Dzińdybry :)

Zanim zaczniesz pisać w innych działach przedstaw się

Dzińdybry :)

Postprzez Magic środa, 13 października 2004, 09:35

Z tej strony Maciek vel Magic, Warszawa-Wola, od ponad roku posiadacz ciemnozielonego Kangoo 1.4 RT '00. Można powiedzieć, że wróciłem tym zakupem do korzeni bo moim pierwszym autkiem była Renault 4 aka "Babuleńka" :) Poza tym pomykam motocyklami i jestem (jak każdy motocyklista) nie całkiem normalny ... ;) To tyle autoprezentacji, do zobaczenia gdzieś w trasie.
Avatar użytkownika
Magic
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2004, 23:00

Postprzez jon104 środa, 13 października 2004, 12:09

Witamy :!:

Nie wiem jednak czy sobie zdajesz sprawę, że posiadacze (czyt. maniacy) Kangoo-rków też nie wyróżniają się normalnością wobec czego musisz uważać aby nie nastąpiła kumulacja nienormalności :wink: :roll:


PS. Coś więcej o swoim Zwierzaczku, doświadczeniach i powodach zakupu
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Magic czwartek, 14 października 2004, 14:54

jon104 napisał(a):PS. Coś więcej o swoim Zwierzaczku, doświadczeniach i powodach zakupu


Powód ? Bo mi się podoba :) Od momentu jak się pojawił na rynku mnie nęcił, a w zeszłym roku zacząłem szukać dużego rodzinnego i dość młodego auta. No i trafiłem właśnie ten - 2000r., przebieg teoretycznie ok 35tys (oceniam go na jakieś 30 tys więcej), niezniszczony,ABS, klima, 2xpp, el. szyby, fabryczne radio z 4 głośnikami, p/mgielne, alufelgi, ładny ciemnozielony metalik, drzwi zamiast klapy.

Doświadczenia ? Jestem (po 40tys km) zadowolony, autko się sprawdza w każdych warunkach, chociaż jest parę rzeczy które Żabojady skopały - ogrzewanie tylnych siedzeń (właśnie pracuję nad jego przeróbką), podział oparcia kanapy z tyłu (powinien być odwrotny) + wmontowanie zapięć pasów w kanapę (parę osób już syczało z bólu). Szyba w mniejszej połówce tylnych drzwi też powinna mieć ogrzewanie.
BTW jedna rzecz ogólnie w Renówkach mnie wkurza - skoro paski rozrządu powinny być wymieniane (wg instrukcji) co 120tys, to czemu serwis "zaleca" wymianę już po 90 tys ? I to nie jest gołosłowne, ostatnio przy 77 tys poleciał rozrząd w Sceniku mojej siostry. Na szczęście były wszystkie papiery i przeglądy i Renault pokryło wszystkie koszty wykraczające poza normalna wymiane paska m.in. komplet zaworów.

Co w Kangoorze lubię ? Przestrzeń, zwłaszcza nad głową i przed sobą. Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, niezłe wykończenie, spory komfort jazdy, duży prześwit, sposób działania przełączników, uwielbiam sterowanie radiem przy kierownicy :) Dobra widoczność w lusterkach, dobre światła. Lekka nadsterowność na śliskim daje okazję do zabawy, trzeba tylko o niej pamiętać żeby nie sprawiła niespodzianki.

Awarie ? Najpoważniejsza to był strzał w tłumik końcowy po którym rzeczony tłumik się rozleciał i trzeba go było wymienić. Strzał był spowodowany kablami świec, które przestały stykać, więc co któryś suw "wypadał" (było czuć) i niespalone paliwo szło w gorący katalizator. Wiem, trzeba było od razu jechać do serwisu, a nie dopiero po 3 dniach - moja wina. Poza tym rozleciała się górna poduszka mocująca silnik. Małe problemy z centralnym zamkiem/immobilizerem. Pilot w jednym kluczyku padł. No i skubaniec zaczyna brać olej, dolewam ok. 1 L między wymianami. To wszystko :)

Jak pisałem w Tuningu, brakuje mi trochę mocy przy wyprzedzaniu, zresztą lubię elastyczne silniki o dużym i nisko położonym momencie obrotowym. Zobaczę co zrobię, biorę pod uwage wymianę silnika na większy lub zmianę samochodu na dTi, ale musiałbym trafić tak samo wyposażony i zadbany egzemplarz, a w Kangoorach to trudne.
Ostatnio edytowano piątek, 15 października 2004, 08:29 przez Magic, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Magic
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2004, 23:00

Postprzez jon104 czwartek, 14 października 2004, 16:54

Magic napisał(a):Powód ? Bo mi się podoba :)



Oj to, to!!!

Magic napisał(a): Co w Kangoorze lubię ? Przestrzeń, zwłaszcza nad głową i przed sobą. Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, niezłe wykończenie, spory komfort jazdy, duży prześwit, sposób działania przełączników, uwielbiam sterowanie radiem przy kierownicy :) Dobra widoczność w lusterkach, dobre światła. Lekka nadsterowność na śliskim daje okazję do zabawy, trzeba tylko o niej pamiętać żeby nie sprawiła niespodzianki.


Też to samo?! (no może poza radiem - nie mam fabrycznego)

Magic napisał(a): Jak pisałem w Tuningu, brakuje mi trochę mocy przy wyprzedzaniu, zresztą lubię elastyczne silniki o dużym i nisko położonym momencie obrotowym. Zobaczę co zrobię, biorę pod uwage wymianę silnika na większy lub zmianę samochodu na dTi, ale musiałbym trafić tak samo wyposażony i zadbany egzemplarz, a w Kangoorach to trudne


Niekoniecznie. Trzeba poszukać coś z serii limitowanej, np. Helios z 2002/03 lub Alize 2003, ale obowiązkowo z mocniejszym dCi :!:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Jestem tu nowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości