Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez mandzur82 wtorek, 18 grudnia 2012, 17:58

Witam!

Jestem tu nowy i nie mogę znaleźć takiego tematu, chodzi mi o szczegóły co, jak, gdzie? Dlatego też postanowiłem założyć nowy wątek.
Kolega Nevada z tego co się doszukałem dokonał takiej przeróbki. Zależy mi na opiniach wszystkich którzy się tego podjęli.
Interesuje mnie czy mocowania dyfra z Nissana pasują do Kangoo, jak daleko posunięta jest ingerencja w podwozie.
mandzur82
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2012, 16:45

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez Lucass wtorek, 18 grudnia 2012, 19:08

Nevada jest do tej pory jedynym, który się do takiego przeszczepu przyznał.
Poczytaj jego posty, nie ma tego wiele, a może coś więcej znajdziesz.
search.php?keywords=&terms=all&author=nevada&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
A w sprawie szczegółów to już kontakt poprzez PW, ale kolega ostatnio logował się 2.11 więc...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez Nevada środa, 19 grudnia 2012, 22:31

Spoko, czytam PMy ;-)
Jutro wszystko dokładnie opiszę, bo teraz nie mam dostępu do komputera.
było: Kangoo 2006, 1.6 4x4 X-TRAIL version :)
Nevada
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 5 listopada 2011, 10:07

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez Nevada czwartek, 20 grudnia 2012, 11:03

Hej,
tu masz konkret ze zdjęciami: http://www.mykangoo.de/forum/index.php?mode=thread&id=225055#p225055

Kupujesz coś takiego: http://allegro.pl/nissan-x-trail-t30-2-0-dyferencjal-dyfer-most-i2879221124.html i w ten most wkładasz przełożenie z Kangoo (bo jest inne)
Najważniejsza kwestia sterowania, dyfrem Nissana sterujesz regulując natężenie prądu:
So for the "Auto" mode I set up on one electronic output from 3,5 V and it is 1,5A
Second is "4x4" fully locked and it is possible to fell difference it work on second electronic at 6V 2,5A.
Ja mam dwie przetwornice połączone z tym http://allegro.pl/wlacznik-przelacznik-napedow-x-trail-2003-i2829718266.html.
W pozycji 2WD mam podawane 0A na tylny most (tył nie działa), pozycja "AUTO" podaje ~1,5A i mam napęd 4x4 na którym można jeździć ciągle, no a LOCK to natężenie prawie 2,5A i wtedy spięty jest na sztywno- tył kręci się jak przód.

W terenie, błocie (do 40cm) spokojnie daje radę na trybie AUTO.
było: Kangoo 2006, 1.6 4x4 X-TRAIL version :)
Nevada
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 5 listopada 2011, 10:07

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez dostawca czwartek, 20 grudnia 2012, 21:22

Mam to na liście "to do"
Pytanie poza tematem... błoto 40cm? Ile masz liftu? :D
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez earp wtorek, 25 grudnia 2012, 13:33

Witam,
bardzo mnie interesuje ten wątek. Kupiłem 4x4, pomimo zapewnień sprzedającego, że działa (nie było gdzie sprawdzić, a zakup musiłem finalizować w biegu) okazało się, że jednak nie.
Mam wersje 1.9 dCi 2003 (końcówka roku).
Z opisu wynika, że "ogarnięty" mechanik powinien dać sobie spokojnie radę?
Czy po przełożeniu da się tym jeździć do 120 km/h?
Mam sentyment do Kangoo i choć mówią, że to mniejsze lub większe "g" to po prostu lubię tego "grata". Sporo nmi jeździłem, szczególnie miło wspominam Pampę.
Dlatego zależy mi na tym, żeby doprowadzić go do pełnej używalności, a sterowanie napędami w sposób opisany przez Was wygląda super.
Pozdrawiam
earp
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 21 grudnia 2012, 20:33

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez dostawca wtorek, 25 grudnia 2012, 14:47

Witam, a czemu miało by się nie dać? Trzeba tylko zrobić dokładnie tak jak tam i będzie banglać jak normalny tylko, że z możliwością sterowania.
Ja tam moim mało kiedy mam powyżej 100km/h na budziku... ale ja mam benzynę.
Skąd jesteś?
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez earp wtorek, 25 grudnia 2012, 19:44

Jestem z okolic Koszalina.
Szukam jakiegoś warsztatu, który ma trochę doświadczenia w przekładaniu mostów, nie jestem biegły w sprawach mechanicznych, a wydaje mi się (może mylnie), że to rodzaj poważniejszej ingerencji w układ przeniesienia napędu. Szkoda mi dawać to komuś do eksperymentowania.
Zależy mi mocno na dodatkowym napędzie, może znacie jakiś sprawny warsztat, któy podjąłby się takiej naprawy, jestem mobilny i dojazd w inny region kraju to żaden problem.
Pozdrawiam
earp
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 21 grudnia 2012, 20:33

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez dostawca wtorek, 25 grudnia 2012, 20:28

Zwykły mechanior się tego zapewne nie podejmie(albo zawoła chora kasę) bo w międzyczasie zrobi 4 kpl klocków kilka kpl filtrów i rozrząd...
Szukaj warsztatów zajmujących się zmotami różnymi terenowymi lub jakimiś starszymi sprzętami bo tam trzeba dłubać więc raczej radzą radę... Tak na mój rozum...
Myślę, że nasz warsztat by się tego podjął jak by była chwila czasu ale funkcjonujemy w bieszczadach to raz, a dwa kiepsko z terminami... ja nawet nie mam kiedy sobie sam na podnośnik zaglądnąć... no i to jednak jest większa kasa niż standardowa robota...
Warsztat ze zmotami na pewno poleciliby na forum rajdy4x4, ale może po świętach ktoś się odezwie na forum tutaj ;) :mrgreen:
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Dyfer z X-treila do kangoo 4x4

Postprzez kori środa, 26 grudnia 2012, 21:53

Witam.
Robota przy dyferencjale trochę potrwa. Czy po wyjęciu wału, dyfra i oczywiście półosi będzie się dało kangurem jeździć, czy ktoś próbował?.
Pozdrawiam.
kori
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:32

Następna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość