Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Tutaj możesz umieścić fotki, wrażenia z jazdy, osiągi i opisać dokonane przez siebie modyfikacje

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Przemo79 sobota, 3 czerwca 2023, 19:50

@Mascot gratuluję zakupu :)
Ja też dołączyłem do Kangurowatych z moim nabytkiem Kangoo Bebop 1.6 16V z 2009 roku kolor pomarańczowy.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
pasek by nanek
Renault Scenic 1,6 16V 2006
Renault Grand Scenic 1,9 dci 2007
Renault Kangoo 1,5 dci 2010
Avatar użytkownika
Przemo79
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:53
Lokalizacja: Czaniec k/Bielsko-Biała

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot sobota, 24 czerwca 2023, 11:52

Przemo - co taka zmiana modelu ? Tyle lat miłości do Scenica i... Koniec?


6 czerwca minął równy rok i strzeliło 20 000 km.

Wczoraj zgłoszone kolejne usterki / reklamację, serwis umówiony na 12 lipca. Zgłoszone usterki ;
- przeciekająca woda do wnętrza przez drzwi kierowcy przy silnej ulewie ( już raz naprawiane: poprawione spasowanie uszczelki)
- stukające rygle mocowania kanapy, w tym to wymienione 2 tygodnie temu, po 7 miesiącach oczekiwania na część
- wariujący termometr zewnętrzny (sporadycznie, ale jednak...)
- odparzony lakier na dolnej prowadnicy drzwi lewych (lakier odpadł do gołej blachy, placki są co ok 2-3 centymetry)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez czarek0402 poniedziałek, 26 czerwca 2023, 17:06

Mascot, Ty zniechęcasz czy zachęcasz do rodziny Renault/Daci/Nissana? :roll:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot czwartek, 29 czerwca 2023, 08:29

Pomagam producentowi wprowadzić istotne poprawki, wykluczające choroby wieku dziecięcego :)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 4 lipca 2023, 16:35

czarek0402 napisał(a):Mascot, Ty zniechęcasz czy zachęcasz do rodziny Renault/Daci/Nissana? :roll:


Czyli możemy dodać Mitsubishi i Mercedesa do tego...
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot sobota, 8 lipca 2023, 16:38

Po roku użytkowania i już jakimś przebiegu - dobijam już do 22 000 km, warto napisać jakieś podsumowanie :lol:

Podtrzymuje swoją opinie na temat tego, że to dobry i wygodny środek transportu, dla kogoś kto chce auto o dużej ilości miejsca ze sporym bagażnikiem i ekonomicznym silnikiem.
Spalanie, na chwilę obecną oscyluję w okolicy 5,7 - 6 litrów w trybie miasto - trasy podmiejskie. Niestety, spalanie z przebiegu dłuższego niż 2000 km nie podam, bo komputer dalej sam resetuje parametry, a serwis od roku ma to gdzieś :mrgreen:
Spalanie w zimie nigdy nie było wyższe niż okolice 7,8 l / 100 km przy mocno miejskiej jeździe.

Rekord z ostatniego poniedziałku, trasa Będzin - Kielce - 5,1 l / 100 km, gdzie przez chwilę było 4,9 :)
Powrót, w 2 osoby i ok 250 kg towaru, skoczyło na 5,4 l / 100 km.
Dla mnie dynamika jest wystarczająca. Rusza sprawnie, przyśpiesza. Czego chcieć więcej. Do przyjemności z jazdy mam inne auto, tak na marginesie.

Komfort jazdy i wybieranie nierówności na wysokim poziomie. Nie czuć tutaj rodowody auta dostawczego, jak w Kangoo I. Zawieszenie pracuje cicho, na pewno tył ciszej niż w Megane III.
Kolejne plusy to ilość schowków i półek w kabinie, wygodne fotele, szeroki zakres regulacji fotela / kierowcy i dobre reflektory LED. Audio gra - proszę nie pytać czy dobrze, czy źle - gra i tyle :)

Ogarnąłem temat klimatyzacji, aby szybciej chłodziła. Warto uchylić szyby w czasie pierwszych kilometrów - wnętrze ochładza się szybciej, a klimatyzacja w jakiś sposób wykrywa, że należy dmuchać zimnym powietrzem a nie ciepłym, co robi przy zamkniętych oknach. Teraz, przy upałach rzędu 27 - 30 stopni, tak robię i to działa.

Na minus - ogólny spadek jakości nowożytnych samochodów. Pchanie kasy w uprzykrzające życie systemy "bezpieczeństwa" zamiast poprawa jakości aut.

O jakości tego czegoś, co nazywa się lakierem mógłbym napisać dużo. Szajs i tragedia. Jakikolwiek kamyk, czy gałązka na drodze, jest w stanie porysować lakier. Głupi przykład - porysowałem maskę kartonem ;) Trochę to auto nauczyło mnie, a właściwie oduczyło o pedantyczne dbanie o lakier. To nie ma sensu. Mam położoną ceramikę, która po za wywaleniem prawie 2000 zł nic nie dała. Lepiej machnąć jakiś zwykły wosk ( Soft 99 ), umyć i tyle. Rys i odprysków na nadwoziu i tak nie da się uniknąć. Mam porysowany cały zderzak z tyłu, trochę z przodu, ze dwa odpryski na drzwiach odsuwanych do blachy, odpryski na rantach drzwi i porysowane progi wewnętrzne. Powoli nie zwracam już uwagi na aspekt wizualny. Lakier po roku mam w gorszym stanie, niż narzeczona w 20 letniej Thalii ;)

Jakość wnętrza, hmy ... Mam wrażenie, że plastiki są cieńsze i jakieś takie ... W Kangoo I pomimo tego, że jest to prymitywne auto, jakoś te plastiki są ... lepsze, grubsze.
Jakość montażu w dobra. Nic nad wyraz nie trzeszczy, bo trzaski na naszych drogach i tak w aucie są - czy to Renault, Mercedes, czy BMW.

Ogółem ... Dobre auto, które lubię, ale nie czuję "nic więcej", taka dobra szafa z Ikei. W jakimś stopniu wyleczyło mnie z pedantycznego dbania o samochód ogółem i zamiłowania do motoryzacji współczesnej. Kupić, lać, spłacić, sprzedać i następne, bez sentymentów.
Pełno jakiś pierdółek tzw. chorób wieku dziecięcego, które zgłaszam. Źle zaprojektowane rygle kanapy, uszczelki drzwi odsuwanych zdrapujące lakier, korodujące prowadnice drzwi, cieknąca woda do środka przez uszczelkę, odparzony lakier na prowadnicy. Trochę tego jest ...
Pewnie za 3-4 lata większość tych rzeczy zniknie przy okazji liftingu, i to będzie super sprzęt.

Ilość systemów zawracających dupę kierowcy, komunikatów, jest zatrważająca. Jedyne co mam na obecną chwilę uruchomione to czujniki martwego pola. Reszta nieaktywna. Szczególnie niebezpieczny bywa system wykrywający przeszkody z asystentem nagłego hamowania. Potrafi wykryć przeszkodę lub auto, które w żadnym stopniu nie stwarza niebezpieczeństwa. Dwa razy już odczułem efekt jego działania - hamulec w podłogę i hamowanie do zera, bo barierka ;)
W zimę, pełno zapalonych kontrolek. A to radar zaśnieżony, czy zaparowany i nie działa. Oblodzone czujniki parkowania - kontrolka i komunikat. Kamera za szybą czołową, zaszroniona - kontrolka i komunikat.

Asystent znaków drogowych to też porażka. Większość znaków widzi, ale nie odwoła przy skrzyżowaniu, Tablic ze znakiem obszar zabudowany też nie rozpozna. A przypomnę Wam, że za rok od lipca każde nowo wyprodukowane auto, będzie wyposażone w system ISA - powodzenia :D

Stop-Start łatwo dezaktywować i robię to praktycznie zawsze. Tryb ECO - pic na wodę, tylko wkurza - nie używam.

Podtrzymuje swoje zdanie, że auto jest za duże w każdym wymiarze - za długie, za szerokie.
Jako ciekawostka, bagażnik, pomimo ogromnej szerokości nadwozia jest węższy niż w Kangoo I, a parapety w bagażniku takie, że można położyć doniczkę :mrgreen: Plus, że wygospodarowano jakieś tam schowki na trójkąt czy rękawiczki.

Ogółem i podsumowując. Ucieczki od tandety i bzdurnych systemów nie ma i rozmawiając ze znajomymi, tak jest w każdym koncernie. Mnie pociesza fakt, że nie mam usterek mechanicznych o których słyszę w przypadku Skody Superb III, Octavii IV i Citroena C4 Cactus - każde z tych aut, ma problem z piciem oleju od nowości.

Wypieprzyć całą tą "obowiązkową" elektronikę, windującą cenę to byłoby inaczej. A i kupić srebrne auto - mniej widać rysy :lol: :mrgreen:
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot środa, 23 sierpnia 2023, 15:49

Wczoraj odwiedziłem serwis na kolejne zgłoszenia reklamacyjne. Zmienia się właściciel Nissana na Polskę i musiałem chwilę poczekać na wizytę.
Teraz tak, to będą gorzkie żale, może jestem upierdliwym klientem, który kupił budżetowe auto dostawcze, więc czepiam się na siłę ze swoimi widzimisię. Pamiętajcie, zakup auta za ponad 100 000 zł, to jak zakup długopisu. W sumie grosze w domowym budżecie, więc czego się czepiać :mrgreen:

Lista usterek.

1. stukający prawy rygiel / mocowanie kanapy
2. cieknąca woda do wnętrza auta poprzez drzwi kierowcy
3. odparzony (?), wytarty do blachy lakier na prowadnicy drzwi lewych
4. wytarty lakier na progu przez gumę drzwi ( to zgłoszone jako ciekawostka inżynieryjna 8-) )
5. spalanie oleju - ciekawostka zaobserwowana

-----------------------------

1. problem usunięty od ręki. Stuka mniej niż lewy ( już zmieniony, jest spokój ), ale i tak mnie to wkurzało. Część zamówiona w Japonii więc pewnie zaś poczekam kilka miesięcy - cóż, będę czekał.

2. Cieknąca woda - tutaj są jazdy, bo woda wlewa się podczas mocnej ulewy. Zacieka jakoś po plastiku i leje się na plastikowy próg i dywanik. Problem jest nie do wykrycia podczas mycia auta myjką ciśnieniowa, chociaż miałem wrażenie, że czasem coś podcieka. Zalanie wodą dokumentowałem za każdym razem. A ostatnim razem, podczas bardzo mocnej ulewy siedziałem w aucie, bo nie dało się wyjść. Auto stało lekko do góry, wody lało się na tyle dużo, że musiałem upchnąć szmatę między drzwi, a próg, żeby nie zalało mi dywanów !!! Problem jest taki, że jeśli usterka nie wyjdzie w serwisie to ... ciężko to udowodnić. Zdjęcia nic nie pomogą. Auto muszę zostawić i będą się bawić, albo oczekiwać na burzę.
Najlepsze w Nissanie jest to, że każda zgłaszana sprawa, musi być udokumentowana, wyceniona i przekazana do centrali. Centrala decyduje "co i jak " no i czy według procedur dostanę auto zastępcze ! Autem pracuję i bez niego to se mogę ... Dobrze, że mam kangura :)
3. Z miesiąc temu, zauważyłem, że lewa dolna prowadnica drzwi jest dziwnie wytarta. Rozumiem, drzwi są ciężkie, jeżdżą po tej prowadnicy i wycierają lakier ( proszkowy ), ale żeby w rocznym aucie, wytrzeć do blachy i do tak śmiesznie, dość regularnie co kilka centymetrów ? Prawa prowadnica jest cała, ładnie równo wytarty lakier ( poniżej wrzucam zdjęcia obu prowadnic ). Rozmawiałem z kierownikiem serwisu i generalnie z miejsca stwierdzili, że będzie odmowa, bo jest to regularne, normalne wytarcie, nie odbiegające od normy, a Nissan to i tak odrzuci. Zasugerowali poczekać trochę, przejeździć zimę, poczekać na rdzę i odpryski i może się uda.

4. Drzwi odsuwane, na wcięciu na nadkole mają takie gumki zabezpieczające przed błotem - tak, pomagają i progi dość słabo się brudzą. Niestety, guma jest na tyle twarda, że ociera o końcówkę progu i wytarła mi już lakier do podkładu i blachy - pod gumą gromadzi się kurz, błoto itp. które działają jak papier ścierny. Takie małe niedopatrzenie. Poczekam 10 lat - za taki czas, będą tam fajne dziury bez lakieru :) Sprawę pokazałem jako ciekawostkę. Serwis nie może nakleić tam żadnej folii ochronnej, bo procedury, pozostaje jedynie lakierowanie. Na lakierowanie, albo samo napylenie w kolor nie zgodziłem się. Będzie pewnie jakieś odcięcie, a pewnie następny kupujący będzie latał z czujnikiem. Nie chce słuchać, że auto po szkodzie, lakierowane i w ogóle ...

5. Zużycie oleju. Zmieniłem pierwszy olej po 2 miesiącach i przejechaniu 2200 km. Po kolejnych 19 000 km i 12 miesiącach wstawiłem auto do garażu, aby był idealnie wypoziomowany i ... zniknęło gdzieś 3/4 bagnetu. Olej to 5W30 ( jeśli dobrze pamiętam - w książce serwisowej nie ma żadnej informacji o parametrach oleju, trzeba drzwonić do serwisu ). Rozmawiałem z kolegą, który ma dość świeże Audi A5 2.0 TFSI i był zdziwiony moim zdziwieniem o zużyciu oleju. Podobno to normalne, że od wymiany do wymiany, przepala cały bagnet. No cóż ... Kangur nie pali prawie nic, Thalia z 2003 roku 1.4 nie pali już w ogóle nic oleju ( 10W40 ), a tu taka ci niespodzianka :mrgreen: Olej wodno-rozcieńczalny, jak te badziewne lakiery, rysujące się od samego patrzenia :)

A i zgłosiłem też sprawę kasujących się danych z zegarów ( serwis w Sosnowcu dalej milczy ... ). Inny serwis, nie może otworzyć ponownie zlecenia na tą samą usterkę jeśli nie została rozwiązana. Sugerowane: zgłosić się z początkiem października, jak dojdzie do zmiany właściciela Nissana Polska. Wszystkie naprawy gwarancyjne zerują się i trzeba wprowadzić wszystko od nowa. Obiecali zająć się tym. Sprawa o tyle irytująca, ze kasuje się wszystko w losowym momencie. I co ja powiem kiedyś kupującemu ... ? Obecny serwis zasugerował "lenistwo" poprzedników i brak chęci wzięcia odpowiedzialności za taką naprawę w elektronice ...

Generalnie, jestem upierdliwy. Czepiam się, pierdół nie wpływających na ogólną zdolność do poruszania się, co by nie mówić tego użytkowego, stosunkowo taniego auta ( ceny od 119 000 zł brutto, na dzień dzisiejszy ). Z Renault nie mieliśmy nigdy problemów z jakimiś zgłoszeniami, a tu ... przyjechać, pokazać. Potem znowu przyjechać, jak się centrala zgodzi to naprawią. Auto zastępcze jak procedury pozwolą. Najlepiej to kupić, wpaść na wymianę oleju z filtrem za 1500 zł i cześć :) I dużo zależy od serwisu, jak traktuje klienta. Przypomnę, że pierwsze zgłoszeni stukającej kanapy, potraktowano taśmą klejącą :D



Poniżej wklejam zdjęcia odnoszące się do powyższych punktów.

2.
Obrazek

3.
Obrazek
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Nowy w rodzinie - Nissan Townstar Bussines 1.3

Postprzez Mascot piątek, 24 listopada 2023, 09:59

We wtorek auto odebrane po naprawie przecieku przez drzwi kierowcy. Pomimo kilkukrotnego zgłaszania się do serwisu, temat był olewany, więc poszła "informacja" do centrali. Udało się i naprawili. Ciekło pod głośnikiem i jeden zgrzew drzwi podobno był źle wykonany.

Dzisiaj zgłoszona kolejna usterka - wyciek, zapocenie ( mgła olejowa ), na pokrywie zaworów.

Usterka kasujących się danych z komputera dalej nie rozwiązana, a w serwisie wisi dalej zlecenie na stukający prawy rygiel mocowania kanapy.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Poprzednia strona

Powrót do Mój Kangoor 8-)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość