Dokładamy tempomat

phase I 2008 - 2013 / phase II 2013 - 2021

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez dostawca niedziela, 13 października 2013, 09:20

Dzięki.
Co do tempomatu to , fajna rzecz jak się gdzieś dalej jedzie bez postoju to zawsze można coś nogą pomachać, powiercić się trochę, a on dalej jedzie...
Pozdrawiam :)
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez gre81 niedziela, 13 października 2013, 10:13

dostawca napisał(a):Hmm po co to tyle kg i elektroniki pakować w auto? :) Ale cytując Pazurę "ale to ja jestem poje#any" :)

Na pewno jesteś znakomitym kierowcą, który nie potrzebuje ABS, ESP, wspomagania kierownicy i innych zbędnych bajerów. Przecież jeździłeś kilka lat gokartem, z rozstawem kół roweru o oszałamiającej mocy kilku KM. Tylko, że nie wszyscy zaliczają się do twojej grupy kierowców, jeżdżą z dziećmi do przedszkola i dbają o swoje bezpieczeństwo. Rozmowę o słuszności posiadania elektroniki w aucie uważam za zakończoną.EOT
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez dostawca niedziela, 13 października 2013, 10:22

Nie mówię, że jestem świetnym kierowcą, po prostu podzieliłem się doświadczeniami(a te mam nie tylko z gokarta, bo jeżdzę też dużo większymi autami, od busów po auta posiadające 350-500KM więc jakieś rozeznanie w zachowaniu różnych aut posiadam mimo, że z wieku młodzian jestem, a jak mam wykonać na drodze jakiś manewr, który miałby przestraszyć kogoś w innym aucie to wolę odpuścić...) i rozumiem, że ktoś jeździ z dziećmi, małżonką, teściową itp. itd.
Po prostu to, że jak ja nacisnę gaz, a auto zaczyna hamować to to nie jest naturalny odruch.
Tyle w tym temacie ode mnie i nie będę ciągnął bo pogląd mamy różny. Twój jest Twój, mój jest mój i bardzo dobrze, po prostu wyraziłem opinię, że zakładanie specjalnie ESP do kangoo jest trochę przerostem formy nad treścią.
ALE! Tak samo mi mówili jak mówiłem, że włożę silnik ze sporta do 4x4 więc ja tam chętnie zobaczę czy da się to ESP spasować tak jak zakładasz :)
Będzie o czym dyskutować jak się spotkamy na żywo kiedyś :)
Pozdrawiam Paweł.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez arthi niedziela, 13 października 2013, 18:33

O ile mi wiadomo, to kangoo ledwo przeszło test łosia z włączonym ESP, więc bez tej zabawki lepiej nawet nie próbować. Swoją drogą zawsze bawią mnie kierowcy, którzy uważają, co oni to nie są i elektronika im tylko przeszkadza, tak było gdy pod strzechy trafiało ABS, tak jest teraz z ESP. Podobna sprawa ma się z ABS w motocyklach, który dopiero od stosunkowo niedawna trafia do coraz większej liczby modeli. Ilu mądrali jest, co to uważają, że lepiej zahamują. Na drogach boję się dwóch typów kierowców, mistrzów prostej i bezbłędnych mistrzów, wszyscy inni są niegroźni, bo znają swoje ograniczenia.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez osekltd niedziela, 13 października 2013, 18:51

No widzisz, a ja na drodze boję się kierowców co mają włączone te wszystkie ABSy, ESP itp, itd, a zapominają włączyć myślenie. Żaden system nie zastąpi myślenia. I żaden system nie oszuka praw fizyki:
Mój znajomy przesiadł się z startego passata do nowej Skody Superb. Po kilku dniach roztrzskał furę na łuku dwupasmówki. Żaden system nie był w stanie opanować samochodu wjeżdżającego na zakręt z prędkością bliską 200 km/h. Koleś po wypadku stwierdził że ten cały ESP i inne są do dupy, bo i tak wyleciał z zakrętu...
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez arthi niedziela, 13 października 2013, 20:07

Kolegę zakwalifikowałbym do mistrzów prostej, a dalsza dyskusja nie ma sensu, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie podważał zasadność takich systemów.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez osekltd niedziela, 13 października 2013, 20:17

Zgadza się. Mistrz prostej. Do tego mistrz który nie wiedział, jak z ESP auto mu się zachowa. Poszedł delikatny ślizg, kontra, nagle auto nie w tą stronę, hamuje... zgłupiał, .jeszcze raz kontra, i siła odśrodkowa wygrała...
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez dostawca poniedziałek, 14 października 2013, 05:42

osekltd napisał(a):Zgadza się. Mistrz prostej. Do tego mistrz który nie wiedział, jak z ESP auto mu się zachowa. Poszedł delikatny ślizg, kontra, nagle auto nie w tą stronę, hamuje... zgłupiał, .jeszcze raz kontra, i siła odśrodkowa wygrała...

...
Też mam takiego co to ze starej BMki przesiadł się na nowszego meśka clk... efekt był po 2miesiącach jak w zakręcie podrzuciło mu któreś koło na wybojach(polska...) auto zgłupiało, obcięło reakcję na gaz i jak tył go zaczął wyprzedzać w normalnym łuku z normalną prędkością to nie miał jak dodać gazu(bo auto na niego nie reagowało), żeby z tego wyjść, efektem był zaliczony przepust przy około 60km/h auto na złom, stwierdził, że nigdy więcej nowego auta dopóki te systemy nie będą wiedziały co robią.
Zdecydowanie niż pchać tyle kasy w dokładanie ESP do zwykłego auta lepiej tą kasę wydać na lepsze zawieszenie(nie twardsze-lepsze jakościowo) lub opony.
Ja w moim poprzednim aucie po zmianie opon na klasę lepsze i 2cm szersze na obu osiach zapomniałem na suchym asfalcie o włączającym się ABS(a na continentalach było to nagminne przy gwałtowniejszym hamowaniu) po zakupie dobrych opon ABS włączał się tylko na mokrym i to przy dość nagłym hamowaniu.
Auto zaczęło się zachowywać bardzo neutralnie, jeździć jak po sznurku, a wcześniej był dość podsterowny jak się przesadziło.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez Wiz środa, 16 października 2013, 06:48

W zupelnosci zgadzam sie z Dostawca. Polecam dobre ogumienie lub modyfikacje na skuteczniejszy uklad hamulcowy niz dodatki w postaci ESP.
Osoboiscie rowniez uwazam ESP za gadzet zupelnie niepotrzebny.
A zwolennikom ABS polecam gwaltowne hamowanie przed swiatlami na zniszczonej jezdni lub "tarce" :D

Kiedys jezdzilem szybko teraz juz nie moge bo limiter odcina mnie przy 90 8-) Jednak zdania nie zmienie - zaden system nie zastapi myslenia za kierownica a tego jakby mniej ostatnimi czasy.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: [Fotorelacja] Dokładamy tempomat do Kangoo II

Postprzez Lucass środa, 16 października 2013, 08:16

Przyglądając się dyskusji stwierdzam, że właściwie wszyscy macie rację. :mrgreen:
ESP jest dobry, ale nie dla każdego.
Dla kogoś, kto wsiada do samochodu tylko po to by się przemieszczać, nie interesuje do podnoszenie kwalifikacji jako kierowcy poprzez np uczenie się prowadzenia samochodu w poślizgu, wychodzenia z niego, kontrolowania, hamowania pulsacyjnego (to kamyczek w ogródek ABSu) i tak dalej i tym podobne - ESP jest czymś co w pewnych warunkach może pomóc wyjść z opresji, ale oczywiście nie zastąpi myślenia (patrz przykład przesiadki z passata na skodę).
Jeżeli jednak ktoś potrafi prowadzić samochód nie tylko biernie ale i aktywnie, i poradzi sobie z opanowaniem samochodu w trudnej sytuacji - mówiąc krótko ogarnia auto - to wszelkie systemy będą mu tylko przeszkadzać. ABS nie pozwoli nadrzucić tyłu, ESP odetnie gaz i zamiast z poślizgiem będziemy musieli walczyć z systemami.
Jednym słowem w każdym samochodzie powinna być opcja wyłączenia układu. Niestety różne instytucje, które uważają że człowiek sam myśleć nie potrafi i trzeba to zrobić za niego, narzucają pewne rozwiązania i przymuszają do ich stosowania.
No i teoretycznie auta są coraz bezpieczniejsze, tylko ludzie coraz mniej umieją jeździć...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kangoo II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron