Dokładamy tempomat

phase I 2008 - 2013 / phase II 2013 - 2021

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez dostawca środa, 16 października 2013, 08:38

I tym podsumowaniem wydaje mi się można by było zakończyć tą dyskusję. Mam nadal wątpliwość co do sensu dokładania ESP do auta, które go fabrycznie nie miało. Ale to już wola właściciela.

Wiz, co do ABS i tarki na skrzyżowaniu znam to :) Albo ABS i oblodzony dojazd do skrzyżowania, w tamtym roku jechałem zimą po 20 jakoś i słyszę, na radiu, że tam skrzyżowanie oblodzone i nie idzie wyhamować jadąc nawet 20km/h i rzeczywiście jechałem jak żółw, hamulec, pulsacja ABS jadę jak po szynach dalej... Dobrze, że był świeży snieg na poboczu to kiera w prawo gaz i tam wyhamowałem bo tak to bym się wbił na środek drogi krajowej... :roll:

Świadomość posiadania różnych systemów ogłupia/rozleniwia ale nie tylko w samochodzie ;]
Pozdrawiam Paweł.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez Lucass środa, 16 października 2013, 12:22

Dokładnie tak.
Zwalnia (w przekonaniu użytkowników) od wszystkiego z myśleniem na czele.

O (jednak) użyteczności ABSu przekonałem się właściwie tylko raz i to na suchej, ale zapylonej (czego nie przewidziałem) nawierzchni. Gdyby nie ABS prawdopodobnie nie wpadłbym w środku lata na pomysł pulsacyjnego hamowania tylko Wizowi do bagażnika. A tak uciekłem na pobocze.
Tadziu pamiętasz jak wracaliśmy z Pragi? :lol:

Z dokładaniem do nowego Kangoo ESP to nie całkiem tak. Nowy fabrycznie jest przystosowany do tego systemu tylko występuje on w nim jako opcja. Jednym, słowem to nie ESP z mesia dołożony przez pana Mietka do dajmy na to kanciaka, tylko coś, co konstrukcyjnie i koncepcyjnie jest przystosowane do danego modelu samochodu.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez Wiz środa, 16 października 2013, 15:33

Lukaszu mozesz mi wierzyc ze wtedy to ja moglem sie szybciej zatrzymac tylko przez wzglad na jadacych za mna nie cisnołem do konca 8-) I tu sie klania to co wczesniej pisalem o poprawie skutecznosci hamulcow i dobrych gumach. Faktem jest ze wtedy wiele osob uciekalo na pobocze ;)

Nie zmienia to faktu iz pomysl dolozenia tempomatu wlasnym sposobem jest nie glupi. Wszystko inne osobiscie uwazam za zbedne (dla mnie przynajmniej), bo juz inni (a znam takich) bez chocby ABS'u to nie powinni wyjezdzac z garazu :)
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez dostawca środa, 16 października 2013, 15:41

Lucass, tak się spodziewam, że jest dostępne, po prostu zastanawiam się czy to gra warta świeczki... Tak jak wcześniej pisałem wg mnie bardziej opłacalna jest inwestycja w gumy, zawieszenie. Ale to moje zdanie :)
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez Mascot środa, 16 października 2013, 21:48

Spokojnie, Unia zadba(ła). Od 2011 ESP a wcześniej ABS, jest obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Szkoda, że nie zadbają o edukację na " elkach " i w późniejszym czasie. Ludziom coraz częściej wyłącza się myślenie ...
Kuzyn wpadł na dziką teorię - ABS powoduje, że koła nie zostają zablokowane, co w teorii ma pomóc w manewrowaniu na oblodzonej / ośnieżonej drodze. Rzeczony kuzyn, stwierdził, że jeśli koła zostaną zablokowane, w skutek tego, zgromadzą pod sobą śnieg, co będzie w swoisty sposób stawiało opór = krótsza droga hamowania ( właściciel Opla z 86 ).
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Poprzednia strona

Powrót do Kangoo II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron