Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez Misiek4x4 czwartek, 18 lutego 2021, 09:29

alek napisał(a):
PhoenixDL napisał(a):to zobaczę. w sobotę jadę odebrać most z t30 i zacznę dłubać aby na wiosnę skończyć z przekładką. to wtedy dam znać czy zaobserwuję ten błąd.
mam jeszcze pytanko. jak zrobiłeś sterowanie ?? własna płytka czy inne rozwiązanie.


wykorzystałem przełącznik napędów od xtraila t30 i użyłem przetwornic obniżających napięcie.

Rozumiem, że aktualnie masz kangoo 4x4 przed przeróbka? Czy mógłbyś podnieść swojego kangura z jednej strony, tak żeby przednie i tylne koło było w powietrzu i obracając przednim kołem sprawdzić czy tylne obraca się tak samo?

Bo coś tu jest nie tak z tą przeróbką....
przełożenia xtraila t30 - przód 41/17 daje 2.41, tył 37/15 daje 2.46
przełożenia kangoo - przód 41/15 daje 2.73, tył 37/11 daje 3.36



Witam!
Alek proszę o kontakt jak się uda!
Widzę że jesteś na bierzaco, mogę cię prosic o kilka rad
Michał Zięba 512.380.530
Misiek4x4
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 14 lutego 2021, 21:42

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL czwartek, 18 lutego 2021, 14:42

Witam
Dziś wymontowałem wal i dyfer. Przed sprawdziłem i wyszło że bez obciążenia koła się kręcą w miarę tak samo. Po 50 obrotach przodu tył zrobił 48 obrotow i 60 stopni. Po obciążeniu tyłu niestety okazało się że sprzęgło nie spina się i koła się nie kręciły. Tak więc teraz zaczynam zabawę z przekładką.
Pozdrawiam
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek poniedziałek, 22 lutego 2021, 10:21

PhoenixDL napisał(a):Witam
Dziś wymontowałem wal i dyfer. Przed sprawdziłem i wyszło że bez obciążenia koła się kręcą w miarę tak samo. Po 50 obrotach przodu tył zrobił 48 obrotow i 60 stopni. Po obciążeniu tyłu niestety okazało się że sprzęgło nie spina się i koła się nie kręciły. Tak więc teraz zaczynam zabawę z przekładką.
Pozdrawiam


no właśnie nie rozumiem dlaczego nikt wcześniej nie zauważył tej różnicy w przełożeniach kangoo.
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 22 lutego 2021, 10:33

Zauważyłem że sprzęgło chodziło praktycznie cały czas. a było to wyczuwalne przy skrętach. szczególnie kiedy jeździłem po bezdrożach nadodrzańskich. morka trawa, podmokły teren i wyraźnie czułem że tył lekko pchał przy skręcaniu.
wiem że od nowości nic nie było grzebane przy skoczku. tak więc chyba musi być minimalna różnica.

teraz już przeszłość. skoczek jeździ obecnie tylko na przodzie.
dziś odkręcam wałki atakujące - przynajmniej taką mam nadzieję że się uda.
Pozdrawiam
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez alek poniedziałek, 22 lutego 2021, 11:23

no to powodzenia :) Ciekawy jestem jak będzie z awaryjnością, na razie korzystam tylko w terenie gdzie nawierzchnia umożliwia uślizg kół i przy małych prędkościach (1-2 bieg). Gdy napęd jest spięty a nawierzchnia ma dużą przyczepność to czuć naprężenia i lekkie jakby wibracje (efekt jak gdyby w prawdzwej terenówce skręcać na asfalcie przy włączonym 4x4:) )
alek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 grudnia 2019, 09:19

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL środa, 24 marca 2021, 10:04

no i jestem po :)
Wczoraj przetestowałem całość. i powiem że działa znakomicie.
Dla zaciekawionych: robiłem tak jak gość pisał na niemieckim forum kangoo https://www.mykangoo.de/forum/index.php ... 55#p225055

Co prawda nie posługiwałem się dokładnie takimi samymi narzędziami lecz udało się bez problemowo. do odkręcenia nakrętek na wałku atakującym wsparłem się małym palnikiem aby podgrzać nakrętkę - okazało się że była dodatkowo fabrycznie zaklejona.
Czas to w sumie około 30 godzin lecz rozłożone w czasie. jeżeli komuś uda się najpierw zgromadzić wszystko w jednym miejscu to upora się dosłownie w jeden dzień.
Jakby ktoś miał pytanie to śmiało pisać. jak będę mógł to z miłą chęcią pomogę.

Pozdrawiam
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez mody13 wtorek, 30 listopada 2021, 13:46

Witam. Stałem się posiadaczem Kangoo 4x4 i już mnie powoli siły z nim opuszczają, czego się nie chwycę to zd...ne,aktualnie przyszła pora na dyferencjał który chodzi jakby się miał zaraz rozpaść, czy ktoś przerabiał regenerację dyfra czy od razu robić przekładkę z xtriala? Z góry dzięki za informacje.
mody13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 30 listopada 2021, 13:32

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL wtorek, 30 listopada 2021, 13:59

mody13 napisał(a):Witam. Stałem się posiadaczem Kangoo 4x4 i już mnie powoli siły z nim opuszczają, czego się nie chwycę to zd...ne,aktualnie przyszła pora na dyferencjał który chodzi jakby się miał zaraz rozpaść, czy ktoś przerabiał regenerację dyfra czy od razu robić przekładkę z xtriala? Z góry dzięki za informacje.



osobiście przerabiałem 2 razy regenerację. podziałało na chwilę - dosłownie. Do trzeciego razu już nie podchodziłem. W zamian zdobyłem sprawny dyfer z T31 i samemu zrobiłem przekładkę. W teorii wygląda na mega trudne lecz cytując turboTVN oceniam tą robotę na 3 gwiazdki w skali trudności. najgorsze będzie zdobycie klucza do rozkręcenia wałka atakującego. pomocnym będzie mini palnik aby podgrzać nakrętkę tak aby klej puścił.

jak coś to pisz.

Pozdrawiam

ps. fajnie byłoby abyś uzupełnił profil.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez mody13 wtorek, 30 listopada 2021, 14:29

No to szukam mostu z nissana, jakieś konkretne oznaczenie tego mostu? rodzaj silnika itp?
mody13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 30 listopada 2021, 13:32

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez PhoenixDL wtorek, 30 listopada 2021, 14:45

mody13 napisał(a):No to szukam mostu z nissana, jakieś konkretne oznaczenie tego mostu? rodzaj silnika itp?



jaki masz silnik u siebie ?
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości