Instalacja czujnika prędkość pojazdu.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Instalacja czujnika prędkość pojazdu.

Postprzez Andrju67 wtorek, 12 lutego 2013, 09:06

Ostatnie dni spędziłem rozbierając i szukając dlaczego nie działa mi licznik. szukałem na forum, na innych stronach nikt za bardzo mi nie pomógł ale że się nigdy nie poddałem to pomierzyłem posprawdzałem, zadzwoniłem do renaulta i zrobiłem swoją instalacje.

Instalacja czujnika prędkości do samochodów grupy Renualt bez absu i szyny can.

Zanim jednak zdecydujecie się robić nowa instalację upewnijcie się czy:
1. Macie dobry licznik - test licznika przy włączaniu stacyjki
2. Macie dobry ślimak w skrzyni biegów - wkładacie inną linkę (1mmx1mmm) np z transita i kręcicie na lewarku kołem jak zaczyna się kręcić to ślimak jest i działa.
3. Macie dobry czujnik. Podpinamy dół pod wkrętarkę i kręcimy w prawo, na pin 1 12V a pin 2 mierzymy przejście prądu.

Aby dostać się do czujnika z góry auta (kangoo 1.9 dti) wyciągamy akumulator i podstawę, razen z komputerem i całym osprzętem.

Do kostki powinny przychodzić 3 kable:
pin 1 - żółty zasilanie po stacyjce 12 V - biegnie on z kabiny z modułu bezpieczników przez białą wtyczkę w obudowie bezpieczników w komorze silnika za lewą lampą.
pin 2 -powrót impulsu elektrycznego z czujnika równolegle z żółtym prosto do licznika (czerwona wtyczka)
pin 3 - masa, można go prosto z licznika lub z białej kostki tej z lewej lampy.


Powyższy opis pomoże wam na nowo uruchomić licznik.

U mnie winowajcą był żółty kabel przetarty zaraz na wyjściu ze wtyczki.

Pozdrawiam
Andrju67
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 25 stycznia 2013, 18:35
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości