Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Tutaj możesz umieścić fotki, wrażenia z jazdy, osiągi i opisać dokonane przez siebie modyfikacje

Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot wtorek, 7 czerwca 2022, 16:53

I stało się.
Wczoraj, po 4 miesiącach od zamówienia odebrałem nowy sprzęt - Nissan Towsntar 1.3 DIG-T Bussines.
Z racji braku Kangoo w polskiej ofercie, padło na Nissana - nie będę go opisywał ponownie - zrobiłem to, już w innym wątku.

Generalnie miła niespodzianka - przyjechał 1.5 miesiąca przed deklarowanym czasem, w dodatku lepiej wyposażony niż miał być. Zamiast klimatyzacji manualnej, dostałem egzemplarz z klimatyzacją automatyczną dwustrefową i nawiewami na tył.
I miła niespodzianka, która nie jest wymieniona w cenniku i specyfikacji - doświetlanie zakrętów ( z LED -owych halogenów, ale i tak miło :) ).

Pewnie za jakiś czas opisze co i jak. Od wczoraj zrobione ledwo 131 km, a obecnie auto stoi na "ceramice". :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot czwartek, 30 czerwca 2022, 21:12

Ok, miało być podsumowanie na pierwszy 1000 km, ale zleciało to na tyle szybko, że jest na - prawie - miesiąc od odbioru i 1400 km.

Odczucia ogólne - bardzo pozytywne. Ot, nowoczesne, pojemne auto, z fajnym silnikiem i pojemnym wnętrzem.

Przy ok 600 km odwiedziłem ASO na drobne poprawki. Pierwsza usterka - rezonujące coś, w okolicach wydechu. Okazało się, że przewody paliwowe uderzały o krawędź zbiornika. Druga rzecz - stukające mocowanie kanapy. Zamek od kładzionego oparcia lewej strony, jest zamocowany minimalnie za wysoko i ocierał o rygiel mocujący. Pomogła zwykła taśma, problem zniknął.

Spalanie.
Miasto, na na prawdę krótkich odcinkach, często sięgających ledwo 1 kilometra, z włączoną klimatyzacją - 7,6 / 7,8 / 100 km.
Odcinki mieszane, z jazdą autostradową ( Gliwice - Opole ) + kawałek miasta + 140 km na drogach podmiejskich z ograniczeniami do 70 lub 90 - stabilne ... 5,8 / 100 km. Zakładając spokojną jazdę, bez szaleństw.

Od kilku dni mam jazdę typowo mieszaną 50 % miasto i 50 % trasa - 7,2 / 100 km z działającą na pełnych obrotach klimatyzacją.

Plusy ogólnie.
Wygodne zawieszenie - takie w sam raz. Nie za miękko, nie za twardo, trochę buja, ja tak lubię
Dobra skrzynia biegów - nie mam co się doczepić. Ok, czasem z lekkim haczeniem wchodzi VI bieg
Dobrze działający asystenci jazdy - martwe pole, utrzymanie na pasie ruchu. Szczególnie ten drugi, nie wkurza, bo nie ma efektu ping-ponga tj. odbijania od linii do linii. Można spokojnie puścić kierownicę, a auto będzie ładnie trzymać się środka pasa - testowane, nie raz :)
Android Auto - tak, jest po kablu, ale i tak telefon jakoś podładować trzeba. Fajnie dział nawigacja - wiadomo, Google Maps. Zero przycięć, klatkowania. I do tego wybieranie głosowe poprzez Goolge Asystenta - działa, używam i polecam.
Reflektory - tak wiem, w świecie dziennikarstwa to tylko ekonomiczne LEDy, bo mają regulację kąta świecenia. Po przejściu z H4, czy nawet H7 w Meganie III i IV, te reflektory są dobre. Wystarczający zasięg i szerokość świecenie. Dodatkowo snop światła, nie ma przebarwienia i mocno uciętej krawędzi na końcu, jak w Meganie IV czy Capturze II. Miłe zaskoczenie - doświetlanie zakrętów z halogenów ( ledowych ).
Funkcjonalność - schowki, półki, schowek w formie szuflady, duża półka na konsoli centralnej - tutaj nikt narzekać nie będzie, z początku aż ciężko było mi zagospodarować to wszystko. Plusik kolejny za gumowe maty w schowkach i półkach. Aha - ważne - półka na szczycie deski rozdzielczej, mieści kartki A4, a dzięki daszkowi, kartki nie odbijają się praktycznie na przedniej szybie. Widać ich odbicie tylko w okolicach lusterka wstecznego.
Pozycja za kierownicą - bardzo fajna. Fotel mam ustawiony najniżej, a siedzi się jak w osobówce, a dzięki wysokiemu nadwoziu i prześwitowi, patrzymy na innych z góry. Do tego niski próg, więc wsiadanie nie męczy.
Schowek na półkę bagażnika - po złożeniu jej drugi raz, robi się to "automatycznie" i z łatwością.
Zwrotność - jest dobra, nawet bardzo dobra. Miałem wcześniej Megane III Grandtour i miałem odczucia, że to statek pełnomorski. Zawracanie, to był dramat, Cofanie do tyłu i skręt o 90° - raz niemal nie rozwaliłem zderzaka. Nissan - super. Promień zawracania jest niewiele większy niż w Kangoo, a manewrowanie łatwe. Jakoś tak to auto jest ... zwrotne. Na plus kamera cofania - dobra jakość i w dzień i w nocy. Zdecydowanie pomaga.

Wady

Tapicerka - taka wada, ale i zaleta - przez pierwsze 500 km myślałem, że coś mnie trafi. Nogi aż parzyły - przypomnę, niemalże pełna eko-skóra. Przyzwyczaiłem się dopiero po 1000 km. Tak, skóra dalej poci się, ale już nie odczuwam aż tak dużego dyskomfortu. Dodajmy do tego upały po 30 stopni w cieniu, to i na materiałowej można się spocić. Fotel po ok 900 km lekko się wyklepał, eko-skóra przestała kleić. Miękkość i ogółem kształt nie pozostawia nic do życzenia. Plus za łatwość czyszczenia :)
Automatyczne szyby, a właściwie automat tylko w drzwiach kierowcy. Tutaj widać naleciałości z japończyków. Nie wiem, jak rozwiązane to jest w Kangoo III, ale tylko automat w szybie kierowcy - drażni
Schowki po bokach bagażnika - generalnie nic tam się nie mieści, oprócz rzeczy miękkich typu rękawiczki, czy kamizelka. Trójkąt ostrzegawczy, wchodzi do prawej, na pion, ale gaśnicy nie da się upchnąć nigdzie. Brak mocowania, haczyka. Pozostało wożenie jej luzem w bagażniku, lub zakup rzepa
Rozkładanie kanapy z tyłu - niewątpliwym plusem jest to, że mamy płaska podłogę. Minus - brakuje dosłownie 5 centymetrów, aby kłaść kanapę bez przesuwania foteli do przodu, lub demontażu zagłówków ( przy fotelu ustawionym dla mnie - 176 cm, da się złożyć od biedy oparcie ze zdjętym zagłówkiem ).
Dekory na desce rozdzielczej - tutaj mógłbym wybaczyć, ale w Meganie IV, czy III z przebiegami prawie 200 000 km tego nie ma tj. trzasków. Otóż, wokoło nawiewów, przy szarej listwie dekoracyjnej, są małe, cieniutkie, chromowane listewki. W dobie wyższych temperatur, to trzeszczy i to odczuwalnie. Problem znika po schłodzeniu wnętrza. Problem można było rozwiązać, unikając dodawania tych listewek. Czarny - matowy plastik wokół nawiewów dałby spokojnie radę :)
Niezagospodarowana przestrzeń nad głową. W Kangurze dołożyłem sobie schowki lotnicze i to był strzał w "10". Duże, pojemne. Tutaj, przestrzeń nad głowami jest w zasadzie zmarnowana. A szkoda ...
Brak koła zapasowego, nawet w opcji. Wolałbym dopłacić te 700 zł i je mieć. Niestety, cennik nie przewiduje takiej opcji, nawet za dopłatą :(


Subiektywne odczucia, bez podziału na wady / zalety
Klimatyzacja - działa dziwnie. Nie lubię automatycznej klimatyzacji, bo nigdy nie wieje tam gdzie chcę, z taką temperaturą i siłą jakiej pragnę. I proszę mi nie pisać, że tylko automat, bo manual to tylko schładzać, dla plebsu ...
Klimatyzacja działa dziwnie. Po odpaleniu auta, i ustawieniu temperatury np. na 20 stopni ( przy zewnętrznej 24-26 ), najpierw leci powietrze letnie, neutralne, później chłodniejsze, aby dopiero po ok 2-3 kilometrach dmuchać chłodnym. Pewnie ma to na celu nie zaziębienie pasażerów i to doceniam, ale ... przy obecnej fali upałów, mam wrażenie, że klimatyzacja nie daje rady i jest lekko nie wydajna. Po odbiorze auta, przez te 2 kolejne tygodnie, temperatura na dworze wynosiła z 20 - 24 stopnie i klima chłodziła fajnie. Niestety, upały, zdaje się, że ją pokonują. Plusik za wydajne nawiewy na tył. Pasażerki z tyłu narzekały, że jest im za zimno ( temperatura wynosiła jakieś 24 stopnie na zewnątrz ).

Gabaryty auta. Wóz jest duży, ale czy przekłada się to na zwiększoną użyteczność ? No, w porównaniu do SUV-ów, to zdecydowanie. Czy w odniesieniu do Kangoo I ? Niekoniecznie ... Mam wrażenie, że te centymetry poszły niebyt. Odległość pomiędzy chłodnicą, a grillem to kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni. Boczki drzwi, są nieco cieńsze niż całe drzwi w Kangoo I generacji. Parapety z tyłu, to prawdziwe parapety - szerokie i wielkie.
Tak szczerze mówiąc, pod względem wymiary / praktyczność, nic nie podejdzie do pierwszego Kangura. 4 metry długości, a przewiezie wszystko. Przewagą Nissana / Kangoo III jest długość, bo nie ukrywam, czasem w Kangurze brakowało tych nastu centymetrów.

Podsumowując.

To dobre auto. Super alternatywa dla kombi i minivana. SUVa, crossovera raczej nie, bo nie wygląda tak agresywnie, bojowo i nie krzyczy - patrz, mam hajs, jestem modny :mrgreen:
Czy polecam to auto. Tak, dla osób wymagających maksymalnej użyteczności, praktyczności, okraszone nowoczesnymi systemami. Nie jest to auto dla kierowców z werwą i ciężką nogą. Nawet nie mam nim ochoty jeździć szybko ( swoją droga, do tego mam auto " na niedzielę" :) ). Spokojna jazda, z kontrolą chwilowego spalania, to jest żywioł tego samochodu.
Dla osób mających zastrzeżenia do silnika. Jest dobrze. Przy komplecie pasażerów, nie odczułem spadku dynamiki, czy zwiększonego zużycia paliwa. Z większymi pakunkami nie miałem jeszcze okazji jeździć, ale to zapewne niebawem sprawdzę :D :D
Co prawda 1400 km to za mało, aby powiedzieć, czy kupiłbym drugi raz, ale z racji tego, że szybko przyzwyczajam się do auto i szybko je poznaję to:

- tak, kupiłbym jeszcze raz, ale z drobnymi zmianami ( mam nadzieję, że wprowadzenie Kangoo za jakiś czas do Polski, zmieni sytuację i zainteresowani będą mogli konfigurować go mocniej, niż Nissana ).
Co bym zmienił:
- drzwi skrzydłowe, zamiast klapy, do której już się przyzwyczaiłem i raz uchroniła mnie przed zmoknięciem :)
- skrzynia automatyczna - manual jest w nim dobry: dość precyzyjny i dobrze usytuowany na tunelu środkowym, ale co automat to automat
- z chęcią widziałbym ( dla siebie :) ) małą baterię - robię co dziennie odcinki po 1-2 km i aż prosi się o prąd ( ale cena pewnie byłaby z 10 000 zł wyższa )
- tapicerka materiałowa - skóra wygląda bardziej premium i łatwiej ją czyścić, ale w codziennej jeździ nie jest tak wygodna jak "szmata"
- może jednak dCi 115 KM - różnica w cenie zakupu byłaby spora, ale spalanie spokojnie niższe o 2 litry. No i bardzo lubię i cenie dCi, a za jakiś czas, ich nie będzie ...

Niedługo wymiana oleju po ~1800 km. Później tylko regularny serwis i zobaczymy jak wóz będzie się spisywał przez kolejne kilometry.
Zakładam, że przez okres użytkowania tj. 5 lat zrobię nim ok 80 000 - 100 000 km i nie będzie żadnej niespodzianki.

Kangur oczywiście pozostaje, bo dalej jeździ się nim fajnie i jakoś mnie ta jazda nim ... cieszy. Za kilka lat znikną z dróg, to chociaż mam nadzieję, że mój zostanie ( obiecałem mu dożywocie :D )
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot środa, 20 lipca 2022, 17:35

Kolejne spostrzeżenia po 2400 km ...

A, wczoraj zmieniłem olej w ASO. Opiłki i syf był widoczny gołym okiem. Zresztą lubię dbać o swoje samochody, nawet jeśli zakładam, że sprzedam go po zakończeniu leasingu :mrgreen:

Dwie sprawy, które mnie irytują - jedną wyeliminowałem ( póki co ), drugiej nie da się - może kiedyś jakaś aktualizacja.

Po 1500 km, zaczęły odzywać się kratki wentylacyjne. Jaki debil, wymyśla jeden element, składający się z kilku mniejszych, mocowanych na "klik". Kratki fantastycznie grały na nierównościach, szczególnie w ciepły dzień, nie wspominając o upale. Po schłodzeniu wnętrza, problem ustawał, ale po tak małym przebiegu, coś takiego nie powinno mieć miejsca.
Z odsieczą przyszedł biały smar w sprayu - zwyczajnie zapsikałem wszystkie miejsca styku kratek z obudową - problem ustał.

Druga sprawa - komputer pokładowy. Ma dwie wady. Resetuje się samoczynnie po przejechaniu 1000 km ... Pytam się dlaczego ?! W Meganie III, licznik dziennego przebiegu kasował się po 9999 km, a parametry dotyczące spalania - nigdy. Tutaj, wszystko resetuje się po 1000 km. Kto to wymyślił ?
Dodatkowo, nie ma informacji o ilości spalonego paliwa od tankowania / resetu komputera. Tak wiem, mogę sobie to policzyć ręcznie, ale po co, skoro w większości aut, jest to dostępne z poziomu komputera pokładowego.

Poza tym, wszystko gra.
Średnie spalanie, w ruchu przeważająco miejskim, nie przekracza 7 litrów na 100 km. W cyklu pozamiejskim, spokojna jazda, w drodze do Kielc - 5,3 / 100 km. Powrót, we dwie osoby, z bagażem o wadze ok 200 - 250 kg, podniósł spalanie do 5,9 l / 100 km. I tutaj jestem zadowolony. Spalanie porównywalne do diesla. Osiągi wystarczające, do spokojnego podróżowania.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot piątek, 30 września 2022, 15:34

7000 km dzisiaj strzeliło.
Zamówiłem sobie uchwyt na gaśnicę, pod fotel, żeby nie latała bez sensu po bagażniku.

Po raz kolejny, jadę niedługo na reklamację. Właściwie mam rozpisane dwie ...
Pierwsza - samoczynnie kasujące się parametry komputera pokładowego. Kasuje się wszystko: spalanie, zasięg, przebieg. I dzieje się to, kiedy chce. Raz po 1000 km, później było po 4000 km, dzisiaj po 700 km ...
Druga rzecz - Android Auto. Po spięciu przez kabel telefonu, nie da się przeważnie dzwonić. Raz mogę, raz nie. Raz wybieram z telefonu i działa, raz z ekranu i nie działa. Ostatnio odwalił już taki numer, że wybrało połączenie przez ekran samochodu, ale rozmawiać musiałem przez telefon. Pomogło tylko zgaszenie auta i "odpięcie" telefonu.
Trzecia reklamacja - trzeszczące mocowanie kanapy. Problem powrócił. Poprzednia naprawa (Sosnowiec), polegała na owinięciu rygla taśmą. Pomogło. Minęło trochę czasu, i zaś stuka, Tym razem wytarty jest rygiel kawałek dalej, aż do gołej blachy. Umówiłem się w tym razem w Bytomiu, może tam coś zrobią a nie owiną rygiel taśmą, co miałem zrobić sam, ale w nowym aucie za 109 000 zł jest to żenujące i niedopuszczalne.
Zobaczymy jak będzie dalej.
Trzeszczące nawiewy naprawiłem sobie sam, biały smarem i jest spokój.
Coś czuję, że jest to mój ostatni samochód tego koncernu, bo generalnie średnio raz w miesiącu od odbioru jestem na zgłoszeniu reklamacyjnym, wiem że to pierdoły, ale jest to co by nie mówić ogromny wydatek i po części moje narzędzie pracy, w którym czasem nie mam ochoty przebywać ...
A zapomniałem dodać ! Miałem źle zamontowaną uszczelkę drzwi kierowcy, przez co, przy mocnej ulewie woda wlewała się do środka :twisted:
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot sobota, 4 lutego 2023, 13:29

Kolejne nowości z życia Nissana ...

W grudniu zamówiłem sobie chlapacze. Uniwersalne Nissanowskie, pasujące zarówno na przód i na tył - zamontowane, działają.

Sprawa z komputerem dalej nie rozwiązana. Serwis nie ma aktualizacji, Nissan ma za mało zgłoszonych przypadków (!) i tyle ... Od zgłoszenia, dane skasowały się jeszcze kilka razy, ale już im tego nie zgłaszałem, bo jak to zostało powiedziane - sprawa wisi, czeka na rozwiązanie.
Rygiel od kanapy nadal płynie. Pewnie tratwą, dla tego trwa to już pewnie 4 miesiące. Na pocieszenie, mam jeszcze 4,5 roku gwarancji - może dopłynie.

Kolejna wtopa.
Przy ostatnim sprzątaniu auta, zauważyłem, że urwała się kieszeń w fotelu pasażera. Auto ma na dzień dzisiejszy 14 000 km ( uszkodzenie zauważyłem przy 13 500 km ) i 8 miesięcy.
Nie wiem kiedy się to stało. Z tyły nikt nie jeździ ( okazjonalnie ), czasami składam kanapę i być może, oparcie, kładąc za fotelem urwało szew. Tandeta jakich mało. Pewnie gdyby miał dzieci, i wkładały by w tą kieszonke zabawki, napoje, butelki, to już po tygodniu byłaby urwana, a tak ... uf, po 8 miesiącach.
Sprawa zgłoszona do serwisu - odmowa, po 2 godzinach. Z polecenia, zgłoszona do centrali Nissan Polska - odmowa po 24 godzinach z powodu " serwis stwierdził uszkodzenie mechaniczne, w związku z tym Nissan odmawia naprawy gwarancyjnej". W tygodniu siadam do napisania pisma w sprawie rozwalonego fotela.
Kangur ma 16 lat i 360 000 km - zero uszkodzeń tapicerki. Moje 33 letnie Renault 21 też ma takie kieszonki i ... nie uwierzycie ... nie mają uszkodzeń !
Oprócz tej kieszonki, wiszą pozostałe usterki w serwisie, obie zgłaszane mniej więcej 2 miesiące po odebraniu auta.
Niedługo będę chciał zmienić olej. Trochę się boje, zajrzeć pod spód auta - nie zdziwią mnie jakieś wycieki lub inne uszkodzenia. Serwis to i tak oleje.
Eh, takie pierdoły potrafią cudownie wyleczyć z nowych aut i całego tego hobby.
Od 2000 roku mamy w domu nowe samochody ( Renault ), i z żadnym nie było nigdy tyle problemów a jeśli były - sprawa przez serwis była załatwiana od ręki.


Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez czarek0402 sobota, 4 lutego 2023, 16:35

Czytam, słucham i oczom nie wierzę! :shock: :o :? :x :oops: :lol: Testuj dalej zatem! :roll: :P :lol:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot niedziela, 5 lutego 2023, 11:02

czarek0402 napisał(a):Czytam, słucham i oczom nie wierzę! :shock: :o :? :x :oops: :lol: Testuj dalej zatem! :roll: :P :lol:


Można się wkurzyć, nie ? :mrgreen:
Pomysł na auto super - moje wymagania dotyczące silnika / komfortu / foteli / schowków itp. spełnia praktycznie w 100 %. I to jest fajne, że to auto nie zachęca do szybkiej jazdy. Układasz się w miękkim fotelu, i jedziesz spokojnie, bez nerwów. Serio, tutaj nie chce się cisnąć - taki krążownik do spokojnej jazdy.

Ale ... ! Jak widać jakość wykonania i poziom obsługi jest ... ekhm, zniechęcający do zakupu kolejnego auta, tego koncernu.
Na pocieszenie, znajomi ( i lub ich rodzina ) którzy mają też nowe auta, mają podobne jazdy lub gorsze ..
VW Arteon z grudnia 2022 - pije olej, tak, że wymagał dolewki po 2 miesiącach. I lakier zjechany po kilku sprzątaniach.
Volvo XC 60 - urwana rolka i napinacz od paska przy przebiegu niespełna 14 000 km.
Wczoraj znajomy narzekał na Volvo 2.0D 7 letnie - pękł blok silnika, po 140 000 km i pluje olejem. Silnik do wymiany. Od taka wada materiału :mrgreen:

Także nie jest źle !

A jest jeszcze jeden problem, ale nie mam już siły i wczoraj, wystąpiła od niego anomalia.
Akumulator. Przy temperaturach jakie mamy od listopada, auto bardzo szybko przechodzi w tryb "bezpieczny akumulator" tj. odcina zasilanie, na całe elektroniczne i elektroniczne wyposażenie. Wygasza radio, oświetlenie wnętrza, zegary tak do 3 - 5 minut od zgaszenia auta ( tutaj rozmawiałem z kolegą, i najnowszy Master III ma to samo - 5 minut i odcina zasilanie ). Jednak u mnie, jednocześnie i przeważnie wyrzuca komunikat " Akumulator rozładowany, uruchom silnik". Paranoją jest to, że dzieje się to zarówno po jeździe miejskiej, na bardzo krótkich odcinkach, jak i po trasie. Ostatnio 30 km Katowice - Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej, ledwo zgasiłem silnik i ... "Akumulator rozładowany ... ".
Wczorajsza anomalia. Godzina 2:00 w nocy, - 4 stopnie, auto zgaszone i ... nic, cisza, zero. Radio grało, światło się świeciło, zero komunikatów przez dobre 10 minut :lol:

A i opony. Zmieniałem w listopadzie. Fabrycznie zamontowane były Continental EcoContact6 XL 205/55/R16. Nominalna wartość bieżnika to ok 8 - 9 mm dla opony nowej. Po 9500 km zostało bieżnika ... 4,8 - 5 mm. Prawdopodobnie, po sezonie letnim 2023, będę musiał kupić nowe opony (!!!). Podobno to rzecz normalna w Continentalach od ok 2017/2018 roku, że bieżnik nie wytrzymuje prawie nic. Szkoda, fajnie się na tym jeździ.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot środa, 8 lutego 2023, 15:50

Ej, wiecie co robi karton w aucie ? Rysuje lakier :mrgreen:
Dziś porządnie umyłem wóz z soli, szarości i innego syfu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem zderzak z tyłu. Pełno rys, mniejszych i większych, na rantach i płaszczyźnie.
Poniżej zdjęcie rysy do podkładu, które wyrządził karton - wczoraj pakowałem do auta towar, karton był ciężki i ze znajomym wsparliśmy go o zderzak i cyk - do bagażnika, podnosząc a nie szurając po plastikach, bo o to dbam. Rysy do podkładu, widoczne gołym okiem.
Jest też pełno innych, drobnych rysek od nie wiem ? Patrzenia się ? Nigdy, nie oparłem się tym autem o jakieś przeszkody, nigdy nie wjechałem w krzaki aby zaparkować. Dbam, bo nowe i za masę kasy. A tu zderzak na moje pedantyczne oko, z ochotą już bym polakierował ...
A oprzyjcie drzwi o coś na parkingu, nawet delikatnie, nazwijmy to "kontrolując całą sytuację" - gwarantuje, odprysk na rancie, nie duży ale zawsze. Sprawdzone i zaliczone. Ja mam już 3 :lol:
Leasing kończy się w czerwcu 2027 roku. Pewnie będzie miał w okolicach 120 000 km, aż boje się, w jakim stanie to auto będzie ...


Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot sobota, 25 lutego 2023, 16:12

Co słychać w Nissanie.

Sprawa fotela, pociągnięta dalej do centrali. Na mój długi elaborat, wytykający uszkodzenie fotela, oraz inne nierozwiązane do dziś usterki zgłoszone w ASO, odpisali lakonicznie, że przestudiowali ostatnie zgłoszenie, stwierdzają uszkodzenie mechaniczne, odmowa, dziękujemy, nara :D

Dzisiaj postanowiłem odkurzyć i umyć sprzęt. Pod nogami pasażera, jest skrytka na zestaw naprawczy. Całość zasłaniana jest taką plastikową klapką. Wokół niej, nazbierało się w szczelinach trochę piachu i syfu. Aby ją zdjąć, należy pociągnąć ją do góry, gdzie od strony fotela jest zagłębienie do tego. Klapka trzyma się na 5 bolcach. Jeden bolec, radośnie odpadł, o czym dowiedziałem się podczas odkurzania.

A i zwariował dzisiaj termometr :lol: :lol: Po 3 godzinnym postoju, w drodze przez miasto i na parkingu ( włączony zapłon ), pokazywał zakres temperatur od - 5 do + 4 stopni, z czego zmiana temperatury odbywała się płynnie, bez zakłóceń. Odcinek który przejechałem i działa się ta anomalia wynosił jakieś 3 kilometry :lol: Nie będę ukrywał - nie wkurzyłem się. A śmiałem. Ważne że jeździ i na łeb nie pada :mrgreen:

Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot piątek, 21 kwietnia 2023, 08:23

Z miesiąc temu, zaliczyłem kolejną wizytę w ASO.
Powód - zacinały się dolne prowadnice drzwi bocznych, i na rolce prowadzącej pojawiła się korozja ( nalot ). Ucho mocujące, ma dospawany ślizg rolki. Pewnie przez oszczędności na lakierze, nikt tego za dobrze nie polakierował i w miejscu spawu - wychodzi nalot rdzy.
Przy okazji zgłosiłem problemy z prądem w aucie: jak pisałem wcześniej, po kilku minutach na zapłonie, odcinało cały prąd. Ani posłuchać radia, ani pogadać przez telefon.

W ramach gwarancji, wymieniono mi akumulator na nowy. Podobno dość często zdarzało się, że uszkodzeniu ulegała jedna z cel ( problem z Qashqaia 1.3 TCe ) - problemy z prądem ustały.

Nalotu rdzy na prowadnicy drzwi póki co, nie zgłaszałem ( rolki zasmarowane jakimś smarem, aby zniwelować trzeszczenie i zacinanie ).

Dalej czekam na rygiel do kanapy i rozwiązanie tematu kasującego się przebiegu. Może kiedyś ...
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Następna strona

Powrót do Mój Kangoor 8-)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość