Manetka świateł od Clio II do Kangoo I.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Manetka świateł od Clio II do Kangoo I.

Postprzez Stiopa czwartek, 6 listopada 2014, 16:09

Witam wszystkich,
jak wiecie jestem teraz na etapie dokładania halogenów do mojego kangura. Aby halogeny mogły funkcjonować potrzebna jest też zmieniona manetka(artykuł dotyczy modyfikacji kangura bez fabrycznie zamontowanych halogenów), która niestety do kangoo jest dosyć droga(oryginał używka ok.80zł), do clio II jest o dziwo dużo tańsza(swoją kupiłem za 35zł+przesyłka).
Ale, żeby nie było tak kolorowo, manetka od Clio różni się trochę od tej do kangoo. Mianowicie problemem jest brak przewodów do klaksona na kierownicy(z manetki działa, ale na kierownicy nie). Trzeba jedynie przelutować przewody z manetki kangoo do manetki od clio.
Tutaj manetki, na górze "nowa" od clio, na dole moja stara od kangoo:
Obrazek
Jak widać od tyłu różnią się nieco bardziej:
Obrazek
Tu strzałkami zaznaczone, które przewody należy odlutować:
Obrazek
A tu zaznaczone gdzie należy je przylutować:
Obrazek
Jak widać w clio przygotowane są konektory na wsuwki, ale nie chciało mi się iść do sklepu po mniejszy rozmiar, dlatego przylutowałem bezpośrednio przewody :D:
Obrazek
Działa idealnie! Dodatkowo można skrócić ten dzynks(jakieś 2-3mm), który jak się ruszy kierownicą w drugą stronę to cofa manetkę do pozycji środkowej, ponieważ w clio jest on dłuższy i przy kręceniu kierownicą strasznie głośno to chodzi.
Pozdrawiam
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron