Kangoorzątko 1.2 ale czy warto ?

Tu możesz poddać ocenie klubowiczów ogłoszenia z portali motoryzacyjnych

Kangoorzątko 1.2 ale czy warto ?

Postprzez malinshop piątek, 11 maja 2012, 12:13

Witam wszystkich . Jakoś od kilku miesięcy poszukuję autka z podobnego segmentu i tak przeglądając różne furki co jakiś czas z jakimś sentymentem wracam do Kangoorka . Czego oczekuję ? Mam obecnie chryslera voyagera, którym jeżdżę w trasę po odzież ok 1000km w dwie strony, a poszukuję czegoś czym będę jeżdził po mieście z wóźkiem na pace i czasem kosiarką itd. Ale też mam problem taki ,że mój chrysler nie lubi palić w zimie i w razie czego chciałbym takim kangurkiem bujnąć się w trasę (może max 2-5 razy w zimie). Mam też małego synka także oczekuję bezwzględnego odpalania auta w mrozy gdybym musiał podjechać do lekarza. Martwi mnie trochę mala moc tego auta 1.2 ale moze pomożecie mi i przekonacie ,że jadnak jakąś moc to on ma ? :)
mam u mnie w mieście salon Renault który prowadzi znajomy i mogę prześwietlić dokładnie aut , a właścicielem komisu jest mój kolega z podstawówki ale wiadomo jak to jest gdy chodzi o pieniądze, każdy zachwala jak może. Nie wiem czy wytarcie gałki biegów jest normalne przy tym przebiegu bo widac że trochę styrana z boku. w chryslerze np normą jest słabe pokrycie kierownicy i wszystkie są strasznie powycierane mimo małych przebiegów .
koledzy pomóżcie ....
http://otomoto.pl/renault-kangoo-1-2-16 ... 34990.html
malinshop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2011, 11:45

Re: Kangoorzątko 1.2 ale czy warto ?

Postprzez Marek_Bielsko sobota, 12 maja 2012, 14:01

malinshop napisał(a): Nie wiem czy wytarcie gałki biegów jest normalne przy tym przebiegu bo widac że trochę styrana z boku. w chryslerze np normą jest słabe pokrycie kierownicy i wszystkie są strasznie powycierane mimo małych przebiegów .
koledzy pomóżcie ....
http://otomoto.pl/renault-kangoo-1-2-16 ... 34990.html


Ja już przy 100 000 km miałem podobnie wytartą, ale z drugiej strony. Kwestia tego, jak poprzedni właściciel ją trzymał przy zmianie biegów.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kangoorzątko 1.2 ale czy warto ?

Postprzez Szumak sobota, 12 maja 2012, 14:58

Gałka może być wytarta... ale faktycznego przebiegu ciężko być pewnym.
Zobacz jak wygląda od spodu bo tam ciężko zamaskować faktyczny stan samochodu. Dobrze by było przejechać się nim przynajmniej tak do 120kmph - powinny wyjść braki w zawieszeniu: stan półosi, silentbloków, sprężyn i amortyzatorów - ma się prowadzić równo, trzymać kierunek jazdy i bez przenoszenia drgań na kierownicę.

Ja jeżdżę 1.2 od 2008, latam nim po całym kraju od Pomorza po opolskie, Śląsk i Małopolskę. Jeździłem te trasy już w każdych możliwych warunkach i kangur dawał sobie doskonale radę. Mocy to on faktycznie ma nie za wiele i trzeba uważać szczególnie podczas wyprzedzania, ale nie sposób niedocenić jego pozostałych zalet... a już bezcenne jest to, że w największe mrozy jeżdżę sobie jak gdyby nic pustymi ulicami :mrgreen:
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Kangoorzątko 1.2 ale czy warto ?

Postprzez Lucass niedziela, 13 maja 2012, 07:34

Wytarcie gałki to słaby wyznacznik przebiegu.
W samochodzie jeżdżonym głównie po mieście będzie wytarta tak, jak w jeżdżącym po trasach z 4 razy większym przebiegiem.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Kanał diagnosty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości