NOWY REGULAMIN FORUM

Nowy Użytkowniku, przeczytaj go zanim coś napiszesz

NOWY REGULAMIN FORUM

Postprzez Lucass wtorek, 27 maja 2008, 14:03

Regulamin Forum Internetowego
Klubu Kangoo Polska


I. Postanowienia ogólne

§1
Użytkownicy forum są zobowiązani do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Nieznajomość Regulaminu nie usprawiedliwia jego łamania i nie zwalnia z odpowiedzialności.

§2
Klub Kangoo Polska, zwany dalej Klubem, jest nieformalnym stowarzyszeniem non profit, zrzeszającym miłośników motoryzacji, a w szczególności właścicieli, użytkowników i miłośników samochodu Renault Kangoo wszelkich odmian.

§3
Warunkiem uczestnictwa w forum dyskusyjnym jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją warunków niniejszego regulaminu. Poprzez rejestrację użytkownik otrzymuje status „Użytkownika” i dostęp do większości funkcji forum internetowego.

§4
Po oklejeniu samochodu klubową naklejką, użytkownik otrzymuje status „Klubowicza” i dostęp do wszystkich funkcji forum internetowego.

§4a
Własnoręcznie wykonane naklejki i inne oznaczenia klubowe nie uprawniają do nadania statusu "Klubowicza"

II. Forum dyskusyjne

§5
Platformą dyskusyjną jest forum internetowe Klubu Kangoo Polska.

§6
Celem działania forum jest umożliwienie kontaktu pomiędzy użytkownikami, a w szczególności wymiany szeroko pojętych informacji, poglądów i doświadczeń oraz ułatwienie wzajemnej pomocy w rozwiązywaniu problemów.

§7
W dyskusjach mogą uczestniczyć tylko zarejestrowani użytkownicy. Wyjątkiem od tej reguły są działy ogłoszeniowe, w których każdy internauta otrzymuje status „Gościa” i może pisać bez wcześniejszego zarejestrowania się. „Gość” może ponadto jedynie obserwować ograniczoną zawartość forum.

§8
Jedna osoba ma prawo do jednego aktywnego konta na forum. Odstępstwa od tej reguły mogą być zastosowane jedynie za zgodą administratora.

§9
Użytkownikowi przydzielana jest odpowiednia ranga zależna od ilości napisanych postów. Odstępstwa od tej reguły mogą być zastosowane jedynie za zgodą administratora. Posty napisane w dziale "Jestem tu nowy" nie powodują zwiększenia stanu licznika postów.

§10
Jeżeli po zarejestrowaniu konta, przez okres 12-tu miesięcy liczba postów na koncie użytkownika będzie równa 0 lub przy zerowej liczbie postów od ostatniego logowania upłynie 6 miesięcy, konto może zostać skasowane. Zasada ta dotyczy wszystkich kont użytkowników, również zarejestrowanych przed wejściem w życie niniejszego regulaminu.

§11
Treść każdego postu na forum wyraża poglądy i opinie jego autora i tylko on ponosi za nią odpowiedzialność.

§12
Treści publikowane na forum nie mogą być sprzeczne z polskim prawem.

§13
Zabrania się publikowania na forum treści i materiałów wulgarnych, pornograficznych, obrażających czyjeś uczucia religijne, nawołujących do nienawiści z powodów przynależności rasowej, religijnej, narodowościowej lub uznawanych powszechnie za obraźliwe, w tym również w obcych językach oraz zamieszczania linków do takich treści.

§14
Zabrania się publikowania treści reklamowych i komercyjnych w sposób oczywisty nakłaniających do kupienia czegoś, skorzystania z określonych usług bądź usługodawców oraz zamieszczania linków do takich treści, poza przypadkami opisanymi w §15.

§15
Dozwolona jest reklama własnych przedsięwzięć użytkowników forum umieszczona w podpisie i/lub własnym profilu w postaci linków do stron www oraz poprzez umieszczenie ogłoszenia w dziale „sprzedam”, pod warunkiem zgodności z pozostałymi postanowieniami Regulaminu.
Dozwolona jest reklama podmiotów branży motoryzacyjnej nie będących członkami Klubu w postaci ogłoszenia w dziale „sprzedam” określającego profil działania firmy i dane kontaktowe, pod warunkiem zgodności z pozostałymi postanowieniami Regulaminu.

§16
W szczególnych przypadkach dozwolona jest reklama innej formy i treści niż wymienione w §14 i §15.
O możliwości i warunkach zamieszczenia takiej reklamy decyduje administrator po konsultacji z moderatorami.

§17
Treści leżące w sprzeczności z postanowieniami niniejszego Regulaminu będą moderowane lub usuwane.

III. Pisanie postów

§18
Użytkownik ma uprawnienia wynikające ze skryptów forum.

§19
Użytkowników forum obowiązuje szeroko pojęta Netykieta. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem forum najpierw się przywitaj, zakładając wątek w dziale "Jestem tu nowy".
Ponadto:
1. Nie zadawaj pytania, na które już kiedyś została udzielona odpowiedź, a zanim je zadasz sprawdź czy jej nie ma, użyj wyszukiwarki, przejrzyj co najmniej dwie pierwsze strony tematów z danego działu forum, jeżeli masz do niej uprawnienia - użyj linkowni.
2. Pisz na temat, rzeczowo i konkretnie tak, ażeby każdy Cię zrozumiał.
3. Wątkom nadawaj tytuły, które krótko i treściwie będą odzwierciedlać zawartość tak, aby osoba szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć.
4. Jeżeli masz problem z ortografią, interpunkcją lub twoja klawiatura nie obsługuje polskich znaków - nie pisz lub używaj programów korektorskich. Oszczędzisz sobie wysiłku, innym trudu przy odczytywaniu, a moderatorom fatygi przy usuwaniu. Nie chodzi oczywiście o pojedyncze literówki ale o pisanie z czystym lekceważeniem zasad pisowni.
5. Nie KRZYCZ dużymi literami chyba, że ma to znaczenie dla sensu Twojej wypowiedzi.
6. Nie używaj jĘzYkA bloguff.
7. Nie spamuj, nie nabijaj licznika postami nie zawierającymi treści.
7a. Nie odpowiadaj na posty z przed roku, dwóch, trzech lub więcej. Jeśli autor do tej pory nie otrzymał odpowiedzi, na pewno jej już nie oczekuje.
8. Zanim wyślesz posta - użyj opcji „podgląd”. Jeśli mimo to popełniłeś błąd lub chcesz coś dopisać, użyj opcji „edytuj”, nie dubluj postów, a jeśli zdublowałeś i nie masz uprawnień do samodzielnego usunięcia, sam zgłoś go do moderacji.
9. Edytując swoje posty nie naruszaj logicznego ciągu dyskusji.
10. Pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich.
11. Nie podejmuj żadnych działań mających na celu antagonizowanie innych użytkowników.
12. Swoimi wypowiedziami nie prowokuj innych użytkowników, traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
13. Wielkość zdjęć w załącznikach do postów umieszczanych na serwerze klubkangoo.pl nie może byś większa niż 640x480 pikseli. Jeżeli chcesz umieścić większe zdjęcie, zrób to poprzez serwer hostingowy (np fotosik.pl lub imageshack.us itp) i wklej odnośnik lub miniaturę.*

Jeśli nie będziesz stosować się do powyższych zasad, z kangoorangi możesz awansować na kandydata na trolla sieciowego, a następnie na pełnoprawnego trolla. Moderatorzy i administratorzy mogą wobec Ciebie również zastosować środki wymienione w §21-23.


IV. Administracja forum

§20
Nad prawidłowością działania forum pieczę sprawują administratorzy i moderatorzy.

§21
Każdy użytkownik ma prawo zgłosić zauważone złamanie Regulaminu lub inną nieprawidłowość w działaniu forum, moderatorowi lub administratorowi. Zgłoszenie może być dokonane za pomocą raportu lub w inny dostępny sposób.

§22
Moderatorzy w ramach swoich uprawnień dbają o porządek na forum, kontrolują treści publikowane przez użytkowników pod kątem zgodności z postanowieniami niniejszego regulaminu, posiadają w związku z tym prawo do, przenoszenia, moderowania, usuwania postów, łączenia, dzielenia, przenoszenia, zamykania i usuwania tematów.

§23
W związku ze złamaniem Regulaminu moderatorzy mają prawo udzielać użytkownikowi ostrzeżeń, a za rażące lub uporczywe naruszanie regulaminu użytkownik może zostać czasowo lub na stałe zbanowany.

§24
Administrator posiada wszelkie uprawnienia moderatorów, dodatkowo ma prawo modyfikować strukturę całego forum, wykorzystując wszelkie uprawnienia wynikające ze skryptów forum, w szczególności tworzyć nowe fora tematyczne, zmieniać wygląd forum, oraz rozszerzać jego funkcjonalność.
.
§25
Regulamin zaczyna obowiązywać z chwilą jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany regulaminu wchodzą w życie natychmiast po opublikowaniu.

§26
Do zmian w Regulaminie uprawniony jest jedynie administrator po wcześniejszej konsultacji z moderatorami

§27
W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem prawo decydowania posiada administrator.


* - zmiany, aktualizacje i uzupełnienia regulaminu
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Powrót do Regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość