solucja na pilota do centr. zam.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez kangoo_vip poniedziałek, 15 maja 2006, 12:00

DObre
Czego ludzie nie wymyślą
Avatar użytkownika
kangoo_vip
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 92
Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: poznań

Postprzez zuwik sobota, 20 maja 2006, 12:10

Nie wiem czy już to pisałem - mój pilot żarł baterie w 2 dni. Dziwne to było. Starą indiańską metodą, po 0,5 roku radzenia sobie bez centralnego, siadłem z lutownicą i cyną do pilota. Wszystko przelutowałem. Minęło kolejne pół roku i kupiłem baterie, żeby sprawdzić czy pomogło ( ;) ). Wsadzam baterie, celuję i nic. Wsiadam, kluczyk w stacyjkę, guzik od centralnego (zapomniałem splunąć), zamknęło, otworzyło, kluczyk ze stacyjki, wycelowałem, nacisnąłem. Więc informuję, że dokładnie tak samo ta metoda ma się do centralnego sterowanego przez podczerwień :) Działa jak marzenie i nie mogę się przestawić spowrotem na centralny :)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sakwa wtorek, 6 czerwca 2006, 15:42

wielkie dzieki :D tez miałem problem z centralnym zamkiem , kupiłem baterie i nic ale zrobiłem tak jak opisał to _ONE_ i wszystko dzaiała jeszcze raz dzięki :D :D
1.4RN,98rLPG-juz nie ...1.1,96 saxo,scenic 1,6
TRZY NA JEDNEGO
Avatar użytkownika
sakwa
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 11 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: myslenice

Postprzez madcow piątek, 25 sierpnia 2006, 21:00

heh
niestety jakos tak ze 2 dni temu przestal mi dzialac centralny zamek... no to predko polecialem do zegarmistrza po nowiutka bateryjke... ale wymialna mi pomogla... dobrze ze wczesniej przeczytalem (prawie) cale forum to juz wiedzialem gdzie szukac fachowej pomocy :D :D :D niestety opis _one_'a w moim przypadku nie pomogł

wszystko zrobilem wedle opisu (przed splunieciem otworzylem okno :wink: ) nadusilem przycisk c.z. i jak mi tutaj kangoorek sie nie rozbykal wlaczyl mi sie alarm, czujnik od swiatel (zapomnialem pozadnie zamknac dzwi), diody w http://www.kangoo.schron.pl/modules.php ... pic&t=2805 tym dzwinym urzadzeniu zaczely migac (prwa jest czerwona, alewa zielona)

tak sie tym wszystkim speszylem ze zapomnialem nacisnac przycisku na kluczyku... wiec cala procedure przeprowadzilem jeszcze raz tym razem z zamknietymi dzwiami... bylo troche ciszej jednak centralny zamek z kluczyka nadal mi nie dziala...

zanim kupilem kongoorka troche zjezdzilem polske i spotkalem pewnego pana ktory mial popsuty ten "pstryczek" w kluczyku zastanawia mnie gdrzie moge kupic cos takiego....

i czy moze Macie jeszcze jakies inne sugestie dotyczace tego co moglo sie popsuc... no i oczywiscie jak mozna to naprawic

Pozdrawiam :oops:
___________________
urodzony 1999 r.
kolor Niebieski Metalik
silnik 1,4 benzyna
płec samiec z ogonkiem
madcow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 23:00
Lokalizacja: kłodawa

Postprzez cieski wtorek, 28 listopada 2006, 00:22

_ONE_ a czy ten opis tyczy się też nowszych kangurków bo u mnie to nic nie zadziałało tzn po naciśnięciu przycisku zamykania c.z. nic się nie stało a poza tym to ja mam 2 pozycję tego przycisku zamykanie i otwieranie. No w każdym bądź razie c.z. w pilocie nie działa i pilot nie spadł poprostu wszystko działało, przejechałem trochę po dziurawej drodze (może to jest przyczyna i jak dojechałem do domu to już nie działało. Kluczyk był w stacyjce więc nie powinno mu się coś stać więc przypuszczam, ze może kolejna złączka kangurkowych kabelków odmówiła posłuszeństwa.... sam nie wiem ale nie wydaje mi się aby tak nagle bez wstrząsów popsół się kluczyk
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _ONE_ wtorek, 28 listopada 2006, 05:40

Nie sprawdzałem tego w nowych wersjach... może inni się wypowiedzą.

...a poza tym to ja mam 2 pozycję tego przycisku zamykanie i otwieranie...

Ale o sooo chozzzi?

w "jedynce" masz 3 (mechaniczne) stany przycisku
- wciskam - zamknij
- nie wciskam - nieaktywny
- wciskam - otwórz

Nie wydaje mi się, że kiepska droga może spowodować opisane problemy.
Jeżdżę sporo w górskim terenie i u mnie nigdy nic się nie stało.
Co z drugim kluczykiem?
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cieski wtorek, 28 listopada 2006, 21:10

_ONE_ napisał(a):
w "jedynce" masz 3 (mechaniczne) stany przycisku
- wciskam - zamknij
- nie wciskam - nieaktywny
- wciskam - otwórz


no wlasnie to ktory przycisk mam wcisnac,otwierania czy zamykania,aby wlaczyc kodowanie??Zreszta probowalem jednym i drugim przyciskiem i nic.
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez loletka wtorek, 28 listopada 2006, 22:10

Chcę zamontować centralny zamek w moim kangórku i mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś sam montował :?: Możecie mi coś doradzić :?:
torbacz 98 1.2 benzynka
Avatar użytkownika
loletka
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 96
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Bystra

Postprzez _ONE_ środa, 29 listopada 2006, 07:34

Cieski, na początku wyraźnie napisałem, że trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk - c.z. zamknie i (sam) otworzy drzwi... czyli przycisk do zamykania.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cieski czwartek, 30 listopada 2006, 23:31

No i niestety nic się nie dzieje. a poza tym mam już drugi kluczyk i... też nic. Tak więc pozostanę przy mojej tezie: Jakaś złączka się obluzowała lub zaśniedziała. No oczywiście mógł się też zepsuć moduł odbierania sygnału. Możliwe że z powodu jednej z tych przyczyn nie włącza się patent z dostrajaniem kluczyka.
Ciekawe gdzie znajduje się w Kangoo modół sterowania pilotem? Dodam jeszcze, że tym przyciskiem koło lewarka zamykam drzwi a potem dopiero kluczykiem... A swoją drogą czy to się nie powinno zamykać wszystko po przekręceniu kluczyka w drzwiach?
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron