Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez Lucass czwartek, 5 lipca 2012, 12:54

Ponieważ diesle są z reguły wolniejobrotowe, za to dysponują znacznie wyższym momentem, możliwości Twojego silnika skończą się gdzieś w okolicy 3 biegu. Jednym słowem przełożenie będzie takie, że na 3 biegu bez problemu dobiłbyś powyżej setki, tylko będzie Ci brakować mocy.
Ktoś kiedyś założył skrzynie diesla do silnika 1,4 i taki mniej więcej był efekt.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez kori czwartek, 5 lipca 2012, 20:11

Witam
Nowa skrzynia w serwisie w Polsce 15 000zł. Tak było 3 lata temu, podejrzewam że nie potaniała.
Pozdrawiam
kori
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:32

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez Lucass piątek, 6 lipca 2012, 07:49

kori napisał(a):Nowa skrzynia w serwisie w Polsce 15 000zł.
:shock: :shock: :shock: :o :o :o

:lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez rrobcioo piątek, 6 lipca 2012, 20:40

kori napisał(a):Witam
Nowa skrzynia w serwisie w Polsce 15 000zł. Tak było 3 lata temu, podejrzewam że nie potaniała.


Hahaha! I dobrze podejrzewasz. Mam info z dzisiejszego dnia:

Nowa skrzynia 19 000 PLN
Skrzynia po regeneracji 9 000 PLN

Przecież to jest jakaś kpina, skoro już za 11 000 PLN można kupić torbacza 4x4 z przebiegiem poniżej 120tys. km! Teraz cena za skrzynię ze Szwecji (około 2 500 PLN + wysyłka) brzmi jak życiowa okazja. Szkoda jedynie, że decydując się na coś takiego biorę kota w worku, ale lepszy rydz, niż nic.
rrobcioo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 20:56

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez Lucass sobota, 7 lipca 2012, 09:49

Wiesz, mając dwie skrzynie zawsze jedną powinno się dać z tego złożyć ;)
A ta cena to naprawdę kpina. Ciekaw jestem czy cena skoczka składanego z części kupionych w ASO nie przekroczyłaby ceny nowego Bentleya... :evil:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez rrobcioo środa, 11 lipca 2012, 06:46

[UPDATE]

Jako że trochę przy torbaczu już pogrzebałem pora na małą aktualizację dręczących mój cud techniki bolączek.

1. Awaria związana z przełączaniem się auta w tryb awaryjny rzeczywiście związana była z potencjometrem pedału gazu. Problem nie leżał jednak w kostce potencjometru (tak jak sugerował Marek_Bielsko - BTW, dzięki za link!) a nieco głębiej - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wiązka przewodów dochodząca do kostki wychodzi z potencjometru, jednakże nie bezpośrednio a poprzez złączkę, która to się obluzowała i przyprawiała mnie o siwe włosy. Od momentu jej poprawienia minęły już cztery doby jak nic się nie dzieje i jestem dobrej myśli (bo została mi tylko nadzieja:).

2. Kangur jednak nie znosi nudy i przy okazji naprawiania problemu ze światłami zapodał mi filozoficzną zagadkę. Spaloną kostkę lewego reflektora zastąpiłem nową. Połączyłem nowe przewody z kostki z tymi starymi w sposób jaki było to zrobione w oryginale. Wymieniłem obie żarówki i wykonałem próbę świateł. Prawy reflektor pali dobrze. Lewy... jest jakimś oportunistą chyba. Gdy kostka reflektora jest podłączona, na desce rozdzielczej palą się naraz obie kontrolki świateł (mijania i drogowe). W sumie nic w tym dziwnego, bo jak się okazuje lewy reflektor miast świateł mijania używa długich. Gdy przełączę światła na długie, on używa mijania. Zadziorny prawda?
Prawy reflektor działa bez zarzutu, a pomaga w tej sytuacji jedynie odłączenie kostki (wtedy na desce pali się prawidłowo jedna kontrolka).

I co wy na to?

3. Temat skrzyni bez zmian. Jeżdżę na rozklekotanej i cieszę się każdą "możliwe, że ostatnią, chwilą w kangurze na chodzie".

Pojawił się także nowy/stary problem. Sławetny duet SERV + AIBRAG powrócił na moje salony. Jako, że mój zwierzak jest ze mną odkąd skończył 100tysięcy km, problem ten pojawił się przy 103. tysiącu po raz pierwszy. Pomyślałem wtedy, że jest to wynik przekroczenia owej ważnej dla każdego auta granicy, a więc z góry zaprogramowany checkpoint zachęcający mnie do pozostawienia paru stówek w ASO. Utwierdziłem się w tym przekonaniu gdy odwiedziłem Ojczyznę i przy okazji naprawy auta cofnąłem licznik o skromne 5tys. (podyktowane jest to specyfiką zawierania umów ubezpieczeniowych w Norwegii na konkretną ilość kilometrów na rok - w razie przekroczenia limitu dopłacamy, a z przytupem), czyli tyle ile przejechałem w tę i nazad do Norwegii. Problem znikł. Pojawił się jakiś miesiąc temu i przebiega w dokładnie ten sam sposób co poprzednio - wpierw skromnie, sporadycznie lecz w miarę upływu czasu częściej i częściej, aż na stałe (zapewne, bo póki co jeszcze do tego nie doszło).

Poszperałem nieco na forum i natknąłem się na potencjalnych winowajców - czyli złącza pod fotelem. Ale nieeeeeeeeeeeeee... To oczywiście byłoby za proste jak na ten przypadek. Po przeczyszczeniu wszystkich złączy problem nie ustąpił, a ja nie mam pojęcia gdzie szukać dalej. Oświećcie mnie błagam! :idea:
rrobcioo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 20:56

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez Lucass środa, 11 lipca 2012, 08:45

W przypadku świateł moim zdaniem brak masy. Zapodaj masę dodatkowym kablem na odpowiedni konektor kostki i sprawdź czy wszystko wróci do normy. Jeżeli tak to przyczyna leży zapewne w wiązce. Albo jeśli masz miernik, to sprawdź czy jest przejście z kabla masowego wiązki lewego światła do masy samochodu.

Kontrolka poduszki to najprawdopodobniej efekt braku lub niewłaściwego kontaktu. Potwierdzałoby to nasilanie się problemu w czasie. Gdzieś coś się cały czas utlenia i pogarsza styk. Trzeba przejrzeć kostki i kable. Bo pod fotelem (i nie tylko) jakiś kabelek mógł się złamać i daje takie efekty.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez kris1010 środa, 11 lipca 2012, 23:16

ach co wy tak narzekacie na te 4#4 :D kazde auto czasem sie popsuje taka natura,moj na 2 lata uzytkowania tylko raz odmowil wspolpracy wiec wynik nie taki zly! kolego ja tez mieszkam w norwegii i strony szrotow sa ogolnodostepne np.nbfbildeler.no zajrzalem tam i skrzynie sa po 5-6 tys.koron wiec nie tak zle musisz poszperac po stronach i cos znajdziesz :roll:
Avatar użytkownika
kris1010
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 11 października 2011, 13:56
Lokalizacja: norwegia

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez rrobcioo poniedziałek, 23 lipca 2012, 09:08

kris1010 napisał(a): zajrzalem tam i skrzynie sa po 5-6 tys.koron wiec nie tak zle musisz poszperac po stronach i cos znajdziesz :roll:


Owszem są. Problem polega na tym, że nie takie jakie mają być - czyli jak wszędzie. Uwierz, szperałem i to dużo, więc niezwykle mało prawdopodobne jest, że coś przeoczyłem skoro znalazłem skrzynię w Szwecji, a w Norwegii nie. Nie wszystko jest takie proste jak się wydaje, ale mam nadzieję, że nie będziesz miał okazji się o tym przekonać na własnej skórze.
rrobcioo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 20:56

Re: Awaria skrzyni biegów w 1.6 16V

Postprzez rrobcioo czwartek, 16 sierpnia 2012, 13:29

Zabrałem się do zakupu skrzyni ze Szwecji. Przemiły pan poprosił mnie jednak abym się upewnił, że numer mojej skrzyni jest ten sam co ten w sprzedaży. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić :/

Szwedzka skrzynia ma oznaczenie: JC7 004, Numer oryginalny: 7711135029.

Gdzie i jak mogę sprawdzić czy w moim kangurze jest na 100% ta sama? (4x4, rocznik 2003, 1.6 16v)
rrobcioo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 20:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron