Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Zanim zaczniesz pisać w innych działach przedstaw się

Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez trurz poniedziałek, 26 października 2015, 19:30

Witam wszystkich!Jestem nowym na forum i zamierzam zakupić kangurka.Mam budżet do 6000.Teraz pytanie jaki silnik diesla i która generacja??
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
trurz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 0
Dołączył(a): poniedziałek, 26 października 2015, 19:08

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez Stiopa poniedziałek, 26 października 2015, 19:58

W kangurze były montowane silniki:
1.9D Sympatyczny w miarę niezawodny, ale głośny klekot
1.9dTi silnik na pompie rotacyjnej z wtryskiem bezpośrednim
1.9dCi rozwinięcie silnika dTi z wtryskiem na listwie(commonrail), trochę dziwny silnik, nie wiadomo co to naprawdę jest, nie ma on wiele wspólnego z 1.9dCi montowanymi w megane/scenic.

Po 2003 zaczęto montować silniki 1.5dCi w kilku wersjach mocy. Delikatny silnik, trzeba umieć go używać. Na forum ma go kilka ludzi i go sobie chwalą ;) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez MK poniedziałek, 26 października 2015, 22:17

1,9dCi nie był montowany w Kangoo - nie wprowadzać w błąd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez Stiopa poniedziałek, 26 października 2015, 23:05

Kangoo 4x4 to też kangoo. Tam był montowany ;) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez Pawelpigo poniedziałek, 26 października 2015, 23:18

1.5 dci to chyba tylko na tym forum chwalą, nigdzie indziej nie widziałem żadnych pochwał. Może tylko co do ekonomii i kultury pracy. Kiedyś w Motorze albo Auto Świecie czytałem artykuł że producent ustalił życie tego silnika na 200 tys.km. Oficjalnie. Na pewno nie wszystkich wersji, na pewno nie w kangoo express ale jednak daje coś do myślenia. 1.9 dti to fajny silnik z dość normalnymi osiągami, spalaniem a do tego jest całkiem trwały. Znajomy ma w megance już długie lata i bardzo sobie chwali. Ale tych wersji jest mało na rynku i niestety często są mocno zmęczone. Ja mam 1.9d którego jeszcze na oczy nie widziałem. Nie jest to współczesny diesel więc nie spodziewaj się 12 sekund do setki i spalania 5 litrów ropy. Kłopotliwa pompa lucas epic , tego się wystrzegaj. Ogólnie jak widzisz nie ma ideału i każdy ciągnie w swoją mańkę. Mając 6 klocków w kieszeni nie patrz na silnik tylko szukaj auta jak najlepiej utrzymanego, niezardzewiałego, niezniszczonego i niezajeżdżonego. Dobrze gdy poprzedni właściciel wymieniał coś w aucie a nie tylko nabijał kilometry bo z 6 tys. zrobi Ci się nagle 9 ze wszystkim. Rodzynki się trafiają, musisz tylko cierpliwie szukać i liczyć na łut szczęścia. Ale się rozpisałem :D
Kangoo 1.9D `00
Avatar użytkownika
Pawelpigo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): piątek, 2 października 2015, 10:08
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez Mascot wtorek, 27 października 2015, 16:00

Generacji 1.5 dCi było kilka.
Najnowsze w wersji 90 km, 105 km / 110 km mają wtryskiwacze piezoelektryczne, zmienną geometrie, FAP, dwumasę. Cierpią na szybko wycierające się panewki, przy ok. 250 000 km.105 / 110 były montowane ale w Kangoo II, i chyba w ostatnich sztukach Kangoo I na francję.
Te od 2006 roku, spełniają normę Euro4 a w najwyższej mocy mają 85 km, wcześniej 82 km.
Rodzina dCi jest nieustannie modyfikowana, i leczona z chorób wieku dziecięcego.
Problemem K9K, są nietrwałe, wcierające się panewki, czasem obracające. Do ich inspekcji trzeba zdjąć miskę, oraz wał korbowy i sprawdzić szlif.
Koszta wymiany to ok. 700 - 1000 zł.
W zależności ( chyba :D ) od widzimisię pracowników, wkładano wtryskiwacze elektromagnetyczne Siemensa lub Delphi. Duże prawdopodobieństwo, że już nikt nie ma oryginalnie zamontowanych Delphi - wsio po regeneracji :D
Tak samo jak i 1.9dCi należy pamiętać o regularnej wymianie oleju co maksymalnie, ale to już na prawdę max. 20 000 km. Długie interwały wymiany oleju, były powodem zacierania się panewek i turbo w Lagunie 1.9dCi 120 km ( plus do tego mała wydajność kanałów olejowych, ale to inny model auta i silnika :D )
Do 6 000 zł, nie bawił bym się w dCi. Poszukaj dTi - rozwinięcie starego lenia 1.9D / dT, pamiętającego R19, lub zagazowanego 1.4 lub 1.6.
1.9D to wół roboczy i coś nie chce mi się wierzyć w znalezienie dobrego niezarąbanego egzemplarza.

W dTi, sprawdź wycieki oleju spod miski. Miska ( przynajmniej w Megane dTi 80km ), olejowa, posiada wokół krawędzi dwa ranty a między nimi jest miejsce na uszczelkę. Tak naprawdę, miska a blok silnika, stykają się metalem.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1415
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Jaki silnik diesla?Jaka generacja I czy II?

Postprzez Pawelpigo wtorek, 27 października 2015, 16:41

Rzeczowo i dokładnie opisane :) gdybym miał wybór też bym wolał 1.9 dti. Egzemplarz który oglądałem z tym silnikiem w D miał bardzo zadbane wnętrze, silnik czysty, ale buda to była katastrofa. Cała zardzewiała, poklajstrowana i pomalowana sprayem. Może ktoś się zdecyduje bo pewnie jeszcze stoi we Frankfurcie nad Menem. Gość nie może jej sprzedać od wakacji i tylko ciągle obniża cenę. Ostatnio już było 950€ wyjściowo. A z zadbanym egzemplarzem 1.9 d się spotkałem, np. z moim :D a poważnie to widziałem takiego na olx z 2 tygodnie temu u mnie w mieście. Trochę ponad 4 klocka tylko kosztował, ale był naprawdę ładny. Poszedł od razu.
Ps. Takiego rodzynka mam u siebie: http://www.mobile.de/pl/Samochod/Renaul ... 26671.html
Kangoo 1.9D `00
Avatar użytkownika
Pawelpigo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): piątek, 2 października 2015, 10:08
Lokalizacja: Siemiatycze


Powrót do Jestem tu nowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości