Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Tu możesz poddać ocenie klubowiczów ogłoszenia z portali motoryzacyjnych

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez Mascot poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 09:44

Wtyczka by powinna ... Inaczej może być zamulony, lub przejdzie w tryb awaryjny. Poszukaj wtyczki jak będziesz oglądać, może gdzieś zwisa i powiewa :lol: :lol:

Jeśli chodzi o blacharkę poszukaj na nadwoziu czy nie ma jakiś pęknięć szpachli. Wejdź pod tył i zobacz jak ma się rdza na podłodze i podciągach. Sprawdź czy fartuch z blachy i podłużnice są całe, nie pogięte. Z przodu podłużnic nie zobaczysz - są mocno zabudowane.

Wewnątrz, spójrz na podłogę pod nogami kierowcy i pasażera. Wykładzina będzie raczej plastikowa, i śrubokrętem / łyżką etc. powinieneś ją podważyć. Pod nią będzie pewnie armagedon = ruda.

Z przodu ... zobacz okolice mocowania grilla, okulara ( tam gdzie montowana jest chłodnica ) czy nie ma jakiś śladów po ingerencji blacharza. Sztukowanie grilla może wynikać z tego, że ktoś puknął o mur czy inne auto i zwyczajnie powymieniali plastiki.

Co do silnika - pierwsze czego nie rób to o nie odpalaj i nie dawaj gazu do dechy ( uwielbiam to, gdy jadę z kimś auto oglądać. But w podłogę nie wiadomo po co :mrgreen: ). Sprawdź poziom płynu do spryskiwaczy, czy nie ma tam oleju, lub białego nalotu. Wyjmij bagnet, sprawdź olej, czy jest i ile go jest.
Z racji tego, że nie ma osłony silnika, zajrzyj w okolice turbo - jest między silnikiem a ścianą grodziową. Ciężko dojrzeć tam szczegóły ale olej itp.powinno być widać.
Jeśli ma IC, zobacz czy nie gromadzi oleju. Intercooler umiejscowiony jest na dole zderzaka, przed chłodnicą.

Podczas odpalania zobacz czy nie kręci za długo, czy odpala za pierwszym razem, i czy przypadkiem wcześniej nie był odpalany ( nie może być ciepły ). Sprawdź sobie czy przewody paliwowe nie są zapowietrzone w dużym stopniu. Ważne są te idące do filtra ropy, oraz te na pompie wtryskowej.

Gdy będziesz jeździć sprawdź sobie sprzęgło, a gdy silnik się nagrzeje - daj buta, zobacz jak się zbiera ( realna moc w okolicach od 1800 obr./min do ok 4300 obr./min. ) Popatrz w lusterka czy nie zostawiasz dymu ( biały - olej, czarny / siwy - wtryski ).

Na stacji diagnostycznej, jeśli się udasz - wiadomo, zawieszenie, podłoga itp. Na szarpakach nie wyjdzie ci usterka łącznika stabilizatora - trzeba je sprawdzać ręcznie.

Ten egzemplarz ma standardową ładowność. Na szarpakach wyjdzie jaką sprawność mają amortyzatory, ale nie zaszkodzi, zajrzeć czy nie ciekną. Niech diagnosta spojrzy na stan tulei na belce, czy drążki skrętne nie osiadły na nich.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez L1U9K8A7S poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 10:34

Ooo ile mądrości.. Całą tą mądrość wykorzystam przy zakupie..
Jednak nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz dotycząca Twojej wypowiedzi.
Mascot napisał(a):.. pierwsze czego nie rób to o nie odpalaj i nie dawaj gazu do dechy ( uwielbiam to, gdy jadę z kimś auto oglądać. But w podłogę nie wiadomo po co ..


Dużo ludzi tak robi.. Ale teraz pytanie. Zachodzę i odpalam, silnik zimny, gazuję, a tu z rury jak z czeluści piekielnej wydobywa się czarny dym który osiada wszędzie wokoło. I wielu tłumaczy tak ma być. Diesel musi dymić..
I uwierz mi zrobiłem tak 3 razy przy szukaniu Doblo kiedyś i każde to auto zostawiło czarne plamy sadzy na trawie lub na asfalcie w zależności gdzie była przygazówka.

Więc mam rozumieć że diesel dymi i to normalne? Moje kangoo poprzednie nigdy nie dymiło. Czy ciepłe czy zimne.. Delikatny wydech przy ostrej przygazówce, ale to co ja widzę w autach to masakra.

Mam nadzieję, że wyjaśnisz mi to, bo może ja jestem w błędzie.
Było: Renault KANGOO 1.9 D 1998 rok
Jest jeszcze: Opel Zafira 1.6 16V 1999 rok
Będzie niebawem: Renault Kangoo (prawdopodobnie) 1.5dCi 2003 rok
L1U9K8A7S
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 67
Dołączył(a): sobota, 26 października 2013, 22:46

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 11:54

Diesel nie dymi, ale jak wszyscy 'butują' na zimno, to potem może dymić :mrgreen:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez Mascot poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:16

Tak, tak ... Diesel dymi, tak mocno, jak niemiec za swoim samochodem, wylewa łzy ....

Guzik prawda, nie może dymić.
Owszem, jak zbutujesz benzyniaka, to zadymi na biało - parą, w końcu to bardziej mokre paliwo ;)

Diesel dymi, jak jest zawalony syfem, gnojem, upalany w mieście ...
Czarny dym, może sygnalizować, że coś jest nie tak np. z EGR -em ( EGR otwiera się na biegu jałowym, w starych dCi, kierował do ok 35%. tego, co silnik już z siebie wydał :) ), lub wtryski walą takie ilości ropy, że szok ...

Poza tym, zasada mówi, że turbo nie pałujemy na zimnym silniku ... To po co ynteligenci to robią na wolnych obrotach ...

Nie gazować, nic to nie da. Obciążasz jedynie bez sensu silnik. I tak się nie nagrzeje, bo nie jest obciążony :mrgreen:

Dużo gazu, możesz dać, jak silnik osiągnie jakąś temperaturę. Po 3, 4 kilometrach, jazdy po mieście w temperaturze +10 st, powinien mieć już 60 st ( czyli wskazówka podniesie się do 1/4 wysokości skali ). Dopiero jak jest temperatura ... but, oczy w lusterka i patrzymy czy coś z rury nie leci ;)

P.S
Teorie mądrych ...
Ostatnio jeździłem Octavią RS TDi 2.0. Z rozmowy z właścicielem, wiem, że po jeździe trasą z prędkościami godnymi auta, razem z ropą, trzeba lać olej. Jakie jest tłumaczenie serwisu ( auto z 2015 ) ... Ekologia, ten silnik tak ma :D No, więc ..... :lol: :lol:
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez L1U9K8A7S środa, 19 kwietnia 2017, 03:33

Byłem na szybko zobaczyć przejazdem to auto :D Nie odpalałem i w ogóle tylko tak zobaczyć bo mi się śpieszyło :)
Piszę co następuje.. Auto wygląda ładnie nie widać znacznych oznak korozji. Podłoga też w dobrym stanie, alee.. Jak zajrzałem po spód auta to pod silnikiem wszystko uwalone olejem.. :( tylko z czego tak cieknie.. miska czy już wszystko puszcza.. :(
Było: Renault KANGOO 1.9 D 1998 rok
Jest jeszcze: Opel Zafira 1.6 16V 1999 rok
Będzie niebawem: Renault Kangoo (prawdopodobnie) 1.5dCi 2003 rok
L1U9K8A7S
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 67
Dołączył(a): sobota, 26 października 2013, 22:46

Re: Kangoo 1.5 2003 rok - co sądzicie?

Postprzez Mascot piątek, 21 kwietnia 2017, 08:40

Jeśli olej jest wszędzie, to będzie ciężko stwierdzić. Najlepiej wziąć szmatę, wytrzeć i czekać, skąd pocieknie.
U mnie, raz, poluzował się filtr oleju ( serio ), wszystko było zarzygane olejem, bo chwilę tak jeździłem, zanim zauważyłem plamę pod autem.

Cieknąć może miska, spod pokrywy zaworów, z uszczelniaczy itp.

Lipa będzie, jeśli strzelił jakiś uszczelniacz na skrzyni i olej poszedł na sprzęgło ... To samo z rozrządem. Jeśli olej pójdzie na sprzęgło, lub rozrząd, elementy do wymiany.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Poprzednia strona

Powrót do Kanał diagnosty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości