Podniesienie zawieszenia w 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Podniesienie zawieszenia w 4x4

Postprzez gasmen piątek, 8 stycznia 2016, 20:25

Cześć wszystkim.
Od pewnego czasu chodziła mi po głowie myśl, żeby podnieść do góry swojego kangura. I tak od myśli, przeszedłem do czynów. Na allegro kupiłem gumy, które zakłada się nad/pod sprężyny. Z podniesieniem tyłu nie było problemu. Gumy założyłem nad sprężyny i tył podniósł się o 3 cm. Natomiast problemy pojawiły się z przodem. Niestety zakupione gumy nie nadają się aby włożyć je nad sprężynę, ponieważ obawiam się, że mogła by się z niej zsunąć i stworzyć jakieś problemy podczas jazdy. Zastanawiam się nad wymianą amortyzatorów i sprężyn na dłuższe, tylko czy gdzieś dostanę takie, aby pasowały. Ewentualnie wstawić jakieś dystanse pomiędzy miską amortyzatora a jego górnym mocowaniem. Czy ktoś z was przerabiał już ten temat?
gasmen
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 20:18

Re: Podniesienie zawieszenia w 4x4

Postprzez ZygaM piątek, 8 stycznia 2016, 23:48

W sumie nie znam się na Kangoo, bo dopiero mam zamiar kupić, ale ... wszelkie podkładki gumowe po podstawy sprężyn są niedozwolone - no może inaczej, są niebezpieczne. Nie stosowałbym tego, takie rzeczy wstawiali w Maluchach, Ładach, ale Ty wyjmij to jeśli chcesz stabilnie jeździć. na tylnym zawieszeniu, na dzień dzisiejszy stanowi ona delikatne podniesienie, ale w momencie kiedy się wybije, to ona rozpęknie możesz nie mieć poziomowania. Jedyne co, to jeśli utrzyma się poziomowanie, to po prostu nie będziesz miał dobijania podwozia do mostu / zawieszenia. nic więcej, ale to nie jest dobre rozwiązanie.
Jest - Scenic RX4 (2.0 16V '00) + LPG
Jest - Scenic II (2.0 16V '03) + LPG
Jest - TGB Bullet (50 '14)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '08)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '09)
Avatar użytkownika
ZygaM
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2016, 20:46
Lokalizacja: Mogielnica / Grójec

Re: Podniesienie zawieszenia w 4x4

Postprzez Podmiejski sobota, 9 stycznia 2016, 14:57

A nie obawiasz się że cała geometria zawieszenia pójdzie...w las?
A co za tym idzie zachowanie pojazdu czy zużycie opon?
Przy jednowahaczowym zawieszeniu nie za bardzo tu widze pole manewru... :-(
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Podniesienie zawieszenia w 4x4

Postprzez KubaM sobota, 9 stycznia 2016, 22:08

na takiej zasadzie
Obrazek
KubaM
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 26 września 2015, 11:11


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości