Tylna belka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

belka cd

Postprzez young poniedziałek, 2 maja 2005, 21:55

cd urwanej belki.
Miałem trochę czasu i i udało mi się wbić do środka jeden wielowypust (ten od strony koła). Musiałem trochę odchylic urwany drążek od strony łącznika aby nie było kolizji. Bez dobrej chemii i młotka 5 kg nie dałoby rady. zastanawialem się co by było gdy zamiast w pobijak trafiłbym w karoserie 8O . Teraz chemia wgryza się w drugą część drążka (przy łączniku) a ja diaksem zrobiłem nacięcie w drążku aby wsunąć w nie pobijak i tylko czekam aż użyje precyzjnego 5 kg młotka. Zastanawiam się czy lewy uda mi się wybić uderzając od strony łącznika - aby się wysunął na zewnątrz. Czy komuś to się udało?
Avatar użytkownika
young
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 13 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Pruszków

Re: belka cd

Postprzez kocio środa, 4 maja 2005, 19:38

young napisał(a):cd urwanej belki.
Miałem trochę czasu i i udało mi się wbić do środka jeden wielowypust (ten od strony koła). Musiałem trochę odchylic urwany drążek od strony łącznika aby nie było kolizji. Bez dobrej chemii i młotka 5 kg nie dałoby rady. zastanawialem się co by było gdy zamiast w pobijak trafiłbym w karoserie 8O . Teraz chemia wgryza się w drugą część drążka (przy łączniku) a ja diaksem zrobiłem nacięcie w drążku aby wsunąć w nie pobijak i tylko czekam aż użyje precyzjnego 5 kg młotka. Zastanawiam się czy lewy uda mi się wybić uderzając od strony łącznika - aby się wysunął na zewnątrz. Czy komuś to się udało?


Jakiej chemii używasz ??, bo ja i płynem hamulcowym belka stoi pionowo i nic tak jak wlałem tak stoi płyn w zagłębieniu.

Pozdrawiam kocio
kanguś 1,4/99
Avatar użytkownika
kocio
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 61
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Kąty Wroclawskie

cd belka

Postprzez young piątek, 6 maja 2005, 21:51

kangurek stoi na tylnych łapkach :lol: jak należy może ze 2 cm wyżej jak na starych drążkach. Po wyjęciu urwanego prawego drążka, lewy wyjąłem bardziej subtelnie, bo bez użycia 5 kg młotka. napotkałem problemy - lewy był mocno zapieczony w łączniku. cały łącznik przesuwał się po dwóch pozostałych drążkach i nie mogłem go wysunąć od strony koła. (ta subtelna metoda to siłownik hydrauliczny użyty od dołu belki -rozporowo). Co do chemii to na tradycyjne metody przy mocno zapieczonym drążku nie ma co liczyć, przypuszczam że samym młotkiem i pbijakiem też bym sobie nie poradził. ten przyrząd do demontażu, opisany w instrukcji to raczej dla nowych. Trzeba użyć coś co faktycznie zjada korozje np Orapi, CRC, Kent, może loctaite, itp. Ale moja uwaga drążki mają napięcie wstępne, a to powoduje duże opory tarcia!!!. Uważajcie na tuleje gumowometalową jest delikatna i droga. Drążki kupiłem dzięki allegro. Samo włożenie dwóch drążków w porównaniu z demontażem to sama przyjemność. Używajcie koniecznie przyrządu z książki i klina drewnianego. Dziękuję wszystkim za informacje na łamach forum oraz za dział - torba kangura. Zrobiłem to w domu pomimo że nie jestem mechanikiem, nie mam kolegów z tej branży ani żadnego doświadczenia. Więc uważajcie na warsztaty które mówią że to jest trudne a więc drogie. Jednak nie polecam robienia tego zabiegu mało zdeterminowanym kangomaniakom.
Avatar użytkownika
young
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 13 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Pruszków

...a może

Postprzez punio niedziela, 8 maja 2005, 13:11

... a może by tak drążki do suchego lodu a gniazda palnikiem, w końcu rozszerzalność cieplna...
Kangoo 1,2 (D7F) RNA granatowa klapa z 98. 180 tysięcy KM. Pozdrawiam i szerokiej drogi!
Avatar użytkownika
punio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota, 11 grudnia 2004, 00:00
Lokalizacja: wszawa

Postprzez canis sobota, 6 sierpnia 2005, 09:49

dla uściślenia - mówicie cały czas o wymianie drążkół skrętnych amortyzujących - czyli tych dłuższych; mnie pękł stabilizator, czyli ten krótszy - czy da się go wyjąć bez rozbierania całości? (opis w torbie jest bardzo mało szczegółowy)
Avatar użytkownika
canis
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Stare Jabłonki

Postprzez zuwik niedziela, 9 lipca 2006, 12:27

I mnie dopadło :( jak zwykle, okolice 140kkm. O dziwo drążek nie pękł całkiem, a załamał się, więc Kangurek jakoś stoi. Przejrzałem allegro - 480. Szukam taniej, ma ktoś? Belka nie wchodzi w grę. Please help :!:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez canis niedziela, 9 lipca 2006, 12:38

mam używany prawy, bo jak mi poszedł lewy to prawy zmieniłem na nowy choć jeszcze jest cały
Avatar użytkownika
canis
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Stare Jabłonki

Postprzez branio niedziela, 9 lipca 2006, 12:51

Może jeszcze KiK-owi zostały :)
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez KiK niedziela, 9 lipca 2006, 20:27

został, został ... mi też wymieili obydwa :) temu mogłem kangoorka wyżej posatawić :D

Grzesiek, jak chcesz więcej info to się odewzij.

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik poniedziałek, 10 lipca 2006, 08:09

Czy w nowych Kangoorach drążki też pękają?

EDIT:
Będą jednak nówki. Dowiedziałem się, że podstawową przyczyną pękania drążków jest niesprawny amortyzator, wtedy drążek pracuje dużo za dużo. Heh, w tym tygodniu miałem wymieniać amory - dobrze że mi po nowych nie przyłożyło ;)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości