Podpora wału Kangoo 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez Malenstwo wtorek, 2 kwietnia 2013, 19:11

Ja nakręciłem dopiero około 1kkm. Mam nadzieję,że przez 3 miesiące nic się z nimi nie stanie,przesiadam się na Dacie Lodgy a skoczek będzie szukał nowego właściciela.
Malenstwo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 00:00

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez bodek poniedziałek, 25 stycznia 2016, 12:56

Witam posiadaczy Kangoo 4x4.
Walczę od jakiegoś czasu z wałem napędowym. Trzy razy były już wymieniane podpory i za każdym razem nie jeżdziło dłużej jak kilka tys. km, po czym zaczynało tłuc i wyć. Krzyżaki i frezy są w porządku. Przeczytałem, że da się zamontować podpory od mercedesa. Czy ma ktoś doświadczenie, czy te podpory od mercedesa są mocniejsze? Jakie przebiegi wytrzymują?
Moim zdaniem wał ma wadę konstrukcyjną, polegającą na tym, że pomiędzy podporami jest krzyżak co powoduje łamanie podpór. Pomiędzy podporami powinna być tylko rura, a przeguby na zewnątrz. Tak jest zrobione w T4 syncro i nie ma problemu z wałem. Myślę, że dobry fachowiec mógłby przerobić wał w ten sposób, ale koszty mogłyby byc spore, a auto stare.
bodek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 11:36

Poprzednia strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości