Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez zisu wtorek, 7 lutego 2012, 11:42

To tak byłem dzisiaj w tym warsztacie.I powiem że kolesie są rzeczowi zdemontowali wał i na miejscu określili jego stan techniczny i co najistotniejsze WADY cen kompletnej regeneracji to koszt 890 złotych , wymiana podpór usunięcie , tłumika drgań, wymiana krzyżaków i w moim przypadku zsunęła się jakaś osłona chroniąca jeden krzyżak i doprowadziło to do korozji w każdym bądź razie udałem się swoim kangurzątkiem do domu w wysokie partie pasma górskiego Beskidu Śląskiego z napędem na przednia oś:-( dałem rade .Powiem tak nie zdążyłem jeszcze dojechać a już dzwonili do mnie z warsztatu co i jak jest, oczywiście informując o wszystkim. A najważniejsze samochód jest jutro do odbioru wstępny termin godz 12:00, dam znać jak się z tym uporali.
zisu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2012, 14:59

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez kris1010 wtorek, 7 lutego 2012, 15:09

ja mam wyrzucony ten tłumik,gościu rozebrał mi wał wymienił podpory wyważył wał i kangurek śmiga jak nowy już 5 miesięcy,w grudniu przeszedł szczegółowy przegląd techniczny w norweskim warsztacie, a tu się czepiają do byle czego, do braku tego tłumika się nie przyczepili,więc to chyba faktycznie kosmetyka :lol: koszt w moim przypadku to 750 zł-demontaż i montaż wału,nie chciało mi się ściągać samemu nie jestem zresztą aż takim fachowcem,wymiana 2 podpór plus wyważenie wału czas roboczy z piciem kawy i pogaduszkami ok.4 godz. :ugeek: krzyżaki miałem ok.
Avatar użytkownika
kris1010
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 11 października 2011, 13:56
Lokalizacja: norwegia

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez zisu wtorek, 7 lutego 2012, 15:44

Powiem tak koszt 890 złotych ale spec oświadczył iż może być tanie z uwagi iż gdzieś pozostała mu jedna podpora z także miejmy nadzieję że będzie taniej:-)
zisu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2012, 14:59

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez zisu środa, 8 lutego 2012, 12:59

Dzisiaj odebrałem swojego kangurka:-) powiem tak inna bajka po zrobieniu tego wału ,panowie stanęli na wysokości zadania ,jestem jak najbardziej zadowolony i przede wszystkim ich polecam.A odnośnie tego mojego wału trochę się czasu poświęcili pojawił się kłopot gdyż plastykowa osłona chroniąca wał w miejscu jego wysuwania i ruchomości przy frezie się zsunęła a tym samym całe świństwo tam się dostawało w konsekwencji doprowadziło to zardzewienia:-( musieli przeciąć wał i wybijać prasą hydrauliczną ten frez ;-( ale się udało. Podpory wymienione krzyżaki również a tłumik drgań wyrzucony , w tym miejscu jest wał przecięty i zastąpiony okrągłą blachą ze śrubami , czyli jednym słowem jak któraś podpora pójdzie to wtedy się to rozkręca i wymienia.Muszę jeszcze zrobić jeden face tuning.W miejscach, gdzie znajdują się podpory wału założę carbowaną aluminiowa blachę w celu chronienia podpór od temperatury jaką wytwarza układ wydechowy. Nie wiem dlaczego Francuzi tego nie założyli przecież jest to jak po góralsku się mówi ''konsek blachy'':-)
zisu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2012, 14:59

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez zisu poniedziałek, 13 lutego 2012, 17:19

Halski namiar na kolesi: Bielsko-Biała ul. Gałczyńskiego 28, H.Migdacz tel:338145818 lub 604916906 .Kiedy przyjechałem do nich na miejscu wal mi zdemontowali postawili diagnozę określili koszt naprawy a nstępnego dnia na godz 10:00 wał był do odebrania ale na miejscu mi go założyli koszt naprawy 900 złotych , ponieważ u mnie był problem z tym że osłona się zsunęła i zardzewiał frez tak chłopaki się dosyć nagimnastykowali.Jak coś to powiedz że ja cię poleciłem:-)
zisu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2012, 14:59

Re: Drgania Renault Kangoo 4x4 1.9 dci

Postprzez halski26 czwartek, 5 kwietnia 2012, 18:48

no ja bylem w Bielsku wlasnie dzis i naprawde jest konkretnie.
szybka diagnoza wraz z wycena.
2x podpora walu + wyciecie tlumika drgan + wywazanie = 320zl.
(z malym luzem na krzyzaku ktory jednak zdecydowalem sie odrazu wymienic) +200zl
tak wiec u mnie pelna regeneracja za 520zl.
Kangoo 4x4 privilege.
1.9 DCi
halski26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): sobota, 14 maja 2011, 11:28
Lokalizacja: Suszec k. Pszczyny

Poprzednia strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości