solucja na pilota do centr. zam.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

solucja na pilota do centr. zam.

Postprzez _ONE_ wtorek, 1 listopada 2005, 14:16

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia podczas samodzielnych prób naprawy.

Będzie trochę długie...
Jakiś czas temu mój teściu (też ma Kangurka) wręczył mi swój kluczyk i powiedział masz tu synu drugiego kangura 8O... i zrób żeby działał :?. Padło sterowanie immobilizerem w kluczyku i auta nie można odpalić. Po rozebraniu kluczyka i oczyszczeniu, dokładnym przelutowaniu "dmuchawką" wszystkich el. okazało się, że pomogło :!: :!: :!: , ale kangura musiałem oddać :cry: I to chyba jakaś zaraza, bo niedawno mój kluczyk odmówił współpracy z immobilizerem (a raczej odwrotnie). Poszedłem do domu po drugi i okazało się, że na tym auto odpala... ale centralny już nieeee :evil: Niestety tutaj lutowanie już nie pomogło :(

Okazało się, że renault przewidział taką sytuację z centralnym zamkiem i wprowadził do dekodera procedurę resynchronizacji, która mniej więcej wygląda tak:
:arrow: wchodzimy do auta, siadamy wygodnie i skupiamy się głąbiej :D
:arrow: kluczyk z niedziałającym sterowaniem c.z. trzymamy w dłoni lub wkładamy do stacyjki, ale nie włączamy zapłonu :!:
:arrow: 3 razy spluwamy przez lewe ramię :lol:
:arrow: wciskamy przycisk c.z. (na ikonie samochodu) na konsoli przy lewarku i trzymamy kilka sekund aż do samoczynnego krótkiego zablokowania i odblokowania drzwi
:arrow: po tej operacji pusczamy przycisk na konsoli i patrzymy w stronę zegarów 8O
:arrow: dioda immobilizera, która do tej pory migała zalotnie przestała... i zapaliła się i nie gaśnie
:arrow: od tej chwili mamy ok.10 sekund zanim znowu zacznie migać...
:arrow: w tym czasie naciskamy 2 razy przycisk c.z. w martwym kluczyku (zamykamy i otwieramy)
:arrow: jeśli to zadziałało i kluczyk ożył, to wycieramy tam gdzie napluliśmy :D
:arrow: jeżeli nie pomogło to przyczyna jest inna :twisted:

Opis dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji kiedy kod nadajnika w kluczyku z jakiegoś powodu przestanie być czytelny dla dekodera CENTRALNEGO ZAMKA (w aucie).
W ten sposób nie uda się zaprogramować "nowego" kluczyka ani naprawić problemu z immobilizerem

Teraz mam jeden całkowicie sprawny kluczyk i jeden na którym nie mogę odpalić auta... zawsze jakiś sukces :D
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez branio wtorek, 1 listopada 2005, 22:04

Gratulacje :!:
Prosimy o jeszcze :!:
Opisy też swietne :!: :)
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zuwik wtorek, 1 listopada 2005, 22:53

Chodzi o centralny by IrDA?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez _ONE_ środa, 2 listopada 2005, 06:20

Nestety nie... tylko by fale w eterze
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zuwik środa, 2 listopada 2005, 10:41

Pytałem, bo nie wiedziałem, że te na fale też się psuły :) Zaś opis mi za ch...olerę nie pasował do IrDA'y :lol:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czerja środa, 2 listopada 2005, 21:24

pluć na kangurka?a może trzeba otworzyć szybę? :D
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

kluczyk z imobilajerem

Postprzez filip gg sobota, 26 listopada 2005, 16:07

Rewelacja, kluczyk juz dzia³a!!! Mia³em problemy z imobilajzerem i centralnym. Centralny juz dzia³a a imobilajzer jak miga tak miga ale gdy przekrecaniu stacyjki wcisne guzik centralnego to dioda przestaje migac i odpalam kangoo. Pozdrawiam, moze jest jeszcze sposób inny na ta diode?
filip gg
 

Postprzez _ONE_ sobota, 26 listopada 2005, 17:20

Na immobilizer nie znalazłem całkowitej solucji... z tego co sprawdziłem można naprawić (czasami) nadajnik w kluczyku. Diagnostykę układu robi się przez walizkę, której nie mam i chyba nigdy mieć nie będę :D
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: kluczyk z imobilajerem

Postprzez Drucik sobota, 26 listopada 2005, 18:15

filip gg napisał(a): Centralny juz działa a imobilajzer jak miga tak miga ale gdy przekrecaniu stacyjki wcisne guzik centralnego to dioda przestaje migac i odpalam kangoo. Pozdrawiam, moze jest jeszcze sposób inny na ta diode?


Korzystając z wiedzy Pikurów można spróbować zrobić to tak:
http://www.renault.triger.com.pl/technika_porady.htm

Ja czekam aż dotrze do mnie lutownica i będę usiłował wskrzesić jeden z kluczyków a drugi naprawić (mam dokładnie tak samo, jeżeli nieco nacisnę guzik od centralnego to immo załapuje). Jakie będą rezultaty dam znać :)
Aro/Drucik/Inne, Było Kangoo 1.4/2000 Pampa, klapa
Avatar użytkownika
Drucik
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 319
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Brada czwartek, 15 grudnia 2005, 22:44

Wiele razy Filipe czytałem ten post ale w końcu nie wytrzymuję! Też znalazłem opis programowania tego kluczyka (NOWEGO TEŻ) http://programyourkeys.com/Program_Keys_-_Renault.html (jeszcze nie sprawdzałem - boję się) i też chciałbym mieć drugi kluczyk sprawny. Mam tylko jeden na którym odpalam wózek. Drugim mogę tylko otwierać drzwi. W zasadzie jeśli sprawny kluczyk wsadzę do stacyjki i odpalę wóz, to po zgaszeniu i szybkim odpaleniu drugim kluczykiem też wszystko działa (ale to efekt rozłączenia immobliaisera przez sprawny kluczyk). Co zrobić, żęby ten drugi działał? Z tego co mi się wydaje, nie obejdzie się bez wpisania nowego programu do układu w kluczyku - sam tego nie dam rady zrobić, i nie swędzi mnie ...set złotych na tą przyjemność w ASO. Co robić??
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości