Demontaż wentylatora nadmuchu

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Demontaż wentylatora nadmuchu

Postprzez skawina piątek, 29 marca 2013, 18:57

Postaram się doradzić. Patrzyłem w szukajce, ale nie znalazłem. No to wziąłem się po swojemu. Mianowicie jak wyjąć wentylator dmuchawy w kangurze 1.4 99r. z klimą. Podszybie do góry. Odkręcamy mechanizm wycieraczek-będzie łatwiejszy dostęp dla drugiej ręki. Musimy odkręcić kawałem ścianki grodziowej i wyciągamy ją. Odkręcamy tunel między parownikiem, a wentylatorem-jedna śruba od góry i jedna od dołu na macankę. Teraz czas na odkurzacz. Trzeba wessać kurz i liście z podszybia co by śmieci nie wlatały na nagrzewnice. Obudowa wentylatora jest na dwie śruby. Teraz jest ciekawie, bo wentylator-baniak wielki- ni jak nie chce wyleźć... Bierzemy płaski, mały śrubokręt i odczepiamy delikatnie blaszki od góry mocujące połówki obudowy-są dwie. Teraz na dole są dwa zaczepy plastikowe-ostrożnie podważamy, żeby nie pękły choć to większego znaczenia nie ma, bo i tak obudowa ściśnie przy skręcaniu. Ja se kurde urwałem oba:) Teraz wyciągamy połówki stroną parownika. Uwaga na turbinę, bo taka lichawa i może pęknąć przy wyciąganiu. Silnik ma dwie śrubki od strony dupki. Odkręcamy je i w miejsca po nich naciskamy czymś szerszym niż gwint żeby wysunąć silnik. Nie wyciągać za turbinę, bo będzie lipa... Przy składaniu pamiętajcie o kołnierzu gumowym między tunelem, a wentylatorem. Wyciągałem, bo trochę piszczał na małych obrotach. Powodzenia:)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Demontaż wentylatora nadmuchu

Postprzez czarek0402 czwartek, 30 stycznia 2014, 09:16

Zdjęcia zrobiłeś? ;)
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 726
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Demontaż wentylatora nadmuchu

Postprzez skawina czwartek, 30 stycznia 2014, 09:35

Nie mam zdjęć..... Jak masz jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć :)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Demontaż wentylatora nadmuchu

Postprzez skawina czwartek, 21 maja 2015, 18:05

Dzisiaj wymieniałem wiatraka na inny. Tamten już nawet za duży prąd brał.... Zrobiłem fotkę jak to wygląda. Silniki nie są takie same jak w kangoo bez klimy, choć też jest na środku podszybia. Pewnie ze względu na to, że ten jest mocniejszy, bo ma trochę kanału przed sobą ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości