A jednak się kręci...

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Lucass piątek, 28 marca 2008, 17:27

zuwik napisał(a):Nie Lucass,

Nie - co?
Bo ja postawiłem co najmniej 3 tezy, z czego jedna zgodna z Twoją teorią.

zuwik napisał(a):Wiesz, inżynierowi samochodów i ciągników nie musisz wykładać teorii koła toczonego, zarówno sprężystego jak i sztywnego ;)

Ty chciałeś kiedyś uczyć policjanta wykładni prawa - mam być gorszy? ;)

Weź wytłumacz jak inżynier, m.in. technikowi napraw i eksploatacji pojazdów silnikowych czy szerokość opony ma czy nie, wpływ na opory toczenia i co (jak myślę) za tym idzie zużycie paliwa.
I dlaczego.
Ale niech to będzie zrozumiałe i dla mniej technicznych kierowników kangurka.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez a-kwiaty piątek, 28 marca 2008, 17:35

Ja jestem mniej techniczny :)
Wiesz, ze Ciebie nie chce przekonywac (patrz PW) - wg. mnie szkoda miejsca na licytacje.
Moja wersja: szersza opona jest ciezsza wiec auto wiecej pali (jakies 4 kropelki)"
narka :!:
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Lucass sobota, 29 marca 2008, 18:55

Lucass napisał(a):
zuwik napisał(a):Nie Lucass,

Nie - co?
Bo ja postawiłem co najmniej 3 tezy, z czego jedna zgodna z Twoją teorią.
[...]
Weź wytłumacz jak inżynier, m.in. technikowi napraw i eksploatacji pojazdów silnikowych czy szerokość opony ma czy nie, wpływ na opory toczenia i co (jak myślę) za tym idzie zużycie paliwa.
I dlaczego.
Ale niech to będzie zrozumiałe i dla mniej technicznych kierowników kangurka.

I dalej czekamy...Obrazek
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez zuwik niedziela, 30 marca 2008, 22:07

Lucass napisał(a):I dalej czekamy...Obrazek

Czekajcie. Obywatelu. Ja już mówiłem co mówiłem i nic innego nie powiem. A od wykładów są książki (kto by w końcu uwierzył jakiemuś dzieciakowi co to się nie zna na niczym).

Ave i howgh.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez a-kwiaty niedziela, 30 marca 2008, 22:17

Zuwik! ja mam nadzieje, ze kazdy Twoj post nie obiciaza Cie wizyta u psychoanalityka...
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez zuwik niedziela, 30 marca 2008, 22:22

Nie bardzo... A czemu?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Lucass poniedziałek, 31 marca 2008, 07:55

zuwik napisał(a):
Lucass napisał(a):I dalej czekamy...Obrazek
Czekajcie. Obywatelu. Ja już mówiłem co mówiłem i nic innego nie powiem.
Ave i howgh.
Sztukę udzielania odpowiedzi wymijających masz opanowaną do perfekcji.
Liczyłem na to, że będziesz chciał się podzielić posiadaną wiedzą i doświadczeniem, zgodnie zresztą z profilem działalności naszego forum.
Przeliczyłem się. Pewnie nie tylko ja...
BTW Książki są do czytania. Nie każdy ma do nich dostęp i umiejętność przyswojenia specjalistycznej wiedzy. I właśnie dlatego potrzebne są wykłady. A od wykładów są ludzie...
zuwik napisał(a):(kto by w końcu uwierzył jakiemuś dzieciakowi co to się nie zna na niczym).

No cóż - pogratulować samooceny.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez zuwik poniedziałek, 31 marca 2008, 11:04

Lucass napisał(a):Sztukę udzielania odpowiedzi wymijających masz opanowaną do perfekcji.
Liczyłem na to, że będziesz chciał się podzielić posiadaną wiedzą i doświadczeniem, zgodnie zresztą z profilem działalności naszego forum.
Przeliczyłem się. Pewnie nie tylko ja...

Ja się już swoją opinią podzieliłem. Ciekawe, że wtedy jakoś nie łaknąłeś pogłębiania swojej wiedzy, raczej zajmowałeś się przekonywaniem kolesiów kto jest głupi i twierdzi, że rowerzysta umacha się tyle co TIR. Naprawdę nie mam ochoty Ci nic tłumaczyć ani udowadniać, miej sobie swoje racje, a jak zechcesz je zmienić pytaj kogoś innego niż tego, po którym wcześniej się przejechałeś tam i z powrotem. Możecie sobie wypisywać że 195 na feldze 5,5 spowoduje, iż będziecie mieli problem z utrzymaniem się na swojej nitce na drodze szybkiego ruchu i wypadniecie z każdego zakrętu, bo opona się podwinie (czego oczywiście nie robi opona węższa o tej samej wysokości profilu w mm), oraz możecie mówić, że przejście z 165 na 195 spowoduje wzrost spalania o 2l/100km i spadek dynamiki o 20%.

Aż wreszcie przychodzi ktoś, kto wam mówi, że tak nie jest, że zamiast sapać na widok Kangurków na 195 i marzyć o większych zarobkach, aby udźwignąć to spalanie, możecie sobie na to pozwolić, co wynika z tego, że koło się toczy i że silnik korzystniej pracuje przy większym obciążeniu, że wzrost oporu może wynikać jedynie z kąta zbieżności, oraz że spalanie wzrośnie, ale ze względu na szybciej pokonywane zakręty. Na dodatek potwierdza to autopsją w przypadku nie 200-konnego BMW, a 70-konnego małego autka, które przesiadło się ze 155 na 195. Pukajcie się w głowę dalej, ale to ja miałem frajdę z jazdy na szerokich laciach i zatrzymywania się przy użyciu pełnych możliwości czterech tarczówek, a nie stadko szczekaczy. Dlatego niewiele mnie boli całe to szczekanie, bo wolę sobie sapać podczas jazdy, niż sapać na widok przyklasku na forum.

Nota bene które budowałem i każda mała zmiana była srogo wygwizdywana, podczas gdy totalna zmiania wizerunku i brak zawartości spotkały się z owacją na stojąco.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Wiz poniedziałek, 31 marca 2008, 20:08

zuwik napisał(a):Nota bene które budowałem i każda mała zmiana była srogo wygwizdywana, podczas gdy totalna zmiania wizerunku i brak zawartości spotkały się z owacją na stojąco.


Z calym szacunkiem i nie wtracajac sie w dyskusje ale forum "buduja" ludzie na nim piszacy
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez 79buli poniedziałek, 31 marca 2008, 20:31

Klotnia klotnia ale wciaz brak wykladow i porady co zalozyc by bylo dobrze :) a chyba nie o to chodzi na forum :) pozdrawiam
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości