Chiński wał napędowy

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Chiński wał napędowy

Postprzez mody13 poniedziałek, 27 marca 2023, 07:35

Witam. Mam problem z wibracjami w kangurze podczas jazdy z prędkością powyżej 80km/h, zdemontowałem wał i problemu nie ma, montował ktoś może zamiennik z allegro? Jak z trwałością?
mody13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 30 listopada 2021, 13:32

Re: Chiński wał napędowy

Postprzez Arglist piątek, 31 marca 2023, 22:14

Regenerowałem stary i kupowałem nowy, aktualnie na nowym mam zrobione około 70000km. Ten samochód jest tak skonstruowany, że od 80km\h wibracje z wału są odczuwalne na karoserii, możesz sprawdzić czy już się nie wrobił wieloklin na wale.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Chiński wał napędowy

Postprzez robgold piątek, 21 kwietnia 2023, 11:24

Jeździłem na oryginale...
jeździłem na słynnym regenerowanym z Ropczyc...
Mam teraz nowy sprzedawany przez znaną regenerację "Łomianki"...to podobno tureckie wały.

Szczerze ? Najlepszy jest ten ostatni (niby Turecki). Nareszcie zrobiłem z 20tys km i mam święty spokój. Oczywiście jest rozbieralny, wieloklin chodzi w miarę luźno i da się go smarować. Nie zapieka się.
Podpora nie wyje, wał jest wyważony i nawet jak osiągnie się drugą prędkość "kosmiczną"..czyli autostradowe 140km/h co jak wiadomo jest wyczynem dla Kangoo 4x4 to da się normalnie jechać.
Avatar użytkownika
robgold
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2016, 15:12

Re: Chiński wał napędowy

Postprzez IK1998 środa, 10 maja 2023, 14:53

Warto pamiętać, że jakość chińskich części samochodowych może być różna w zależności od producenta i modelu. W niektórych przypadkach, tańsze chińskie części mogą mieć niższą jakość i być mniej niezawodne niż ich droższe odpowiedniki. Dlatego, przed zakupem chińskiego wału napędowego samochodu, warto dokładnie zbadać producenta i czytać opinie innych klientów.
IK1998
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 10 maja 2023, 14:49

Re: Chiński wał napędowy

Postprzez dostawca środa, 21 czerwca 2023, 15:35

Sprawdziłbym podpory i krzyżaki.
Oryginalny wal normalnie się rozbiera.
Zrobiłem taką operację w moim jakieś 80tys km temu, który był mocno używany plus ma znacznie więcej mocy nic inne 4x4. Brak wibracji jakichś szczególnych na aucie. Nawet przy 180km/h wieloklin zaczyna wykazywać delikatny luz. Ale tak jak mówiłem od rozebrania minęło ok 80tys km, auto ma 180KM i moc jest wykorzystywana w całym zakresie.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości