Wymiana gumowej osłony tłoczka zacisku

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Wymiana gumowej osłony tłoczka zacisku

Postprzez skawina sobota, 24 października 2015, 10:19

Niedawno była rozmowa na temat; jakie gumy itd...
Postanowiłem zrobić małą fotorelację na przykładzie zacisku jak na zdjęciu z widocznym numerem gumek do tłoczka o średnicy 54 mm.

Obrazek

Zacisk chyba każdy wie jak zdjąć :arrow: popuszczamy przewód, odkręcamy dolną śrubę zacisku, odchylamy do góry i wysuwamy zacisk z górnego ślizgu. Następnie odkręcamy przewód hamulcowy i zatykamy czymś.
Kiedy mamy zacisk na stole musimy wydłubać starą osłonę. Jest to rdzeń metalowy oblany gumą, coś takiego:

Obrazek

A tu nowe:

Obrazek

Następnie czyścimy wszystko. Warto odkręcić odpowietrznik, a jak się nie odkręci to rozwiercanie i gwintowanie ;)
Czyste części smarujemy lekko płynem hamulcowym i nakładamy gumkę na tłoczek:

Obrazek

Tłoczek wciskamy palcami - nie pukamy niczym. Ma wejść sam ładnie pięknie :P

Obrazek

Teraz paluchami układamy gumkę. Jeśli dobrze złożone to gumka sama wskoczy w rowek na tłoczku. No i mamy o to taki widok:

Obrazek

Podczas zakręcania najpierw wkręcić przewód, lekko dociągnąć kluczem, a potem zacisk na jarzmo, odpowietrzyć i gotowe :)

Dziękuję, pozdrawiam :)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Wymiana gumowej osłony tłoczka zacisku

Postprzez Podmiejski sobota, 24 października 2015, 15:07

Ładnie!
Ja tylko dodam że sam tłoczek jest zrobiony z aluminium i jest również częścią zamienną do nabycia.
Niedrogim.
Jesli podczas wyjmowania zobaczysz na nim rysy pionowe (wyczuwalne paznokciem) - nie zakładaj - kup nowy!
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron