Usuwanie naklejek/ vlepek/ folii

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Usuwanie naklejek/ vlepek/ folii

Postprzez krol1988 czwartek, 20 sierpnia 2015, 20:16

Chciałem się z Wami podzielić moim nowym doświadczeniem. :D

Jak zapewne niektóym z Was wiadomo, borykałem się ze zdrapaniem kleju pozostałego po reklamie poprzedniego właścicela. kangur był oklejony prawie po całości (zło w czystej postaci) :evil:
Nakleki schodziły bez problemu, jednak zostawiały po sobie klej, który nie chciał niczym zejść.

Propozycji rozwiązania problemu było wiele: opalarka, karcher, rozpuszczalnik do pianek montażowych, terpentyna, nitro, benzyna ekstrakcyjna, zippo do zapalniczek, preparat do zmywania etykiet, zmywacz do paznokci, denaturat, rozpuszczalnik do farb ftalowych i wiele innych (skrajny przypadek- szlifierka i do blachy).

Otóż po przetestowaniu wieeeeeelu metod wyłoniłem najszybszą.
rozwiązanie jest proste jak metr sznurka w kieszeni.

przydatne materiały: atomizer po perfumach, lub płynie do szyb, katra do biblioteki (ew. bankomatu, telefoniczna), szmata, micha z wodą z płynem oraz- jakiez to proste- birol- rozpuszczalnik do farby (uwaga- żaden inny niż birol nie dawał rady)

jak zrobić- proste!

rozpuszczalnik wlewasz do atomizera, psikasz klej, potem zbierasz go kartą, ktorą zaś wycierasz w spodnie (opcjonalnie szmatę).
Ważne, aby po psiknięciu szybko zebrać klej (rozpuszczalnik paruje)

po zebraniu kleju należy przemyć miejsce wodą z jakimkolwiek detergentem, by nie uszkodzić birolem lakieru, następnie birol na szmatę i pucowanko do wytarcia całego kleju- potrzebne dużo szmat, często będzie je trzeba zmieniać.

potem oczywiście neutralizacja birolu wodą z detergentem.

Uwaga!
nitro matowi lakier, denaturat nie działa, benzyna rozmazuje, a spray do czyszczenia piany montażowej kosztuje 27 zł, wystarcza na tylne drzwi.

mam nadzieję, że komuś się moje doświadczenie przyda,
Pozdrawiam :D
krol1988
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lipca 2015, 07:16

Re: Usuwanie naklejek/ vlepek/ folii

Postprzez czerny piątek, 21 sierpnia 2015, 20:50

hej,
ile czasu nad tym spędziłeś??
pośpiech w akwarystyce - wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi
Avatar użytkownika
czerny
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 14 lipca 2015, 19:28

Re: Usuwanie naklejek/ vlepek/ folii

Postprzez krol1988 niedziela, 23 sierpnia 2015, 13:53

w sumie kilka ładnych godzin. ciężko ocenić. jeszcze maska została :)
krol1988
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lipca 2015, 07:16


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron