Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek wtorek, 3 grudnia 2019, 09:51

Witam
właśnie się zabrałem za przekładkę i mam 2 pytania odnośnie sterowania. Chciałem wykorzystać włącznik napędów z xtraila. Ktoś wcześniej pisał coś o przetwornicach, chodzi o przetwornice dcdc step down? byłbym wdzięczny za jakiś link lub nazwę albo nr katalogowy, cokolwiek. Druga sprawa, wtyczka przy elektromagnesie jest 2 - pinowa, tam idzie plus i minus? czy może na jednym pinie jest podawane 3.5V i 1.5A a na drugim 6V i 2.5A (w zależności od ustawienia przełącznika) a minus idzie z obudowy? A może komuś zostały jakeiś zdjęcia jak to ma podłączone?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez Tom1980 wtorek, 3 grudnia 2019, 14:22

Witam.

Ja też myślę o takiej przekładce i zastanawiają mnie te przetwornice. Jak to wogóle wygląda i gdzie to można kupić? Może jakiś schemat elektryki ktoś zamieści, kto to już przerabiał. Proszę o jakiś dokładniejszy opis podłączenia tego wszystkiego.
Tom1980
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 14:13

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez carlito wtorek, 21 kwietnia 2020, 12:14

Czy Wam też dyfer x-trailowski przenosił obroty leżąc wymontowany i bez prądu? W sensie elektromagnes sprawiał wrażenie spiętego?
4x4 1.9dCi '04
Avatar użytkownika
carlito
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 26 marca 2017, 17:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez uchal środa, 27 maja 2020, 14:17

Ja to przerabiałem , koszt to około 3 tyś zł. Sprzedaję swojego kangoora za 5000 zł . Może kogoś interesuje zakup ;-)
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-k ... sPreview=1
uchal
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 20:47

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez obserwator sobota, 6 czerwca 2020, 22:43

czy ktoś myślał nad włożeniem dyfra z Dustera 4x4, na oko wygląda podobnie
obserwator
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2016, 00:23

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek poniedziałek, 18 stycznia 2021, 16:53

Mam problem po przekładce, może ktoś mi coś podpowie...

Kangoo 1,9dci, atak z talerzem wsadziłem w dyfer z xtraila t30, sterowanie pokrętłem z xtraila, spina i rozpina - generalnie działa. Tylko problem w tym, że wychodzi na to, że mam różne przełożenia z przodu i z tyłu. 48 obrotów przedniego koła to 49 tylnego. Na początku myślałem, że może poprzedni właściciel wymieniał już tylny dyfer i kupił z benzyny, ale z tego co już sprawdzałem to wychodzi na to, że zarówno w 1.6 benzyna i w 1.9 dieslu były te same dyfry z tym samym przełożeniem. Przy napięciu 3.5v teoretycznie powinna być możliwość jazdy po asfalcie ale u mnie czuć od razu delikatne wibracje/naprężenia a auto lekko jakby przychamowuje. Jak jest u Was, czy przy jeździe na wprost po asfalcie z prędkością 50-60km/h po zapięciu tylnego napędu 3.5V 1.5A czujecie jakąś zmianę? Może fabrycznie kangoo ma delikatnie inne przełożenia z przodu i z tyłu, ale różnica jest tak mała, że nie miała znaczenia przy sprzęgiełku wiskotycznym?
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL środa, 20 stycznia 2021, 08:07

alek napisał(a):Mam problem po przekładce, może ktoś mi coś podpowie...

Kangoo 1,9dci, atak z talerzem wsadziłem w dyfer z xtraila t30, sterowanie pokrętłem z xtraila, spina i rozpina - generalnie działa. ....



Z tego co pamiętam to powinieneś cały mechanizm różnicowy przenieść ze swojego. i nie powinno być problemu.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek środa, 20 stycznia 2021, 10:49

PhoenixDL napisał(a):
alek napisał(a):Mam problem po przekładce, może ktoś mi coś podpowie...

Kangoo 1,9dci, atak z talerzem wsadziłem w dyfer z xtraila t30, sterowanie pokrętłem z xtraila, spina i rozpina - generalnie działa. ....



Z tego co pamiętam to powinieneś cały mechanizm różnicowy przenieść ze swojego. i nie powinno być problemu.


tak zrobiłem :) nie wiem skąd ta różnica. jeśli wcześniejszy właściciel nic nie pokombinował to jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że fabrycznie kangoo 4x4 tak miało po prostu bo przy wiskozie to nie był problem. Elektromagnetyczne sprzęgiełko próbuje spinać tył na sztywno i to może być problem, ale jeśli tak to nie wiem dlaczego nikt o tym problemie wcześniej nie wspominał... Na razie obniżyłem napięcie dla trybu auto do 2V i 4.5V dla trybu lock.
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL czwartek, 21 stycznia 2021, 11:30

to zobaczę. w sobotę jadę odebrać most z t30 i zacznę dłubać aby na wiosnę skończyć z przekładką. to wtedy dam znać czy zaobserwuję ten błąd.
mam jeszcze pytanko. jak zrobiłeś sterowanie ?? własna płytka czy inne rozwiązanie.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek czwartek, 21 stycznia 2021, 19:29

PhoenixDL napisał(a):to zobaczę. w sobotę jadę odebrać most z t30 i zacznę dłubać aby na wiosnę skończyć z przekładką. to wtedy dam znać czy zaobserwuję ten błąd.
mam jeszcze pytanko. jak zrobiłeś sterowanie ?? własna płytka czy inne rozwiązanie.


wykorzystałem przełącznik napędów od xtraila t30 i użyłem przetwornic obniżających napięcie.

Rozumiem, że aktualnie masz kangoo 4x4 przed przeróbka? Czy mógłbyś podnieść swojego kangura z jednej strony, tak żeby przednie i tylne koło było w powietrzu i obracając przednim kołem sprawdzić czy tylne obraca się tak samo?

Bo coś tu jest nie tak z tą przeróbką....
przełożenia xtraila t30 - przód 41/17 daje 2.41, tył 37/15 daje 2.46
przełożenia kangoo - przód 41/15 daje 2.73, tył 37/11 daje 3.36
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości