Problem z kluczykiem

Zanim zaczniesz pisać w innych działach przedstaw się

Problem z kluczykiem

Postprzez ziorko666 poniedziałek, 18 września 2017, 12:51

Witam Wszystkich Kangoo 1,4 mam problem z kluczykiem drzwi otwiera ale zapalić go nie moge rozrusznik kręci ale samochód nie odpala drugim kluczykiem odpala za każdym razem co może być za problem dzięki za każdą pomoc Andrzej
Avatar użytkownika
ziorko666
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2017, 12:12
Lokalizacja: Dania Helsingor

Re: Problem z kluczykiem

Postprzez Ampermax poniedziałek, 18 września 2017, 20:21

A samochód wyposażony jest w immobilizer :?: . Bo może tutaj tkwić problem.
Renault Kangoo 1,5 dCi; 207 tyś.
Ampermax
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 września 2017, 21:07
Lokalizacja: PWA / PO

Re: Problem z kluczykiem

Postprzez Lucass poniedziałek, 18 września 2017, 22:22

Jeżeli po rozebraniu kluczyka nie okaże się, że puścił jakiś lut to może resynchronizacja pomoże :arrow: viewtopic.php?f=77&t=8115&p=127198#p127198
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Problem z kluczykiem

Postprzez ziorko666 wtorek, 19 września 2017, 16:58

Tak samochód posiada imobilajzer jak rozebrałem kluczyk i włożyłem jedną połówke do stacyjki bez bateri i położyłem płytkę z kluczyka luzem na nim to po przekręceniu samochód normalnie palił a jak znów go poskładałem to ten sam efekt dzwi otwiera a samochodu nie odpala
Avatar użytkownika
ziorko666
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2017, 12:12
Lokalizacja: Dania Helsingor

Re: Problem z kluczykiem

Postprzez Ampermax wtorek, 19 września 2017, 19:42

W niektórych samochodach, immobilizer działa niezależnie od baterii w kluczyku, jest tam po prostu odrębny układ elektroniczny. Podobnie jest w mojej Renówce. Na stacyjce umieszczona jest cewka na pierścieniu ferrytowym, która pełni jednocześnie rolę nadajnika i odbiornika. Ten "nadajnik" niejako zasila prądem w. cz. odbiornik immobilizera w kluczyku, który z kolei komunikuje się z głównym sterownikiem.
Ostatnio w swojej Reni walczyłem z przełącznikiem wycieraczek, a żeby go wymontować musiałem wspomnianą cewkę ściągnąć ze stacyjki. Przy ponownej próbie wycieraczek, kiedy wspomniana cewka nie była jeszcze założona na swoim miejscu, po załączeniu zapłonu, środkowa lampka kontrolna bez nazwy, która na postoju pomiguje sobie (umiejscowiona pomiędzy lampkami STOP i SERV) intensywnie migała. Oznaczało to, że sterownik nie ma komunikacji z kluczykiem. Po założeniu wspomnianej cewki na swoje miejsce, po załączeniu zapłonu w/w lampka już nie świeciła się.
Czy u Ciebie też są takie objawy :?:
Renault Kangoo 1,5 dCi; 207 tyś.
Ampermax
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 września 2017, 21:07
Lokalizacja: PWA / PO

Re: Problem z kluczykiem

Postprzez ziorko666 środa, 20 września 2017, 06:18

z lampką jest podobnie miga intensywnie ale tylko gdy włożę drugi kluczyk przy pierwszym jest wszystko ok sprubowałem sposobu z linka który wysłał mi kolega wyżej drugi sposób zadziałał ale po wyjęciu klucza z stacyjki znów to samo ponowiłem procedure i lampka znów zgasła samochód znów odpalił chyba zostało mi tak robić przy każdym zapalaniu samochodu albo mechanik tak myślę dzięki wszystkim za pomoc jak ma ktoś jeszcze jakieś porady będę wdzięczny pozdrawiam Andrzej
Avatar użytkownika
ziorko666
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2017, 12:12
Lokalizacja: Dania Helsingor


Powrót do Jestem tu nowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości