MAGNETYZERY

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez _ONE_ czwartek, 20 października 2005, 20:04

Magnetyzer zrobiłem sobie sam i umieściłem zaraz przy listwie, na przewodzie paliwowym, ale nie tym zwrotnym :lol: Musiałem rozebrać kilka dysków twardych, bo w tamtym czasie ciężko było kupić luzem magnesy neodymowe. Po cholerę to zrobiłem? Po to aby przekonać się na własne oczy (bo jestem niedowiarkiem) czy to cosik daje. Po jakimś czasie zaobserwowałem spadek spalania o ok. 0.7-0.8 litra. Póżniej już było trochę mniej i stanęło na ok 0.5 litra. Nie jestem do końca przekonany co do powodów bezpośredniego spadku spalania bo w tym czasie robiłem kilka rzeczy w aucie. Najbardziej zauważalnym efektem była zmiana pracy silnika... równiejsza, płynniejsze wchodzenie na obroty i wolniejsze schodzenie z obrotów :!:, ale o zwiększeniu osiągów nie ma mowy. Jeżdżę tak już chyba ze 2 lata.
Powiem Ci tak... jak chcesz się pobawić to proponuję zrobić samemu (tylko na benzynę), ale szkoda kasy na gotowe rozwiązania.

Tak sobie jeszce pomyślałem, że za kilka dni będę grzebał pod maską i przy okazji usunę magnesy na jakiś czas i sprawdzę a potem znowu założę. Ciekawe jaki będzie efekt...
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gruby piątek, 21 października 2005, 18:16

Dzięki _ONE_ za rozwinięcie. Zaczekam jeszcze
na winioski z obserwacji po demontażu.
Mam nadzieję, że napiszesz, czy coś uległo zmianie.

Pozdrawiam,
Jacek
Gruby,
niebieski 1.4/99
_________________
Avatar użytkownika
Gruby
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 59
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rustyred niedziela, 30 października 2005, 10:12

Alberciak napisał(a):Ja mam dwa magnetyzery na wydechu, jeden przed końcowym, a drugi za i też jestem zadowolony, tylko jest jeden problem. Jak jadę po ulicy to ściągam wszystkie płyty od kanalizacji :lol: :lol: :lol:


Rewelacja :) :) :)
Dla Alberciaka nagroda za poczucie humoru!
Na przykład jakiś stylowy element podnoszący moc?
Proponuję naklejkę "2 fast 4 U" albo "nobody jumps me over"

Mój kumpel zamiast paprać się w tunink dał nalepkę TURBO i już było lepiej!!!
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez branio niedziela, 30 października 2005, 14:34

Awansował i już się mądrzy :!: :lol: :lol:
Wszystkie rady w dobrej cenie :D
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _grzes_ wtorek, 1 listopada 2005, 14:46

to jak to jest w końcu z tymi magnetyzerami ?? Zapraszam tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68841958 Co o tym sądzicie ?
Ważne są tylko te dni, które w Kangoo spędzamy :)
Avatar użytkownika
_grzes_
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 22 października 2005, 23:00

Postprzez canis niedziela, 27 listopada 2005, 20:54

zamontowałem magnetyzeru kupione na allegro za 59 zł (firmy Expander) i na kolejnych zbiornikach sprawdzałem oszczędności, na trzecim miałem 19,8% oszczędności ON na 100 km (1.9 diesel), pozostałe zalety: równiejsza praca, większa dynamika są zauważalne choć nie aż tak bardzo wyraźnie, ale taka oszczędność to już coś, urządzenie zwraca się po dwóch tankowaniach i potem prawie co piąte jest gratis; myślę, że warto, polecam zamontować na przewodzie paliwowym te dwie klamerki z magnesami z przesunięciem o 90 stopni (tzn. jak jedna będzie pionowo to druga poziomo) - myślę, że to polepsza efekt
Avatar użytkownika
canis
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Stare Jabłonki

Postprzez rustyred niedziela, 27 listopada 2005, 21:01

Tylko dlaczego żaden spryciarz z tych, co konstruują samochody na to nie wpadnie tylko się pchają w badziewia typu technika czterozaworowa, zmienne fazy rozrządu, common rail itd? Kretyni??? Spisek żydowsko - masoński??? Może nie mają allegro :) ?
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez zuwik niedziela, 27 listopada 2005, 21:51

Hehe :) Może to przez zawartość syfu w polskim paliwie, który to powoduję nielinearyzację przepływu? :roll: Wszystko się łapie koło megamocnego magnesu neodymowego, aż po 100 tankowaniach zatka przewód 8O Ale nie będę Wam źle wróżył, mam nadzieję, że to błędna wizja :wink: Choć rustyred zadał baaaardzo ciekawe pytanie....
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez rustyred niedziela, 27 listopada 2005, 22:57

zuwik napisał(a):Hehe :) Może to przez zawartość syfu w polskim paliwie, który to powoduję nielinearyzację przepływu?

No tak... Ale wtedy lepsze byłoby takie baardzo drobne siteczko :)

Wielki Kangur popiera przepływ laminarny!
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gość poniedziałek, 28 listopada 2005, 22:50

rustyred, jakby¶ mia³ rafineriê i kupê szmalu to dotowa³by¶ wynalazki oszczêdzaj±ce paliwo? - tym ¶wiatem rz±dzi szmal, a domoro¶li wynazlazcy tacy jak Tesla czy £agiewka znale¼li ju¿ dawno sposoby na jezdê za darmo - tylko albo siedz± cicho, albo ju¿ siê kto¶ nimi zaj±³; poszukaj sobie na stronkach co¶ o Ogniwie Joego albo wynalazku Searla
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości