy wszystkie ASO używają konkretnych części zamiennych od dokładnie tych samych producentów? Jeżeli nie, to które są oryginalne, a które nie?
Przecież i Renault montuje te same części, które produkuje np Valeo, Bosch, KYB i wielu, wielu innych.
Co to znaczy, że będą oryginalne?
Jeżeli np zamiast dupianych amortyzatorów z pierwszego montażu, czy proponowanych przez ASO, chcę sobie założyć Monroe dedykowane do mojego samochodu, to mam z tego powodu stracić gwarancję???
Albo mam kaprys mieć bardziej skuteczne hamulce i założę dedykowane tarcze Zimmermanna i klocki Ferrodo. To w czym one są gorsze od tych z pierwszego montażu, które zużywają się po 20 kkm???

Generalnie chodzi o jedno i tylko jedno. O podstawę do odmowy naprawy samochodu w ramach gwarancji. A więc o pieniądze, które ciocia Unia chce w ten sposób wpompować (przez zahamowanie wypływu :lol: ) w koncerny motoryzacyjne, które baaaardzo cienko przędą.

I dlatego jeszcze dłuuuugo nie kupię nowego samochodu. Nowego w sensie nowości fabrycznej :P
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez lam3r wtorek, 30 marca 2010, 17:18

Lucass napisał(a):Co to znaczy, że będą oryginalne?


No i tu pojawia się temat ten co zwykle, a mianowicie rzetelności redaktora piszącego artykuł. Oprócz biadolenia nad niczym konkretnym nie ma w nim nic, ale dyskusja już jest... też o niczym:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez mullann wtorek, 30 marca 2010, 20:34

Co do filtra kabiny to się zgodzę, że nie musi być oryginalny bo nie wpływa na nic (tylko na czystość powietrza w kabinie) ale jeżeli np. :
- zamotujesz klocki bez logo Renault i będziesz miał problem z hamulcami to ASO na 100% powie, że masz klocki inne niż oryginalne czyli fabryczne i tego na gwarancji Ci nie naprawią!
To samo będzie tyczyło się, tarcz, oleju, filtra powietrza, filtra oleju, filtra paliwa i może innych....

Oczywiście zamienniki mogą być równie dobre albo lepsze niż oryginały renault - wszyscy o tym wiemy!!!
Ale dla producenta danego samochodu będzie to powód aby nie uznać gwarancji i skasować biednego klienta.

Ja osobiście mam auto na gwarancji i kupuje oryginalne części tak aby nie mieć dodatkowych problemów - bo wiecie jak to jest z RENAULT POLSKA :)

A tak wogóle to troche nie na temat....sorki.
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb wtorek, 30 marca 2010, 21:24

A ja miałem od nowości oryginalne tarcze hamulcowe, oryginalne klocki hamulcowe i zmieniłem te oryginalne klocki na następne oryginalne klocki hamulcowe i po 36 000 tarcze są do wymiany - i co - i gówno - bo mnie olali i pomimo zakładania oryginalnych części nie uznano mojej reklamacji na tarcze.

W związku ze związkiem nie mam zamiaru więcej kupować jakichkolwiek oryginalnych (3 razy droższych) części i materiałów eksploatacyjnych bo i tak mnie oleją.

I wam radzę to samo !!!

Nie mam zamiaru dawać kasy na kredyty dealerów samochodowych zaciągnięte na wybudowanie salonów przy głównych ulicach w centrum miasta, nie mam zamiaru dawać mojej ciężko zarobionej kasy na roboczogodziny panów mechaników, ich ZUSY, przerwy na lunch, wyjazdy na służbowe szkolenia, zwolnienia lekarskie i tego typu inne wymysły.

Wolę jechać do Pana Mietka co ma zakład na peryferiach miasta, zatrudnia na czarno i płaci swoim mechanikom od wykonanej roboty a nie na godzinę i zapłącić 3 razy mniej.

I niech mnie dilerzy pocałują w d.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opolskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości