brak napedu na tył

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

brak napedu na tył

Postprzez tomo wtorek, 30 listopada 2010, 12:03

witam.
mam na oku kangoo 4x4 z 2002 roku. problem w tym, ze auto poza tym, ze ma wiekszy niz na liczniku przebieg to nie ma napedu na tylna os. nie zalacza sie. objaw - wibracje i dziwne terkotanie. poki przednia os nie straci przyczepnosci jest ok. czy ktos sie orietuje co moze byc przyczyna? wał, most, wisko...a moze wystarczy wymienic/dolac oleju i sie uspokoi...auto jest po firmie i niewiadomo czy i kiedy w ogole ktos do niego zagladal. zawieszeniowo, trakcyjnie i wizualnie nie mam sie do czzego przyczepic. lecz co z tym napedem...
Avatar użytkownika
tomo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:15

Re: brak napedu na tył

Postprzez daro wtorek, 30 listopada 2010, 16:14

Witam miałem to samo gdy urwane było słoneczko(tak to nazwał mechanior) na wale wibracje pukanie jeden wielki chałas gdy włączył sie napęd na tył na allegro ogłasza się firma która naprawia wał.Słoneczko pasuje od mercedesa 124 wystarczy dorobić 2 tuleje ale u mnie walniety był jeszcze krzyżak i musiałem wysłać do tej firmy koszt to 1000 zł. jesli byś się zdecydowal na tego kangura i wysłanie do tej firmy weż ich przypilnuj bo mnie zmienili słoneczko i krzyżak a na wale są 3 krzyżaki płacisz za cały remont wału ja z nimi prowadziłem wojne i jak strzelą tamte 2 to robią za darmoche pozdrawiam.
Ale włancza się czy nie bo u mnie normalnie się załanczał.
Pozdrawiam Daro
1,6 2003 4x4 gwiezdny pyl
Avatar użytkownika
daro
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): sobota, 6 czerwca 2009, 10:51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Re: brak napedu na tył

Postprzez tomo wtorek, 30 listopada 2010, 23:29

reasumując cena czyni cuda ;)
jak uda mi się coś utargować to nie ma się czego bać? chodzi o to ze naczytawszy się sporo o tych wersjach, ze awaryjne, ze drogie w naprawie itd. miałem już 2 kangurki 98-03, teraz mam najnowszy model 2008 i nigdy nie było żadnego problemu z tymi autami. czy jest opcja, ze będzie coś innego zepsutego w samym mechanizmie napędu tylnego niz wal napędowy? jak często zdarza sie, ze "padają" mosty? jakbyś mogl kolego podrzucić namiary na ta firmę to podzwonię i się zorientuje co i jak mogę z nimi załatwić.
Avatar użytkownika
tomo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:15

Re: brak napedu na tył

Postprzez slay środa, 1 grudnia 2010, 00:10

W pierwszej kolejności wrzuć zdjęcie kangurka, potem zorientuj się ile kosztuje sprzęgło hydrauliczne AXC-III-VCT strona producenta
Przy zupełnym braku napędu prawdopodobnie uszkodzone będzie właśnie sprzęgło.
Ale jeśli cena będzie opłacalna ;)
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: brak napedu na tył

Postprzez daro środa, 1 grudnia 2010, 16:45

Wpisz na allegro wał napędowy renault kangoo 4x4 zaraz ci wyskoczy cena 950 zł mam pytanko ten kangurek to benzyna czy ropa co do awaryjnośći na swojego nie narzekam a jaka frajda z jazdy w takich warunkach jakie są teraz .
Pozdrawiam Daro
1,6 2003 4x4 gwiezdny pyl
Avatar użytkownika
daro
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): sobota, 6 czerwca 2009, 10:51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Re: brak napedu na tył

Postprzez tomo środa, 1 grudnia 2010, 18:25

etylina z gaziorem. taki standartowy egzemplarz. pastelowy kolor, wspomaganie, tylko 1 rozsuwane drzwi z tyłu, 2 Airbagi. przebiegu ma ponad 235tys, pracuje ladnie i jedzie tez nie zle do momentu, az nie zaczna sie slizgac przednie kola bo ten tylni naped sie nie wlacza tylko cos wyje i to by bylo na tyle! psuje cala wizje nietuzinkowego pojazdu...
Avatar użytkownika
tomo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:15

Re: brak napedu na tył

Postprzez tomo niedziela, 5 grudnia 2010, 18:37

zrezygnowalem z pomyslu na zakup kangoo 4x4 :/ za to moge sie cieszyc innym kangurkiem z 2003 po lifcie z demonicznym silniczkiem 1,2 16v :P
Avatar użytkownika
tomo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:15


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości