Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez Kangur wtorek, 17 stycznia 2012, 09:45

Właśnie zadaje sobie pytanie.Czy warto korzystać z ASO jak najdłużej i przejść jak najszybciejna usługi mechaników prywatnych.
Avatar użytkownika
Kangur
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 15 grudnia 2011, 09:54

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez jarod37 wtorek, 17 stycznia 2012, 10:14

To musisz odpowiedzieć sobie na pyt. czy dobry mechanik i kiedy będziesz chciał sprzedać zwierzaka.Obecnie korzystam z usług dobrych mechaników prywatnych czyli jak bolączka to na warsztat w mojej firmie a o sprzedaży nie myślę :D
BYŁ :( Helios II 2008 Gwiezdny Pył POSZEDŁ DO LUDZI :(
jest Xsara Picasso
Avatar użytkownika
jarod37
II Vice Kangoomistrz 2010
II Vice Kangoomistrz 2010
 
Posty: 418
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2009, 10:13
Lokalizacja: zazwyczaj Gorzów Wlkp

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez MaciekR4 wtorek, 17 stycznia 2012, 15:26

ja w ASO nigdy auta nie serwisowałem...posłuchałem ile to znajomych kosztuje czasu, pieniędzy i nerwów...

co prawda nigdy też nowego z salonu auta nie miałem i raczej mieć nie będę...ale wydaje mi się, że jak znajdziesz dobrego mechanika to będziesz zadowolony...z jakości napraw, czasu napraw, no i cen (nie tylko części, ale i robocizny)...

wybór należy do Ciebie...ja od jakichś 3 lat auta reperuję sam u siebie na podwórku + robię kompletną obsługę (z rozrządem włącznie - to nic strasznego) i jeżdżą, przeglądy przechodzą bez żadnego problemu czy "wkładki" w DR :)
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez xbastardx wtorek, 17 stycznia 2012, 16:59

Kangur napisał(a):Właśnie zadaje sobie pytanie

Tylko Ty jesteś w stanie sobie na nie odpowiedzieć. Nikt nie wie do czego będzie służyło auto, jak długo ma służyć, jakie będą przebiegi miesięczne itp. itd. Aso jest koszmarnie drogie. O ile to możliwe zawsze usiłują naciągnąć klienta. Poziom obsługi i jakość napraw są żenujące.
Kangoo 1,2 8V b+g, 2000 rok
Avatar użytkownika
xbastardx
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 11:06
Lokalizacja: Biskupiec/Szczytno/Reszel/Olsztyn

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez Kangur niedziela, 22 stycznia 2012, 22:53

W ASO mają o tyle lepszą sytuacje, że przy usterkach mają rozpiskę po kolei, którą czynność wykonać i zajmują się tylko jedną marką. Poza tym dobrzy fachowcy to siedzą w prywatnych serwisach :|
Avatar użytkownika
Kangur
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 15 grudnia 2011, 09:54

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez Lucass poniedziałek, 23 stycznia 2012, 09:43

Poza tym w ASO nie ma opcji "naprawa" tylko "wymiana całego podzespołu". A jak nie pomoże to następnego... i następnego... i następnego... do skutku. A klient płaci :lol:
Więc korzystanie z ASO jak najbardziej się opłaca. ASO. :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez Kangur piątek, 17 lutego 2012, 09:09

Zgadza się, kiedyś mnie naciągnęli na zwykłych wycieraczkach. Zamiast piór wymienili mi kpl :twisted:, chyba potrzebowali dla kogoś na lewiznę ;)
Avatar użytkownika
Kangur
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 15 grudnia 2011, 09:54

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez lam3r sobota, 18 lutego 2012, 12:42

Tak jak napisał Lucass, ASO nie naprawia podzespołów, tylko je wymienia. Dlatego jest to droga "zabawa". IMHO, jeżdżenie do ASO z autami zakupionymi poza salonem, mija się z celem. Z drugiej strony, znalezienie uczciwego mechanika, to jak szukanie igły w stogu siana. Znalezienie uczciwego blacharza i lakiernika jest kompletnie niemożliwe;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy korzystanie z ASO się opłaca?

Postprzez Kangur piątek, 13 kwietnia 2012, 10:56

Branża samochodowa daje zarobić od handlarzy po mechaników. Najbardziej poszkodowani to lekko "upośledzeni" technicznie klienci, w tym kochane kobitki, które rozwalą auto, gdy mąż w delegacji i potrzeba naprawy na już, bo mąż wraca. :lol: Wtedy kasuje się nie wiadomo za co.
Avatar użytkownika
Kangur
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 15 grudnia 2011, 09:54


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości