Prosty i darmowy sposób na zwiększenie przebiegu w liczniku

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Prosty i darmowy sposób na zwiększenie przebiegu w liczniku

Postprzez Tailor93 poniedziałek, 7 grudnia 2020, 19:49

Witam, forumowiczów, pewnie nieraz mieliście dylemat z korektą przebiegu po wymianie licznika na np taki z komputerem. Sposobów jest kilka, poszukać magika, która podwyższy nam przebieg, zalegalizować nowy przebieg na stacji kontroli pojazdów, albo skorzystać z poniższego sposobu :D Podpatrzone na forum clio, sprawdzone przeze mnie, może komuś się przyda ;)

W tym sposobie chodzi o wysłanie do licznika imitacji sygnału z impulsatora, licznik myśli, że się poruszamy, pokazuje prędkość i nabija kilometry.

Uwaga! W ten sposób można zmienić przebieg tylko w górę!

Co potrzebujemy?
- oczywiście licznik
- kabel mini jack
- zasilacz 12v
- kostki do podłączenia licznika w domu, ewentualnie pojedyncze wsuwki na piny
- może się przydać wieża/radio, cokolwiek co wzmocni sygnał dźwiękowy

Metoda pierwsza

1. Podłączamy licznik do zasilania, G16 do +12v, G24 do masy, R13 podłączamy do kabla mini jack, trzeba połączyć z tym pinem dwa segmenty wtyku jack, patrząc od czubka wtyku, jest to wyjście dźwięku na kanał lewy i prawy, drugi koniec kabla oczywiście do wyjścia dźwięku w komputerze (G - zielona wtyczka, R- czerwona wtyczka)

2. Pobieramy program WinOscillo http://perso.numericable.fr/~haasjn/haasjn/WinOscillo/telecharge.html (klikamy w cliquez ici)

3. Uruchamiamy program WinOscillo utworzonym skrótem o nazwie Générateur

4. Ustawiamy Frequence na 4000, Niveau na 1, głośność w systemie na max i klikamy GO

5. Prędkościomierz powinien zamknąć skalę, a przebieg powinien zacząć się nabijać.

Może się zdarzyć, że licznik nie ruszy, oznacza to, że komputer wysyła zbyt słaby sygnał, żeby licznik ruszył, przechodzimy wtedy do metody drugiej

Metoda druga

1. Podłączamy zasilanie licznika, oraz przygotowujemy program WinOscillo tak jak w metodzie pierwszej, ale nie klikamy jeszcze GO

2. Wyciągamy wieżę/radio samochodowe, cokolwiek co posłuży nam za wzmacniacz

3. Wyjście dźwięku z komputera podłączamy do wejścia aux w wieży/radiu

4. Plus z wyjścia głośnikowego wieży/radia podłączamy do pinu R13 (obojętnie który kanał, w tym wypadku wystarczy sygnał z jednego)

5. Właczamy wieżę, klikamy GO w WinOscillo, następnie zwiększamy głośność w wieży, aż licznik ruszy

6. W tym momencie możemy sukcesywnie zwiększać głośność, aż licznik zacznie nabijać przebieg w tempie ok 1km/s (licznik interpretuje wtedy sygnał jako prędkość ponad 3600km/h). W zależności od mocy wieży/radia możliwe jest zwiększenie tempa jeszcze bardziej, ale nie wiem jak licznik to przyjmie więc lepiej tego nie robić, tempo 1km/s zostało przeze mnie przetestowane i jest bezpieczne dla licznika

W ten oto sposób przebieg w liczniku nam rośnie, niestety potrzeba na to czasu, ale satysfakcja oraz zaoszczędzone pieniądze nam to rekompensują. W momencie kiedy osiągniemy pożądany przebieg naciskamy STOP w programie, odłączamy wszystko i możemy montować licznik w samochodzie :D

Poniżej nagranie w moim wykonaniu, musiałem użyć właśnie metody drugiej, posłużyłem się radiem samochodowym. W moim przypadku dźwięk z komputera wychodzi przez zewnętrzną kartę dźwiękową na USB bo zintegrowana w laptopie karta dźwiękowa jest uszkodzona
https://youtu.be/KUcJmJ0eeuY

To wszystko, pozdrawiam i zapraszam do waszych wrażeń, opinii, dyskusji :D
Renault Kangoo Helios 2005r. 1.5 dCi 82km :)
Tailor93
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 20 września 2020, 00:33

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości