Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez Haku wtorek, 22 listopada 2011, 12:59

Kolega poszedł właśnie złożyć oficjalne zawiadomienie, bo okazało się że podczas 4 wizyt na komisariacie tego nie zrobił. Zobaczymy co będzie dalej.
Obrazek
1,5 dCi, Alize, Gwiezdny pył, '03, CB-Radio
Telefony GSM - Serwis < - - > Code Radio < - - > Navi
Avatar użytkownika
Haku
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 495
Dołączył(a): piątek, 1 grudnia 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez michalxtreme wtorek, 22 listopada 2011, 13:01

Myślę, że będzie ok. Nie wiem czy odzyska dokumenty :cry: ale na pewno odnajdzie sprawczynie całego zamieszania. Kwestia co ta pudernica z nimi zrobiła. :(
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez hulltaj wtorek, 22 listopada 2011, 13:44

Witam!Jeśli w przeciągu kilku dni nie odzyska się dokumentów(o kasie nie wspomnę)zalecam zastrzeżenie dowodu osobistego w najbliższym banku.Koszt,jak pamiętam,to 16 złotych.Dostaje się papier a info idzie do wszystkich banków.Znam to z autopsji.
Pozdrawiam!
1,5dci-z salonu wyjechał w styczniu 2005.
hulltaj
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 18 stycznia 2010, 14:06
Lokalizacja: Wałbrzych Zdolny Śląsk

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez lam3r wtorek, 22 listopada 2011, 14:22

Polski Policjant to mentalnie taki sam urzędnik jak Pani w okienku Urzędy Skarbowego i nic poza tym. Oni chodzą do pracy, a ich praca polega na czekaniu, aż będą mogli pójść do domu... ewentualnie coś załatwią dla znajomego.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez xbastardx wtorek, 22 listopada 2011, 20:02

Ależ masz w 100%-ach rację :)
michalxtreme napisał(a): xbastardx napisał(a):.... Potrzebne jest oficjalne zgłoszenie przestępstwa bądź nawet prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa....



Jasne. Co to oznacza "prawdopodobieństwa"? Zrób tak a jeśli okaże się, że do żadnego przestępstwa nie doszło to popełniasz przestępstwo z art. 238 KK polegające na zawiadomieniu o niepopełnionym przestępstwie organ powołany do ścigania.


Odnoszę się w tym wypadku do zaistniałej sytuacji, którą zarejestrował monitoring. Dla nas sprawa jest oczywista, ale czy wierzysz w to, że ktoś wystarczająco cwany, nie jest w stanie się wyłgać? Napisałem "prawdopodobieństwo", bo to nie USA. W Polsce niestety muszą udowodnić winę, a nie na odwrót.
Oczywiście mogę też zrobić tak, jak zakładasz i zgłosić "prawdopodobieństwo" popełnienia przestępstwa w postaci donosu, że np. Stefan wozi autem ponton, wiec zapewne jest kłusownikiem, - ale to przecież niedorzeczność.

michalxtreme napisał(a): xbastardx napisał(a):....Jeżeli policmajstry zachowują się tak, jak się zachowali, automatycznie zmieniamy ton dyskusji. Prosimy o rozmowę z przełożonym i numer odznaki, nazwisko policjanta, który nie zachował się tak, jak powinien....



Trochę się pozmieniało od komuny. Policjant ma obowiązek podać stopień, imię i nazwisko. I nic poza tym. A komendant jednostki organizacyjnej Policji w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w wyznaczone dni i w wyznaczonych godzinach i nie jest to jego wymysł tylko ministra MSWiA.


Nie powiedziałbym, że tak się mocno pozmieniało. W moim mniemaniu dalej mamy komunę, ale ten temat pomińmy. Przez trzydzieści lat mieszkałem w Szczytnie, gdzie na każdym kroku pełno Policji i mam sporo na ich temat do powiedzenia.
Skargę możesz złożyć w różnorakiej formie, co testowałem osobiście. Uganianie się za komendantem i w ogóle latanie po komisariatach to słaba opcja. W momencie, gdy nie ma komendanta jego obowiązki przejmuje zastępca, nawet w kwestii skarg. Skargę możesz złożyć na piśmie. Poszkodowany w takim wypadku miałby potwierdzenie, że faktycznie był na komisariacie w celu złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa w postaci przywłaszczenia mienia. Zdaję sobie sprawę, że efekt może być odwrotny do zamierzonego. gdyż w momencie złożenia skargi liczysz na zmobilizowanie funkcjonariuszy, a oni jak olali sprawę, tak potem oleją jeszcze bardziej. Nie mniej jednak w razie, gdy przestępca zechce wykorzystać dokumenty działając na szkodę właściciela, ten ma w moim mniemaniu, większe szanse na wybrnięcie z tego. Wiadomo na konto właściciela można zaciągnąć kredyty, ale ilu jest takich rozgarniętych inaczej, którzy w portfelach noszą karty bankowe i zapisane na karteczce hasła?

michalxtreme napisał(a): xbastardx napisał(a): ...Zawsze należy w takim wypadku mówić, że napisze się oficjalna skargę i im wyżej tym lepiej....



No co Ty chłopie??!! :lol: Każdego dnia takich straszących są dziesiątki. To powoduje tylko uśmiechy na twarzach. :D I pamiętaj, że im wyżesz z tym wliziesz z tym większym hukiem spadniesz wedle staropolskiego przysłowia. :lol:


Lepiej walczyć o swoje, by nie obudzić się czasem kiedyś z ręka w nocniku. Od straszenia można przejść do czynu i wydaje mi się to lepsze niż udać się do domu i czekać na zlitowanie. Jakie znaczenie mają te ich uśmieszki? Myślę, że podobnie jak ja, większość ma to głęboko wiadomo gdzie. Bronią siebie nawzajem, więc konsekwencje skargi będą znikome, ale skoro są patałachami, my nie ułatwiajmy im życia.

michalxtreme napisał(a): xbastardx napisał(a):... gdyż zaniechanie czynności i obowiązków wiąże się zazwyczaj z postępowaniem dyscyplinarnym....



Raczej sprawą karną za niedopełnienie obowiązków tj. o czyn z art. 231 KK.


Dla prostego niewykształconego człowieka, nie znającego KK, to jedno i to samo.

To wszystko co mam do powiedzenia, bo w gruncie rzeczy "nie mam o tym bladego pojęcia".
Kangoo 1,2 8V b+g, 2000 rok
Avatar użytkownika
xbastardx
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 11:06
Lokalizacja: Biskupiec/Szczytno/Reszel/Olsztyn

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez Haku wtorek, 22 listopada 2011, 21:12

Numer "odczytany", sprawa ma już swój nr na policji, właścicielka auta może nawet będzie dzisiaj miała odwiedziny patrolu.
Najbliżej odczytania był Slay :)
Obrazek
1,5 dCi, Alize, Gwiezdny pył, '03, CB-Radio
Telefony GSM - Serwis < - - > Code Radio < - - > Navi
Avatar użytkownika
Haku
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 495
Dołączył(a): piątek, 1 grudnia 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez RobertMaroszek wtorek, 22 listopada 2011, 22:47

Tak z ciekawości, czy osobie, która zabrała portfel w tym chorym kraju coś grozi czy skończy się upomnieniem?
Pozdrawiam
Robert
Podróże małe i duże
Avatar użytkownika
RobertMaroszek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2011, 10:59
Lokalizacja: Kaniów

Re: Co to za samochód.... a może ktoś rozszyfruje nr rej.

Postprzez Lucass środa, 23 listopada 2011, 08:48

To zależy. W praktyce może być trudno jeśli trafią na sztukę kutą na 4 nogi.
Właściwie to zależy czy lepiej kuty będzie policjant, czy sztuka. ;)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości