[Łódź] rzetelny serwis - problem ze sprzęgłem

Szukasz warsztatu lub sklepu z częściami - dobrze trafiłeś - tu możesz o nie zapytać

[Łódź] rzetelny serwis - problem ze sprzęgłem

Postprzez tomson1111 czwartek, 22 grudnia 2016, 14:19

Cześć! Poszukuję porządnego serwisu w Łodzi, który zająłby się trzeszczącym sprzęgłem :) do tej pory trafiałem niestety na samych partaczy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kangoo 4ever!
2004 1.5dCi
Avatar użytkownika
tomson1111
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] rzetelny serwis - problem ze sprzęgłem

Postprzez karads niedziela, 12 lutego 2017, 13:45

w Łodzi to najlepsi są chyba tylko na Dowborczyków 1 , tam są same warsztaty do tego o którym pisze trzeba wjechać na plac w głąb na lewo mają na drzwiach/wrotach duży napis/logo Renault , telefon 42 6747237
Kangoo 1.4 Expression 75KM 2001 Srebrny
Avatar użytkownika
karads
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 19:11
Lokalizacja: Łódź, Rokiciny i okolica

Re: [Łódź] rzetelny serwis - problem ze sprzęgłem

Postprzez Iglo niedziela, 12 lutego 2017, 18:12

tomson1111 napisał(a):Cześć! Poszukuję porządnego serwisu w Łodzi, który zająłby się trzeszczącym sprzęgłem :) do tej pory trafiałem niestety na samych partaczy...



Opiszesz problem, z podobnym się borykam, gdy rozgrzeje się komora silnika to zaczyna ciężej chodzić i skrzypieć.
Linka wymieniona, przez niedługi czas było lepiej a potem to samo. Smarowanie olejem linki (mimo, że nie powinno się tego robić) coś tam pomogło.
Sprzęgło ma 25kkm, na starym było to samo. Mechanik (ten sam od lat, jeszcze nie zawiódł) zarzeka, że wydełki i ich podparcie w idealnym stanie i to co trzeba w środku nasmarowane. Sam proces wysprzęglania ok, z tym, że po rozgrzaniu latem w mega korku ciężko puścić sprzęgło precyzyjnie.
Miałem to samo w Twingo z D7F, nie pamiętam czy się uporałem przed sprzedażą samochodu..
http://pomoczosi.jimdo.com/
Moja mała,wielka wojowniczka!
Torbacz I ph II, 2007 1.6 16V Privilege.
Avatar użytkownika
Iglo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 16 maja 2015, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Łódź] rzetelny serwis - problem ze sprzęgłem

Postprzez tomson1111 poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 21:11

Znalazłem mechanika, który się tego podjął dopiero w Pabianicach...
Okazało się, że sprzęgło wymieniane 1,5 roku temu było założone z jakimś luzem i dlatego miałem je niedociśnięte na biegu jałowym. W efekcie praktycznie nowe sprzęgło nadawało się już do, ładnie mówiąc, utylizacji... Jedyne wyjście - zmiana sprzęgła (niestety).
Pomogło jak ręką odjął :)
Kangoo 4ever!
2004 1.5dCi
Avatar użytkownika
tomson1111
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Szukam sklepu, warsztatu, specjalisty...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości