solucja na pilota do centr. zam.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez _ONE_ piątek, 1 grudnia 2006, 07:09

Odbiornik pilota RF znajduje się w obudowie górnej lampki, a sterownik pod obudową deski rozdzielczej. Do sterownika c.z. AFAIR w 2000 lub 2001 roku dodano opcję samoczynnie blokowanych drzwi po przekroczeniu 8km/h. W torbie znajdziesz więcej informacji na temat tej opcji jak i resynchronizacji. W Krakowie są kangoomaniacy... umów się i podjedź do kogoś - może coś wspólnie poradzicie.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cieski poniedziałek, 4 grudnia 2006, 17:25

Nie żebym się jakoś specjalnie napraszał do torby... ale raz miałem do niej dostęp, potem nie, potem znów miałem a teraz nie mam. He he ciekawe wg jakich kryteriów jest przyznawany ten dostęp i czemu to się tak zmienia. Nie sądzę abym miał czym podpaść żeby mi ją zablokować więc chyba chodzi o coś innego. Tak więc do torby nie zajżę nie mam chwilowo czasu na rozgrzebywanie. Jak narazie sprawdziłem lampkę na suficie i ... tam poza lampką a właściwie lampkami to nic nie ma. Za to jak zamykam drzwi ręcznie guzikiem koło lewarka to pracuje jakiś stycznik nad bezpiecznikami i tam zacznę szukać no chyba, że to gdzie indziej jest ukryte. Tak więc z powodu braku czasu wkużam się za każdym razem jak muszę czekać jak wszyscy wyjdą wleźć do auta zamknąć drzwi przyciskiem a potem jeszcze kluczykiem :evil:
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lucass poniedziałek, 4 grudnia 2006, 18:09

A czy na pewno za każdym razem byłeś zalogowany :?: :wink:
koło lewarka to pracuje jakiś stycznik nad bezpiecznikami

Przekaźnik centralnego - jeżeli działa na guzik to raczej nie jego wina
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez _ONE_ poniedziałek, 4 grudnia 2006, 18:57

Cieski... "duża" górna lampa - po zdjęciu klosza w głębi widać zielone pcb z przylutowanymi elementami... to jest odbiornik - przynajmniej w jedynce :D
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lucass poniedziałek, 4 grudnia 2006, 19:33

W dwójce chyba faktycznie jest to jakoś inaczej rozwiązane bo rozkręcałem tzn zdejmowałem lampę całkowicie i ani w lampie ani w okolicy nic nie było. Kabli innych niż do oświetlenia też nie ma. :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez _ONE_ wtorek, 5 grudnia 2006, 07:01

hmmm... dlatego lubię jedyneczkę :lol: wiem gdzie co jest :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cieski czwartek, 7 grudnia 2006, 21:53

No i zrobione :D znalazłem trochę czasu żeby pogrzebać i znalazłem przyczynę.
Sterownik jest sprytnie schowany pod deską rozdzielczą, trzeba zdjąć deskę, odkręcić zegary i w lewym rogu pod zegarami widać pudełko i dwie złączki - dość trudno dostępne. W każdym bądź razie po rozpięciu większej zaczęło włączać stycznik i wyłączać. Trochę się przestraszyłem że rozkalibruje albo zablokuje centralkę ale po ponownym podłączeniu i popsikaniu WD 40 wszystko działa łącznie z sterowaniem pilotem !! :lol: Tak więc dobrze przypuszczałem mikrokorozja na stykach. Nareszcie mogę normalnie otwierać i zamykać kangurka pilotem.
Dodam jeszcze, że byłem na przeglądzie okresowym z wymianą oleju itp. Prosiłem aby coś z tym zrobiono, opisywałem co się stało, że nagle po wybojach przestało działać. Gość wpisał wprawdzie na zleceniu awaria kluczyka ale na tym się skończyło. Niestety w warsztatach nie chcą zarabiać. A wystarczyło trochę ruszyć głową i zarobili by trochę na tej naprawie. No cóż nie najlepszych mamy "specjalistów". Usiłowałem naprawić to w Krakowie na Głowackiego.
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _ONE_ piątek, 8 grudnia 2006, 06:47

Nic tylko pogratulować zaoszczędzonej kasy i nowej wiedzy 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez peno sobota, 30 czerwca 2007, 16:26

Witam.Posiadam tylko jeden kluczyk z imobilajzerem bez pilota do centralnego a chciałbym zeby centralny dzialal.Czy ktos dorabiał moze kiedys pilota do centralnego?Czy jest wogole taka opcja?
Biała szklarnia 1,9D 65km 1998r oklejona CB radio
Renault Magnum biało-zielone 480km 2004r CB radio oklejony
Avatar użytkownika
peno
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 7 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Re: solucja na pilota do centr. zam.

Postprzez przemekj81 poniedziałek, 13 lipca 2009, 21:45

witam a mam pytanko mam ten sam model auta tez miga do mnie dioda i kluczykiem niemoge otworzyc centralnego zam tylko musze pokolei otwierac drzwi przekrecajac kluczyk ale niemam problemu z immo bo po włozeniu kluczyka do stacyjki przekrecam i odpalam wiec czy ten opis na samym początku posta tez mi pomoze czy moze nietestowac tego ?
p.s. na kluczyku mam tylko jeden przycisk on jest od immo czy centralnego ??
prosze o pomoc
przemekj81
przemekj81
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 42
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:43

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości