Opinia o Kangoo 4x4 po 3 latach

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Opinia o Kangoo 4x4 po 3 latach

Postprzez idzi środa, 14 lipca 2021, 10:27

Od końca 2017 r. jestem posiadaczem Kangoo 4x4 z 2006 r.
Przejechane ponad 50 tyś. km.
Po ponad 3 latach intensywnego użytkowania Kangoo 4x4 stwierdzam, że wybór nie był najgorszy :)
Raz w roku, przed przeglądem jadę do mechanika, aby sprawdził, co trzeba wymienić/naprawić i zazwyczaj zamykam się w kwocie 500-1000 zł.
Wymagał oczywiście dość dużego serwisu po zakupie, ale od tego czasu nie sprawia większych problemów poza koniecznym remontem skrzyni biegów w lutym tego roku.
Jedyna wada, z jaką nie mogę sobie poradzić to wyskakujący co ok. pół roku błąd związany z potencjometrem gazu, ale przeczyszczenie kostki połączeniowej pod kierownicą pozwala na dalszą jazdę :)

Samochód bardzo zwinny, praktycznie wszędzie wjedzie.
Komfort jazdy nie jest wysoki, ale rekompensuje to mobilnością, a często muszę wjechać na rozkopane budowy czy w las.

Wyrzuciłem koło zapasowe i mam dojazdówkę zainstalowaną na nadkolu przy bocznej szybie z tyłu i praktycznie na zajmuje miejsca w bagażniku.
Na felgach mam założone bieżnikowane opony 185/65R15 całoroczne z Targumu (w tym roku muszę wymienić), które według mnie sprawują sie dobrze.

Zauważyłem, że Kangoo łapie rdza przy nadprożach, ale niestety aktualnie nie znalazłem alternatywy dla Kangoo 4x4 w postaci używanego samochodu w rozsądnych pieniądzach.
idzi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 26 listopada 2017, 18:53

Re: Opinia o Kangoo 4x4 po 3 latach

Postprzez PhoenixDL środa, 14 lipca 2021, 10:36

Dokładnie jego mobilność jest bardzo dobrą zaletą.
Ja systematycznie co roku wymieniam łączniki stabilizatora lecz tu to moja wina. charakter jazdy po bezdrożach robi swoje :) . Czuję się wtedy jak dzika świnia w błocie :) Zresztą skoczek później tak samo wygląda że na niektórych myjkach mam zakaz wjazdu :D

ogólnie nie mogę już na nic narzekać :)

Pozdrawiam
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Opinia o Kangoo 4x4 po 3 latach

Postprzez idzi środa, 14 lipca 2021, 10:42

Ja myję i szybko odjeżdżam zostawiając po sobie brązową plamę :D
idzi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 26 listopada 2017, 18:53

Re: Opinia o Kangoo 4x4 po 3 latach

Postprzez PhoenixDL środa, 28 lipca 2021, 12:24

idzi napisał(a):Ja myję i szybko odjeżdżam zostawiając po sobie brązową plamę :D


w ostatnim czasie w mojej okolicy wybudowali parę nowych myjek :) po głębszym zagłębieniu się w ich regulaminach problem zniknął. Przezornie i tak za każdym razem obecnie jak jadę to robię na nich foto regulaminu aby później nie było że zatkałem im odpływy i by nie ścigali za czyszczenie.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości