Beznadziejne światło wsteczne

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Beznadziejne światło wsteczne

Postprzez sw sobota, 5 listopada 2005, 23:08

Próba parkowania na tym świetle to makabra. Czasem pomagałem sobie halogenem, żeby doświetlić lewą stronę. Ale już mam rozwiązanie...
Otóż miałem używany halogen 14x7cm. Podpiąłem go pod zderzakiem na środku (jest tam taki metalowy rant - idealnie się nadaje). Przewód puściłem od akumulatora (w końcu żarówka 55W wymaga trochę przekroju kabla), a przekaźnik założyłem na przewodzie idącym do światła wstecznego (tuż przed wtyczką lampy zespolonej).
Efekt: halogen jest wycelowany ok. 30stopni w kierunku ziemi, więc 1) świeci na lewo i prawo po całej okolicy, 2) odbite od asfaltu światło doświetla także to co ponad autem. Doskonała widoczność w obu lusterkach i całkiem nieźle przez tylną szybę.

Czas 2 godziny
Materiały: halogen z uchwytem, przewód 2,5mm^2 ok. 7metrów, przewód 1mm^2 (do przekaźnika) ok. 0,5m, przekaźnik, konektory, szybkozłączka
Sprzęt: wiertarka, kombinerki i lutownica.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez czerja niedziela, 6 listopada 2005, 09:46

ja najczęściej parkuję tyłem w znajomych miejscach i robię to prawie na pamięć, o twoim pomyślę pomyślę jak kiedyś coś mnie zdziwi przy parkowaniu tyłem(jakiś huk lub rysowanie blahy!)
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez branio niedziela, 6 listopada 2005, 09:59

Sławku,ile razy zahaczyłeś.....
Światełkiem :?: :)
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kerry niedziela, 6 listopada 2005, 10:05

UUU! To jak ktoś za tobą jedzie lub stanie, a Ty wrzucisz wsteczny, to ten ktoś widzi słońce w nocy? :D
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez slawas3 niedziela, 6 listopada 2005, 11:35

Ostatecznie można wysiąść i zobaczyć gdzie chcemy zaparkować(tyłem) wydaje mi się , że to dość pewny sposób na zachowanie tak ładnego "kuperka" jaki ma zwierzak :wink:Kiedyś zaparkowałem na takim niziutkim słupeczku :cry: i od tamtej pory sprawdzam co jest z tyłu :twisted:
Pure Kangoo 98’ D7F 1,2 RT samczyk
Avatar użytkownika
slawas3
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 126
Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez sw niedziela, 6 listopada 2005, 16:03

branio napisał(a):Sławku,ile razy zahaczyłeś.....
Światełkiem :?: :)


Oczywiście nigdy. :) Po prostu teraz moge szybciej zaparkowac.
Wychodzic z auta to mi sie nie chce, po prostu mam lusterko na klapie i widze co za mną, ale w nocy niestety lusterko nie działa (pewnie jest zasilane energią słoneczną).

Kerry: Gdy ktos za mną stoi, to nie wlaczam wstecznego, a jesli juz bym wlaczyl to chyba tylko po to, aby go rozjechac. Niech wiec widzi od razu swiatelko na koncu tunelu... to znaczy Kangura.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez zuwik niedziela, 6 listopada 2005, 23:19

Jest też opcja wsadzić zwykłego halogena domowego 12V zamiast standardowej żarówki - działa :idea:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sw niedziela, 6 listopada 2005, 23:52

zuwik napisał(a):Jest też opcja wsadzić zwykłego halogena domowego 12V zamiast standardowej żarówki - działa :idea:


Tylko czy instalacja wytrzyma? Ja bym sobie podłączył żarówę bezpośrednio, ale jak zobaczyłem te wątłe kabelki, to zdecydowałem się na ciągnięcie przewodu od akumulatora.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez PanKot wtorek, 8 listopada 2005, 09:10

slawas3 napisał(a):Ostatecznie można wysiąść i zobaczyć gdzie chcemy zaparkować(tyłem) wydaje mi się , że to dość pewny sposób na zachowanie tak ładnego "kuperka" jaki ma zwierzak :wink:Kiedyś zaparkowałem na takim niziutkim słupeczku :cry: i od tamtej pory sprawdzam co jest z tyłu :twisted:

Można tak... a można i inaczej. Jak piszesz, że można wysiąść i sprawdzić to nasuwa mi się myśl, że można również zatrudnić na stałe pasażera - aby był tylko potrzebny w sytacjach parkowania do tyłu albo przywiązać go na stałe do zdeżaka i wyposażyć w krótkofalówkę aby dokladnie zdawał relację z tego co dzieje się z tyłu autka.
Mam złe wspomnienia z wysiadania aby zobaczyć co jest z tyłu.
U kolegi na działce, podczas deszczu, po zmroku wysiadłem aby zobaczyć czy zmieszczę się przy stercie rur na słupki ogrodzeniowe. Przechodziłem na piętach przez kałużę aby mi się w buty nie nalało i wpadłem. Jadna mała kauża była zalanym dołkiem pod słupek.
Uważam, że dołożenie światełka cofania jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Doposażyć się jeszcze w lusterko na klapie i będzie superancko.
Odnośnie widzenia do tyłu przy parkowaniu mam inny pomysł ale to w nowym temacie.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wiz wtorek, 8 listopada 2005, 21:36

PanKot napisał(a):Przechodziłem na piętach przez kałużę aby mi się w buty nie nalało i wpadłem. Jadna mała kauża była zalanym dołkiem pod słupek.


A pomyslales co by bylo jak bys w nia wpadl Torbaczem :?: :?:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron