Wymiana podświetlenia panelu nawiewu

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Wymiana podświetlenia panelu nawiewu

Postprzez hufi czwartek, 17 sierpnia 2017, 14:34

Witam!
Przy okazji wymiany żaróweczek zrobiłem kilka zdjęć którymi chciałem się podzielić - szukałem wcześniej poradnika aby szybko i sprawnie tej wymiany dokonać i nie znalazłem, trafiłem tylko na podpowiedzi, że należy dostawać się od strony radia i jest to skomplikowane (znajomy widział już tyle Kangoorów z niedziałającym tym podświetleniem, możliwe, że z powodu potencjalnej trudności tej operacji, że twierdził nawet iż takie podświetlenie nie występuje :P )

Opiszę całą operację na podstawie mojego skoczka. Gdy już wiadomo "co i jak" to wymiana jest prosta i szybka - zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga niesamowitych zdolności - wystarczy torx 20 i pęseta lub jakieś małe szczypce.

Zaczynamy od zdjęcia panelu poniżej nawiewu - posiada po bokach zatrzaski, wystarczy złapać za krawędź pod spodem i pociągnąć do siebie:

Obrazek
Obrazek

Trzymające go zatrzaski:

Obrazek

Następnie odkręcamy 2 wkręty trzymające panel nawiewu (torx 20):

Obrazek

W tym momencie warto przekręcić pokrętło temperatury na maks (da nam to więcej miejsca - cofnięta linka) i wyciągamy częściowo panel. Żaróweczki są w oprawkach które należy przekręcić o 90 stopni w lewo szczypczykami lub pęsetą i wyciągnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żaróweczki wyciągamy z oprawki, zmieniamy na nowe (należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie "wąsów" - zaoszczędzi nam to ponownego wykręcania oprawki gdyby nie kontaktowały) i w odwrotnej kolejności montujemy wszystko z powrotem.

Cała operacja to maks 10 minut.
1.5 dCi, 2007, ~200 tyś, osobówka a niebawem, mam nadzieję, kamperek :)
hufi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 20 lipca 2017, 21:03
Lokalizacja: Olsztyn (Warmińsko - Mazurskie)

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron