woda na podłodze

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: woda na podłodze

Postprzez Podmiejski piątek, 1 kwietnia 2016, 13:53

Ja bym nie czekał - ja bym strzelił w łeb...
Pytanie pomocnicze - jak się dostać do anteny żeby sprawdzić?
Półkę trzeba pruć?
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: woda na podłodze

Postprzez slay piątek, 1 kwietnia 2016, 13:55

Tak
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: woda na podłodze

Postprzez Mascot piątek, 1 kwietnia 2016, 16:37

Po nartach, źle wkręciłem zaślepkę. Woda spłynęła pod belkę jak jest lampka, zalała mi fotel i głowę ;)

Woda pod dywanikiem, bierze się też, od nóg kierowcy / pasażera i od mycia ;) Czasem chlapnie się za dużo wody na próg, ścieknie po plastikach i pod podłogę :)

Musisz mocno pociągnąć w okolicach wewnętrznych mocowań słoneczka.
Działają na zasadzie ściskania. Jako nowe, mają proste nóżki, jak wkręcasz śrubkę, nóżki się ścieśniają.
Jak zdejmiesz półkę, te kołki ( nóżki ) musisz wyprostować ( czerwone ), a na końcu dać blaszkę ( żółte ), która łatwo wypada, i gubi się w aucie ;)
Załączniki
mocowania_daszka_megane.jpg
mocowania_daszka_megane.jpg (63.42 KiB) Przeglądane 4426 razy
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: woda na podłodze

Postprzez ZygaM piątek, 1 kwietnia 2016, 21:41

Podmiejski napisał(a):Ktoś potwierdzi że cieknie przez te otwory w dachu?
Nie zrozum tego źle Zyga ale zbieram opinie.
U mnie po założeniu relingów właśnie zaobserwowałem wodę na suficie - rzecz w tym że jak garazuję trudno to zlokalizować.
Myślałem że mi wdmuchuje przez drzwi?..
Naprawdę te dziury w dachu mogą być na wylot a nie jako zagłębienia technologiczne?!

Tak, potwierdzam ten problem. Zresztą opisałem go w temacie montażu relingów na dachu. W otworze montażowym relingów jest pod połacią blachy dachu, wgrzana nakrętka / muterka, w którą wkręca się śrubę mocującą łapę relingu, czy nawet poprzeczkę bagażnika. Pomiędzy podkładkę łapy, ewentualnie wkręcaną zaślepkę a tą połać dachu, trzeba więc dobrać uszczelkę najlepiej gumową. Ja dobrałem z uszczelki od baterii umywalkowej (ta co jest pomiędzy krzywką a śrubunkiem). Ewentualnie dociąć umiejętnie z dętki rowerowej, albo tak jak kolega skawina, uszczelnić silikonem zastygającym.
Wgrzana nakrętka nie jest niczym zaślepiona, jak na przykład w Scenic II. Jest na wylot do wnętrza profilu wzmocnienia dachu i tymi profilami cieknie do wnętrza auta. Wiem, bo jak montowałem testowo relingi, to na drugi dzień żona miała "mokrą włoszkę" jak ruszyła, poprawiłem stosując te uszczelki i na dzień dzisiejszy problemu już nie ma, pomimo, że auto stoi pod chmurką.
Tutaj opisałem te uszczelki
https://plus.google.com/photos/10686973 ... 0549943682

Jak się dobrać do anteny - nie wiem, nie próbowałem jeszcze, ale domniemuję, że właśnie trzeba zdemontować półkę nad głową.

Mascot napisał(a):Musisz mocno pociągnąć w okolicach wewnętrznych mocowań słoneczka.
Działają na zasadzie ściskania. Jako nowe, mają proste nóżki, jak wkręcasz śrubkę, nóżki się ścieśniają.
Jak zdejmiesz półkę, te kołki ( nóżki ) musisz wyprostować ( czerwone ), a na końcu dać blaszkę ( żółte ), która łatwo wypada, i gubi się w aucie ;)


Można sobie ułatwić sposób demontażu tego wieszaka. Odżałować stary widelec kuchenny, oderwać jeden ze środkowych zębów i zasadą pochylni, podważać widelcem pomiędzy tym czymś a tapicerką, jednocześnie odkręcając torxa. A celem zapobieżenia jego zagubieniu, skleić go taśmą do obudowy tego wieszaczka.
Jest - Scenic RX4 (2.0 16V '00) + LPG
Jest - Scenic II (2.0 16V '03) + LPG
Jest - TGB Bullet (50 '14)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '08)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '09)
Avatar użytkownika
ZygaM
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2016, 20:46
Lokalizacja: Mogielnica / Grójec

Re: woda na podłodze

Postprzez Podmiejski sobota, 2 kwietnia 2016, 12:18

Ufff...
Bez was człowiek nie mógłby spać spokojnie :-)
Dziękuję !
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: woda na podłodze

Postprzez ZygaM sobota, 2 kwietnia 2016, 17:35

Jak będziesz pytał w sklepie hydraulicznym, to poproś o gumowe ( nie za grube). Nie bierz tych kompozytowych papierowych, bierz gumowe, albo dotnij sobie z dętki rowerowej.
Jest - Scenic RX4 (2.0 16V '00) + LPG
Jest - Scenic II (2.0 16V '03) + LPG
Jest - TGB Bullet (50 '14)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '08)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '09)
Avatar użytkownika
ZygaM
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2016, 20:46
Lokalizacja: Mogielnica / Grójec

Re: woda na podłodze

Postprzez Szumak poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 06:33

Nie polecam silikonu, bo wytrzymywał mi maksymalnie pół roku i trzeba było poprawiać. Jak poradził mi kiedyś Podmiejski, sprawdza się lepiej uszczelniacz do wklejania szyb.

Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie może przeciekać: odprowadzenie wody z podszybia zaprojektowali na wiązkę kabli i jeśli ktoś poruszy lub uszkodzi gumowy korek w przegrodzie to ma powódź w kabinie i jest to trudne do opanowania.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: woda na podłodze

Postprzez MK wtorek, 5 kwietnia 2016, 10:10

W moich obu poprzednich kangurach przeciekały zaślepki.Zakleiłem silikonem dekarskim -BEZOCTOWYM!!!!!!! Zrobiłem raz i spokój na lata.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: woda na podłodze

Postprzez Arglist wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:15

Ja bym jeszcze udrożnił kanał odpływowy na środku ściany grodziowej. Demontujesz wycieraczki, oraz podszybie i tam na wysokości wejścia kanału powietrznego do kabiny jest gumowa rurka robiąca za odpływ. Mi tamtędy woda przelewała się do układu wentylacji i stała po obu stronach z przodu po każdym deszczu.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: woda na podłodze

Postprzez renovatio środa, 24 maja 2017, 16:52

Arglist napisał(a):Ja bym jeszcze udrożnił kanał odpływowy na środku ściany grodziowej. Demontujesz wycieraczki, oraz podszybie i tam na wysokości wejścia kanału powietrznego do kabiny jest gumowa rurka robiąca za odpływ. Mi tamtędy woda przelewała się do układu wentylacji i stała po obu stronach z przodu po każdym deszczu.


Witam. Wiem że ten post był dobry rok temu,ale mam podobną sytuację. Pada deszcz, wsiadam w samochód jest sucho na pierwszym zakręcie wlewa mi się woda do środka wygląda jakby gdzieś się gromadziła i nagle hlup do środka. Wylewa się gdzieś w okolicach tej dolnej wentylacji ,albo troszkę wyżej też są otwory nie mam pewności skąd dokładnie ale napewno w tych okolicach. Obrazek.
Czy to może być to o czym wspomina kolega "Arglist"
renovatio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2009, 13:22
Lokalizacja: Przemyśl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość