4x4 dziwne odglosy przy obciazeniu silnika. pomocy!

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

4x4 dziwne odglosy przy obciazeniu silnika. pomocy!

Postprzez halski26 poniedziałek, 16 maja 2011, 19:37

Witam ponownie.
Po uporaniu sie z tematem dziur po relingach w dachu i filtra kabinowego, pisze z kolejnym problemem ktory dreczy mnie od czasu zakupu auta.
Opis zaczne od poczatku:
Przed zakupem bylem na przegladzie w renault i oprocz standardowych i niegroznych usterek i problemow nie znalazlo sie nic.
Po zakupie zrobilem wszystko co po zakupie zrobic nalezy:
rozrzad, filtry, oleje, plyny, mialem tez sprzeglo wiec zmienilem kompletne itp. itd.
Jedynym zmartwieniem byly podpory walu, o ktorych w ASO dowiedzialem sie tyle ze wystepuja osobno (a nie w calosci razem z walem ktory w aso kosztuje 4,5tys v 2499 w zamienniku) w cenie 1500zl szt *potrzeba 2 szt. ale ja zakupilem z zaprzyjaznionego sklepu po 240zl szt. zamienniki.
drgania wału ustaly ale trapi mnie inny problem:

gdy zbyt szybko zmienie bieg (np z 3 na 4) i obroty silnika znajda sie na poziomie ponizej 2tys/min a ja dodam gazu, wowczas od spodu auta lub tez z komory silnika (strona pasazera) dobiega odglos jakby cos ocieralo o siebie. dla mnie to odglos jakby trzaskajacych sie metalowych talerzy.
bylem z tym problemem u mechanika, nie potrafil zdiagnozowac problemu.
czytajac o podobnych odglosach przy obciazeniu silnika na innych forach ktos wspomnial o luzach w kole 2masowym *(ale takowe w kangurze nie wystepuje).
Wiec prosze WAS o pomoc w diagnozie problemu. moze ktos z was spotkal sie z podobna sytuacja lub boryka sie z taka usterka?
nie ukrywam ze sprawa jest pilna.
auto jezdzi w skandynawii gdzie wyruszam lada dzien... a tam ceny za robote i czesci skacza +500% w stosunku do cen w kraju.
nie wiem czy to ma cos wspolnego z walem napedowym ale jesli tak to prosze opiszcie co to moze byc i na co zwroci uwage? bez 4x4 w zime w norwegii to jak brak wody na pustyni - niby zyc sie da, ale dlugo nie pociagne :/
Kangoo 4x4 privilege.
1.9 DCi
halski26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): sobota, 14 maja 2011, 11:28
Lokalizacja: Suszec k. Pszczyny

Re: 4x4 dziwne odglosy przy obciazeniu silnika. pomocy!

Postprzez pablov2 poniedziałek, 16 maja 2011, 20:41

Nie wiem jak to jest u Ciebie ale u mnie po odebraniu od mechanika( spawal tlumik)zle go podwiesili objawy sa podobne tylko ze u mnie dochodza jeszcze niskie obroty przy ruszaniu...
Biały kangur 1.2 8v... Nie widać ale za to słychać:D

Krejzi Kangu Drajwer
pablov2
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 29 lipca 2010, 22:10
Lokalizacja: Działdowo

Re: 4x4 dziwne odglosy przy obciazeniu silnika. pomocy!

Postprzez Lucass wtorek, 17 maja 2011, 15:29

Prawdopodobnie jest to odgłos "zewnętrzny", nie silnikowy. To o czym pisze pablov2 ma sens.
Ale przeniesienie napędu w Kangoo 4x4 to bardzo słaby punkt...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości