Uszczelki szyb w drzwiach przednich

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Uszczelki szyb w drzwiach przednich

Postprzez Stiopa poniedziałek, 15 grudnia 2014, 16:53

Witam wszystkich,
Stan uszczelek szyb z przodu w moim kangurze odbiegał dosyć mocno od ideału. Dlatego jakiś czas temu zacząłem poszukiwania uszczelek, żeby wymienić te moje na nowsze(najlepiej fabrycznie nowe), kolega Skawina polecił mi, abym szukał jakiegoś rozbitka najlepiej po lifcie(wiadomo, żeby uszczelki były młodsze). Tak zrobiłem i znalazłem kilka takich kangurów, pierwszy kontakt ze sprzedawcami był spoko, obiecywali, że sprawdzą stan i oddzwonią. Niestety nie oddzwonili do dzisiaj(a było to już jakiś miesiąc temu). W ASO wycenili mi komplet tych uszczelek na ok.1500zł, więc trochę dużo, nieszczególnie podobał mi się ten pomysł. Ale ostatnio znalazłem(właściwie moja mama-pierwotny użytkownik tego samochodu) dojście do oryginalnych, fabrycznie nowych uszczelek renault za niewiele ponad połowę tego. Dzisiaj pojechałem po nie i od razu po powrocie zabrałem się za wymianę :) .
Tak to wyglądało przed wymianą(jakaś masakra, teraz nie mogę sobie wyobrazić, że to takie było :D ):
1.jpg
1.jpg (50.6 KiB) Przeglądane 2696 razy

2.jpg
2.jpg (45.65 KiB) Przeglądane 2696 razy


Komplety uszczelek zapakowane są w takie pudełka(każda strona osobno, dlatego 2 pudełka):
3.jpg
3.jpg (39.33 KiB) Przeglądane 2696 razy
Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 grudnia 2014, 17:05 przez Stiopa, łącznie edytowano 1 raz
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Uszczelki szyb w drzwiach przednich

Postprzez Stiopa poniedziałek, 15 grudnia 2014, 17:00

Z góry przepraszam za post pod postem, ale mogę dodać tylko 3 załączniki w poście
A w pudełkach znajduje się:
4.jpg
4.jpg (55.23 KiB) Przeglądane 2694 razy

-uszczelka ta dookoła szyby
-dwie listwy dolne, wewnętrzna i zewnętrzna
-wewnątrz drzwiowe prowadnice szyby

Aby wymienić uszczelki najpierw opuszczamy maksymalnie szyby, potem zdejmujemy te poziome listwy dolne(w dowolnej kolejności), następnie zdejmujemy tą dużą uszczelkę, znajdującą się dookoła otworu okiennego. Montaż odbywa się dokładnie odwrotnie, aby ułatwić sobie zakładanie tej dużej uszczelki to stronę przednią(bliżej maski) wkładamy do środka drzwi i zakładamy tył, a potem dookoła, następnie zakładamy poziome listwy i gotowe. Dobrze by było jeszcze przetrzeć jakimś płynem do mycia szyb blachę dookoła otworu i szybę w dolnej części(w moim przypadku było to konieczne, ponieważ było tam bardzo dużo szlamu. Całą operację przeprowadzamy na opuszczonych szybach(wiadomo).

Tak to u mnie wygląda po wymianie:
5.jpg
5.jpg (38.1 KiB) Przeglądane 2694 razy

6.jpg
6.jpg (56.25 KiB) Przeglądane 2694 razy
Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 grudnia 2014, 17:04 przez Stiopa, łącznie edytowano 1 raz
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Uszczelki szyb w drzwiach przednich

Postprzez Stiopa poniedziałek, 15 grudnia 2014, 17:04

Z góry przepraszam za kolejny post pod postem, ale mogę dodać tylko 3 załączniki w poście
A takie są skutki zwlekania z wymianą uszczelek zbyt długo:
7.jpg
7.jpg (37.26 KiB) Przeglądane 2694 razy

Dosyć mocno porysowana szyba :cry: .

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany takimi uszczelkami, to mogę sprzedać za 800 zł za dwie strony, lub 400 zł za jedną stronę. Mogę również wystawić fakturę VAT.
Pozdrawiam
Szczepan
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość