Immobilizer mi odrósł.. (Wycięte immo a coś blokuje rozruch)

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Immobilizer mi odrósł.. (Wycięte immo a coś blokuje rozruch)

Postprzez dolin2k poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 18:46

Witam,
Kangurzyca przeszła już trochę w moich rękach, w tym, niedługo po kupnie, amputację immobilizera. I wszystko było ok - do jednego wyjazdu, gdzie po włączeniu zapłonu zapaliła się czerwona lampka od immobilizera i STOP. Rozrusznik zakręci, ale nic ponadto - niby jak przy padniętym immobilizerze - tylko immobilizer jest wycięty. Prócz tego uszkodzony jest czujnik drzwi i podobno on też jakąś blokadę zapłonu posiada - ale otworzenie i zamknięcie drzwi kilkakrotnie wtedy, raz kluczykiem, raz klamką od środka, nie pamiętam już - pomogło. I było ok aż do dziś, gdzie problem pojawił się znów - jak zwykle 'znikąd'. I teraz żadne czary z drzwiami nie pomagają.
Dobrze, że tym razem pod domem, a nie kilkadziesiąt kilometrów dalej, jak ostatnim razem.

Nie wiem nawet gdzie zacząć szukać przyczyny. Co mnie ta moja Francuzka potrafi zirytować to nie do opisania. Niby wszystko ok, a przychodzi czerwony alarm i problem o nic - jak z kobietą.

Proszę o pomoc po raz kolejny, nie stać mnie na rozwód i przesiadkę w coś młodszego póki co.
kangur aka żaba, czterołap 2002 1.6 16V 95KM wymagający uczucia i opieki :3
Avatar użytkownika
dolin2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 13:33

Re: Immobilizer mi odrósł.. (Wycięte immo a coś blokuje rozr

Postprzez branio poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 19:30

Popraw masę. Iskra i paliwo jest :?:
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Immobilizer mi odrósł.. (Wycięte immo a coś blokuje rozr

Postprzez Lucass środa, 13 sierpnia 2014, 06:23

Ewentualnie wyłacznik wstrząsowy.
Czujnik drzwi raczej nie ma przełożenia na blokadę zapłonu. Trochę bez sensu by to było.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Immobilizer mi odrósł.. (Wycięte immo a coś blokuje rozr

Postprzez dolin2k środa, 13 sierpnia 2014, 18:02

W starych mercedesach miał, otwarte drzwi nie pozwalały zapalić auta.. Wyłącznik wstrząsowy jest zwarty, masa wydaje mi się, że jest ok, nie dojrzałem jakiś przerdzewiałych przewodów. Iskry / paliwa dziś nie sprawdzę, ale odpalał na dotyk, a teraz cały czas się świeci to czerwone cholerstwo i wydaje mi się, że to ono z jakiegoś powodu blokuje zapłon. Jutro sprowadzę swojego starego laptopa i będę próbował czytać po francusku co DDT2000 powie..
kangur aka żaba, czterołap 2002 1.6 16V 95KM wymagający uczucia i opieki :3
Avatar użytkownika
dolin2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 13:33


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości