Obicie drzwi na parkingu

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez ep08 poniedziałek, 15 lutego 2010, 16:28

lam3r napisał(a):zależy czy ładna była:-D


Niewazne byla glupia jak but, jak kazda baba.

nastula napisał(a):Jeśli sprawca się nie poczuwa do winy należy wezwać policję (super jak mamy świadków).


No pewnie, ze sie nie poczuwa, trzepnela i gra wariata.

nastula napisał(a):temat kierowano pod swoim adresem słów wulgarnych lub zniesławienia to inna kwestia


To nie bylo znieslawienie, tylko kulturalne wytlumaczenie pani co ten pan o niej mysli.

Lucass napisał(a):...tylko uszkodzenie mienia. Aby było wykroczeniem musi być umyślne...
...Umyślność w tym przypadku baaardzo trudno byłoby udowodnić.


No jest to uszkodzenie mienia i do tego umyslne, jak stal samochod blisko obok to otwierajac drzwi go uderzysz. Ale jak znam zycie to ona nawet goscia nie widziala.

Lucass napisał(a):Można jedynie ścigać ją na drodze postępowania cywilnego. Droga długa i ciernista.


No wlasnie jak? Zakladajac sprawe w sadzie???

Lucass napisał(a):Dodatkowo parkingi przy CH i innych takich zwykle mają status drogi niepublicznej, a więc przepisy PoRD nie muszą mieć zastosowania.


Ale OC obowiazuje rowniez poza droga publiczna.

adieeknz napisał(a):Wyceniłbym kolo 300 bo tyle kosztuje lakierowanie od elementu. jezeli nie to policja w ostateczności


Ale tu nie chodzi o kase tylko o to, ze ktos niszczy cos co nalezy do Ciebie. To tak jakby np. ktos wybil Ci szybe w domu.

Downunder napisał(a):pozwolę się nie zgodzić ;)
tu chodzi o sytuację a nie o kasę ( w przyszłości oczywiście ) ;)


No dokladnie.

Pozdrawiam
Peugeot Partner Tepee Outdoor 2016, 1.6 Blue HDi, 120KM

1.5 dCi Helios '07........od małego mój.........niestety... SPRZEDANY 11.03.2011 !!

Szczeniak 3, 2011, 1.5 dCi FAP - sprzedany 09.2012
Avatar użytkownika
ep08
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 367
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 00:40
Lokalizacja: Opolskie / D / generalnie po Europie sie szwendam.

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez mullann poniedziałek, 15 lutego 2010, 17:25

Lucass napisał(a):Dodatkowo parkingi przy CH i innych takich zwykle mają status drogi niepublicznej, a więc przepisy PoRD nie muszą mieć zastosowania...


Przepisy już się zmieniły albo mają się zmienić - wszystkie takie miejsca czyli np. parkingi będą albo są już zaliczane do dróg publicznych.
Generalnie chodziło o zajmowanie KOPERTY prze osoby które nie mają do tego prawa, a przy centrum handlowym policja nic nie mogła zrobić.
Oglądałem w TVN Turbo - 2 tygodnie temu....
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez michalxtreme poniedziałek, 15 lutego 2010, 17:49

Lucass napisał(a):Uzupełnię. Z tego co jeszcze pamiętam, w przypadku takiego uszkodzenia drzwi, wchodzi w grę tylko uszkodzenie mienia. Aby było wykroczeniem musi być umyślne. Umyślność w tym przypadku baaardzo trudno byłoby udowodnić. Co za tym idzie mamy brak znamion wykroczenia więc kobiety ukarać nie można. Można jedynie ścigać ją na drodze postępowania cywilnego. Droga długa i ciernista.
Dodatkowo parkingi przy CH i innych takich zwykle mają status drogi niepublicznej, a więc przepisy PoRD nie muszą mieć zastosowania.
Policja co najwyżej przyjedzie, spisze dane i poinformuje o możliwości ścigania we własnym zakresie.

Nie wiem czy w przypadku takiego zdarzenia OC sprawcy pokryje koszty. Możliwe, ale trzeba byłoby przestudiować dokładnie warunki ubezpieczenia.
No i sprawca musi się poczuwać do winy...

No niestety OC tego nie obejmuje.Jest to tylko szkoda parkingowa-zniszczenie mienia.Drogi wewnętrze pomimo że obowiązują na nich przepisy PoRD dotyczące samego ruchu pojazdów to nic nie mają do szkód powstałych po zaparkowaniu pojazdu.A co do uznania np.Kolizji na parkingu marketu to też jest złożona sprawa.Żeby można było mówić o kolizji oba pojazdy muszą byc w ruchu i co najmniej w jednym musi być pasażer lub zagrożona może być osoba bezpośrednio w pobliżu kolizji.W przypadku obicia drzwi przez inna osobę innym pojazdem gdy oba są zaparkowane swoich praw można dochodzić jedynie na drodze cywilnej w sądzie.Ani policja ani inni swięci tu nic nie pomogą.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez michalxtreme poniedziałek, 15 lutego 2010, 17:51

mullann napisał(a):
Lucass napisał(a):Dodatkowo parkingi przy CH i innych takich zwykle mają status drogi niepublicznej, a więc przepisy PoRD nie muszą mieć zastosowania...


Przepisy już się zmieniły albo mają się zmienić - wszystkie takie miejsca czyli np. parkingi będą albo są już zaliczane do dróg publicznych.
Generalnie chodziło o zajmowanie KOPERTY prze osoby które nie mają do tego prawa, a przy centrum handlowym policja nic nie mogła zrobić.
Oglądałem w TVN Turbo - 2 tygodnie temu....

Sory za stwierdzenie ale telewizja czasem kłamie.Uwierzcie z tym akurat to pewne że nic takiego nie wejdzie ponieważ parkingi są własnością marketów a własności prywatnych PoRD nigdy nie obejmie.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez mullann poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:01

To że TV kłamie to My wiemy... :lol:
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez Lucass poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:49

ep08 napisał(a):Niewazne byla glupia jak but, jak kazda baba.
:?
Znam kilka naprawdę niegłupich kobiet i kilku facetów, których o posiadanie więcej niż 3-ch komórek mózgowych nigdy nie podejrzewałem. Myślę że takie uogólnianie jest co najmniej prymitywne.

ep08 napisał(a):No jest to uszkodzenie mienia i do tego umyslne, jak stal samochod blisko obok to otwierajac drzwi go uderzysz. Ale jak znam zycie to ona nawet goscia nie widziala.
Opisałeś dokładnie jedno ze znamion winy nieumyślnej - "nie widziała".
Żeby wina była umyślna musiałaby widzieć go i chcieć go uszkodzić lub co najmniej się na to godzić. Nawet "głupiej baby" bym o to nie podejrzewał. No chyba, że to był były mąż.

ep08 napisał(a):No wlasnie jak? Zakladajac sprawe w sadzie???

Dokładnie. Policjanci jedynie mogą potwierdzić stan faktyczny jaki zastali, dane uczestników, uszkodzenia itp. Świadków szukałbym na na miejscu. Bez naocznych świadków zdarzenia nawet bym nie startował.
michalxtreme napisał(a):Jest to tylko szkoda parkingowa-zniszczenie mienia.Drogi wewnętrze pomimo że obowiązują na nich przepisy PoRD dotyczące samego ruchu pojazdów to nic nie mają do szkód powstałych po zaparkowaniu pojazdu.A co do uznania np.Kolizji na parkingu marketu to też jest złożona sprawa.Żeby można było mówić o kolizji oba pojazdy muszą byc w ruchu i co najmniej w jednym musi być pasażer lub zagrożona może być osoba bezpośrednio w pobliżu kolizji.W przypadku obicia drzwi przez inna osobę innym pojazdem gdy oba są zaparkowane swoich praw można dochodzić jedynie na drodze cywilnej w sądzie.Ani policja ani inni swięci tu nic nie pomogą.
Nie chciało mi się aż tak zagłębiać w tłumaczenie ale potwierdzam. Chodzi o to że musi zaistnieć realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (dotyczące osób) aby można było zastosować art 86 KW, który łapie również czyny popełnione poza drogami publicznymi.
Takie fajne prawo mamy... :evil:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez ep08 wtorek, 16 lutego 2010, 18:13

Czyli tak zbierajac wszystko razem, generalnie wychodzi, ze nie mozna nic z tym zrobic w tym pieknym, chorym kraju.
Peugeot Partner Tepee Outdoor 2016, 1.6 Blue HDi, 120KM

1.5 dCi Helios '07........od małego mój.........niestety... SPRZEDANY 11.03.2011 !!

Szczeniak 3, 2011, 1.5 dCi FAP - sprzedany 09.2012
Avatar użytkownika
ep08
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 367
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 00:40
Lokalizacja: Opolskie / D / generalnie po Europie sie szwendam.

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez Lucass wtorek, 16 lutego 2010, 18:17

Nie no, można :lol:
Ale opłacalność tych działań jest nikła. :evil:
Tzn w tym konkretnym przypadku.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Obicie drzwi na parkingu

Postprzez Downunder wtorek, 16 lutego 2010, 18:41

ep08 napisał(a):Czyli tak zbierajac wszystko razem, generalnie wychodzi, ze nie mozna nic z tym zrobic w tym pieknym, chorym kraju.


oczywiście , że można :evil:
właśnie w tym kraju można wszystko uwierz mi :) kwestia tego czy możesz cokolwiek udowodnić :idea: udowodnić prawnie oczywiście

wystarczą dowody o których pisałem wcześniej
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości